DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #286264  autor: marcino94
 01 wrz 2008, 18:19
witam. wczoraj znalazłem starego siemensa A52 i telefon jest w bardzo dobrym stanie tylko zauważyłem że spuchła mu bateria tzn. z dołu i z góry zrobiły się wybrzuszenia także ciężko jest baterie włozyć w jej miejsce w telefonie tak zeby nie wypadła i zamknać tylna klapkę. Mi to bardzo nie przeszkadza tylko mam co do tego pytanie: czy to moze być niebezpieczne ze np. że bateria wybuchnie czy coś w tym stylu?

 #286268  autor: kowcio
 01 wrz 2008, 18:43
Spróbuj ją naładować pod pełną kontrolą. Jak się nic nie będzie dziać, ani nie będzie grzać to może nie wybuchnie. Ale tego zagwarantować nie mogę. Mi kiedyś bateria wpadła do wrzątku, trochę powiększyła się, ale działała. Nic się nie stało. (tylko pokrywka od baterii nie chciała się domknąć).

Tylko jak wybuchnie to wiesz :-D Twój problem :mrgreen:
Najlepiej na dworze ją ładuj z dala od innych przedmiotów, które mogą ulec zniszczeniu (np szyba :-D ). Nie pozwalaj, żeby słońce świeciło na baterię, ani żeby nie była zawilgocona (w przypadku, gdy ją będziesz ładować gdzieś w buszu :-D )

 #286274  autor: elrond
 01 wrz 2008, 19:05
marcino94, ja również zalecałbym to co MarCjaho. Nie ryzykuj z bateriami. Nie chce straszyć, ale były płonące komórki, były płonące mieszkania od baterii w laptopach więc lepiej wydać te kilkanaście zł na nową. Bo są naprawde tanie.

 #286300  autor: marcino94
 01 wrz 2008, 21:22
naładowałem ją ale w ciągu 20 minut cała się naładowała więc tu coś jest nie halo. na razie trzyma zoabczymy jak później. chyba jednak kupie inna baterie :)

 #286305  autor: przemek910
 01 wrz 2008, 21:38
kowcio,
kowcio pisze:Spróbuj ją naładować pod pełną kontrolą. Jak się nic nie będzie dziać, ani nie będzie grzać to może nie wybuchnie. Ale tego zagwarantować nie mogę.
nie przesadzaj... ;)

marcino94, nie wolno!! Wyrzuć ta baterię, oczywiście do miejsca przeznaczonego na tego typu odpady!

Nowa bateria nie kosztuje dużo... A masz więcej pewności, że Ci nie wybuchnie w kieszeni...

 #286316  autor: mariusz9a
 01 wrz 2008, 22:13
marcino94 pisze:naładowałem ją ale w ciągu 20 minut cała się naładowała więc tu coś jest nie halo. na razie trzyma zoabczymy jak później. chyba jednak kupie inna baterie :)
Uważaj żeby Ci czegoś nie urwało jeśli nosisz telefon w kieszeni ;-)

 #286333  autor: Marek
 01 wrz 2008, 23:15
Obrazek

Sprawdziłbym czy to można bezpiecznie naładować, tylko że nie mieści się w telefonie i styki się nie stykają. Zazwyczaj takie coś ma miejsce gdy telefon nie był przez długi okres czasu systematycznie używany i ładowany. W rzeczywistości nie ma szans że wybuchnie tylko stanie się bezużyteczna z powodu spadku napięcia. Pokazana bateria zaczęła grubnąć nieco ponad rok temu i jeszcze nie wybuchła, póki mieściła się w telefonie to ładowała się 20 minut do pełna. Proponuję wyrzucić tą baterię ewentualnie dokupić nową jak chcesz używać tego siemensa (nieorginalne baterie to zjawisko atakuje w błyskawicznym tempie).
To zjawisko nie dotyczy jedynie przestarzałych bateri NiMH

niestety muszę powiedzieć że grubnie mi bateryjka w k800 a ma 1,5 roku, niech ktoś posiadający SE potwierdzi że bateria jest bardzo twarda na środku

 #286393  autor: marcino94
 02 wrz 2008, 14:40
nie no moja jest tylko delikatnie wybrzuszona a że telefon jest mały to sie w nim nie mieści.
mariusz9a pisze:Uważaj żeby Ci czegoś nie urwało jeśli nosisz telefon w kieszeni

o to się najbardziej boje :mrgreen: