DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #356644  autor: foster
 31 sie 2009, 17:19
Witam, znajoma podrzuciła mi ten "telefon", z prośbą o zgranie zdjęć. No ok, mówię, mogę spróbować, śmigam po kabelek, kupuje DCA-540, instaluje soft z płytki do kabelka i walczę... Hmm, po 2 godzinach i przeklikaniu wszystkich opcji, jak również kilku zapytań googla i zagranicznych for, znalazłem linki jedynie do nieistniejącego supportu siemensa z tym modelem.

Problem wygląda następująco, komputer wykrywa telefon i na tym światło gaśnie.
Ekspolrator wyświetla to:
Obrazek

Będę ogromnie wdzięczny za jakiekolwiek sugestie, pozdrawiam,
foster

 #356729  autor: Marek
 01 wrz 2009, 00:48
Wejdz w program Mobile Phone Manager, skrót powinien być na pulpicie
W programie kliknij ikonkę opcje
w liście po lewej stronie połączenie
Wtedy ustawiasz, jak tam wolisz ja wybieram automatycznie :roll:

Zatwierz i zamknij ustawienia (nie cały program)
Teraz odpalasz Siemens Device

 #356892  autor: foster
 01 wrz 2009, 18:14
Dzięki Marku, ale dokładnie tak jak mówisz robiłem i zawartość tego Siemens Device jest pusta. Czy nie powinny być tam jakieś foldery, jak to jest w przypadku innych tego typu urządzeń? Status we właściwościach: Podłączony.

No nic, walczę dalej, gdyby ktoś jeszcze miał jakiś pomysł to plisss info. W najgorszym razie zostanie zgranie ich przez irde...

 #356922  autor: Marek
 01 wrz 2009, 20:40
w Siemens Device powinien być folder data, ale dopiero gdy włączysz MPM i go ustawisz(MPM powinien byc włączony), spróbuj ręcznie ustawić parametry portu, ale może być to też wina kabla, sam mam w domu trzy dca-540

jeżeli masz win 98 to możesz mieć problem go odpalić, dopiero 98se obsługiwał kable i porty irda, zależy też jakie masz usb w kompie

 #356941  autor: foster
 01 wrz 2009, 22:42
Międzyczasie google wypluło mi też coś takiego na jakimś forum:

Obrazek

więc odinstalowałem i zrobiwszy jak w/w, chociaż to nie mój przypadek bo komp jak i MPM kabelek i telefon widział, ale nie zaszkodziło. Efekt, bez zmian.

No system to faktycznie stary, ale to raczej bym nie podejrzewał, w2k pro, ori ver EN, a usb 2.0

Również zrobiłem jak piszesz Marku, wybierając manualnie port, oto p.scrn:

Obrazek

Niestety nic to nie dało, walka trwa :mrgreen: nawet nie przypuszczałem, że tak się nakręcę na temat hyhy. Coś faktycznie może z tymi kablami jest nie halo, ale dziwi mnie dlaczego w takim razie linkuje, robi synchronizację z fonem tak generalnie.
Pozdrawiam

 #356952  autor: Marek
 01 wrz 2009, 23:33
ja mam MPM wersja 4.6.7.110 i spokojnie łapie cx65, nic więcej nie robię

MPM u mnie wygląda tak:
Obrazek

możliwe że działa u mnie bo mam sxg75, a on podczas aktualizacji oprogramowania aktualizuje też sterowniki

jak znajdę nowsze MPM to dam znać

 #358226  autor: foster
 07 wrz 2009, 16:36
Witam po kilku dniach, niestety inne sprawy mnie pochłonęły i dopiero dziś powalczyłem z tym CL75. Na wstępie dziękuję Markowi za odpowiedzi, postępowałem zgodnie z instrukcjami i niestety instalacja młodszej wersji MPM zostaje automatycznie przerwana na etapie jak niżej:

Obrazek

Jak nie urok, to sraczka :lol: Nic, szukam innej wersji i może w końcu trafię, jak na razie kilka prób przyniosło skutek wejść na zawirusowane strony :x. Pozdro!