DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #291899  autor: krystu
 09 paź 2008, 21:25
Nie wiedziałem do jakiego podforum dać mój temat dlatego zakładam tutaj :(

Otóż mam siemens'a sxg75 w sieci HEYAH

Ostatnio zauważyłem że nawet jeżeli mam zasięg nie idzie się do mnie dodzwonić... ciągle jakieś komunikaty ".. available" i coś jak zajęty

Kiedyś miałem tak że zniknęły mi wszystkie kontakty z listy Sim i pojawiły się spowrotem dopiero po dniu :cry: i tak jakby od czasu tej awarii coś mi się zaczeło chrzanić ...

Czy to może być wina karty sim? ( mam ją kilka lat )
Czy to coś z telefonem?

POMoCY! :smt010
Ostatnio zmieniony 12 paź 2008, 22:29 przez krystu, łącznie zmieniany 1 raz.

 #291928  autor: Marek
 09 paź 2008, 23:38
W sumie to częsta przypadłość dla SXG75. Wczoraj byłem również zmuszony do zmiany softu bo nie dało się do mnie dodzwonić, dzisiaj już jest wszystko ok.

Czy pojawia Ci się coś takiego kiedy naciskasz czewoną słuchawkę ?
Obrazek
jeżeli tak, to będziesz musiał naprawiać oprogramowanie, jak nie to wystarczy zwykła zmiana softu. Kabelek oczywiście dca-540

tutaj jest soft do sxg abyś nie musiał szukać, zwykła zmiana softu

Będziesz musiał poprzenościć numery na sim i to w dodatku pojedyńczo gdyż programy do kopiowania numerów w sxg nie działają jak należy. Jest możliwość automatycznego kopiowania kontaktów na komputer lecz raz się na tym zawiodłem.
Wchodzisz na kontakt> opcje zapisu> przenieś na sim

zainstaluj oprogramowanie, zaznacz instalację sterowników flash usb, potem software i cutsomizacja

 #292219  autor: krystu
 11 paź 2008, 21:59
Już wszystko w porządku :-) okazało się że to wina 3g ;-) przełączyłem na zwykły GSM i wszystko chodzi jak należy :-D

 #292228  autor: Artur051
 11 paź 2008, 22:46
W PTC to standard te problemy w 3g ;p Niedawno zmieniłem siec z tego powodu. Na mojej nokii N70 często sie takie i inne cuda tylko w 3g ptc zdarzaly. U innych operatorów (Play, Orange) wszystko bez zarzutu dziala w 3g.