DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #964720  autor: dzidzius503
 06 gru 2017, 20:58
witam mam pytanie zamierzam zakupić sony xperia xz i mam pytanie żeby mnie ktoś nie oszukał jak poznać że telefon pochodzi z polski a nie jakaś chińska podróbka lub z innego kraju żebym nie miał problemu z aktualizacjami i gwarancją jeszcze jedno pytanie co to znaczy że system jest brandowany i jak to poznać i czy to w czymś przeszkadza
 #965029  autor: Morvius
 08 gru 2017, 09:42
Brand: "nazwa lub symbol graficzny (znak towarowy) umieszczany na wyrobach w celu ochrony przed naśladownictwem lub podrabianiem, podszywaniem się, przypisywaniem sobie autorstwa. Traktowana jest jako rodzaj świadectwa: producent nie wstydzi się swego wyrobu, „podpisując” go, gwarantuje jego jakość. Stąd „marka” jest synonimem opinii." źródło wikipedia

Tu sobie wpisz IMEI i Ci sprawdzi: https://www.numberingplans.com/?page=an ... sub=imeinr

Trochę teorii:

Składnia numeru IMEI do 2003
Składnia: XXXXXX XX XXXXXX X

TAC (Type Approval Code) – 6 cyfr – kod homologacji (pierwsze dwie cyfry to kod kraju, gdzie dokonano homologacji)

FAC (Final Assembly Code) – 2 cyfry – kod montażu[2]:
01,02 – AEG
06 – LG
07,40 – Motorola
10,20 – Nokia
30 – Sony Ericsson
40,41,44 – Siemens
50 – Bosch
51 – Sony, Siemens, Ericsson
60 – Alcatel
61 – Ericsson
65 – AEG
70 – Sagem
75 – Dancall
80 – Philips
85 – Panasonic
SNR (Serial Number) – 6 cyfr – numer seryjny
CD (Check Digit) – 1 cyfra – suma kontrolna

Składnia numeru IMEI od 2003
Składnia: XXXXXXXX XXXXXX X
TAC (Type Allocation Code) – 8 cyfr
SNR – 6 cyfr
CD – 1 cyfra

Klasyczny obserwator wątku.