DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Siemens, BenQ i BenQ Siemens oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #242519  autor: dumbo89
 28 gru 2007, 19:35
Witam,
mam problem z kartą sim play. Otóż kupiłem dzisiaj starter, włożyłem kartę do telefonu, po włączeniu pokazuje się napis "Wprowadź kod PIN" a zaraz po nim pytanie czy włączyć urządzenie. Gdy naciskam TAK, urządzenie się włącza ale nie można dzwonić i jest napisane "Ograniczona obsługa", gdy nacisnę NIE to telefon się wyłącza. Gdy włączyłem telefon za trzecim razem, to pojawił się komunikat "Kod PIN zablokowany, wprowadź nowy kod PIN." Wprowadziłem kod PIN a następnie musiałem wpisać PUK. Tak też zrobiłem. Wszystko było ok do czasu, gdy włożyłem do telefonu moją kartę mixPlus, a później z powrotem włożyłem Playa. Gdy włączyłem telefon pojawił się komunikat "Pozostały dwie próby kodu PIN2" po czym normalnie włączyłem telefon. I teraz się obawiam, czy jeżeli kiedyś znowu włoże kartę Plusa i następnie Playa to może zdarzyć się taka sytuacja że gdy włączam telefon to tak jakby "sam wpisuje błędny pin2" i mogą mi zablokować kartę ? Proszę o pomoc.

Mała pomyłka. Chodzi o kod PIN.To tylko ostrzeżenie o pozostałych 2 próbach kodu PIN. Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, mianowicie nie mogę w ogóle dzwonić, mianowicie łączy, a po chwili pokazuje się komunikat: "Połączenie nieudane. Ponownie wybrać XXXXXXXXX ?" Dodam że mam normalny zasięg i pieniądze na koncie.

A w tej chwili zamiast "Plus GSM PLAY" na wyświetlaczu pisze "Ogr. Obsługa PLAY".

Obrazek
Obrazek

Siemens C60>>>Sagem my501x>>>Benq-Siemens EF81>>>LG KF750 Secret

 #242521  autor: Klusek
 28 gru 2007, 19:53
A czy w innym telefonie ta karta z Play zachowuje się tak samo? Tzn. nie można z niej dzwonić itp.? Jeśli tak to zostaje chyba tylko telefon do biuro obsługi Play, bo wątpię żeby w inny sposób dało się pomóc.

Obrazek
Obrazek

 #242525  autor: dumbo89
 28 gru 2007, 20:01
Problem rozwiązany. Wystarczyło wejść w ustawienia i zmienić kod PIN na ten, który był razem ze starterem. Wszystko jest już OK. Proszę o zamknięcie tematu.

Obrazek
Obrazek

Siemens C60>>>Sagem my501x>>>Benq-Siemens EF81>>>LG KF750 Secret

 #242526  autor: Klusek
 28 gru 2007, 20:06
Na życzenie :)

Obrazek
Obrazek