DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #915457  autor: Kubacki21
 12 mar 2017, 15:18
Witam mam problem ze swoim Soniaczem mianowicie gdy telefon jest naładowany do 100% wyłączam go z ładowania i prawie normalnie uzywam (sms i rozmowy) ale gdy tylko poziom naładowania baterii spadnie i np włączę internet to on nagle pokazuje 0% wyłącza się ale po chwili ładowania (minuta moze dwie) pokazuje bardzo wysoki poziom naładowania (80% i wzwyż ) co może być przyczyną takiego stanu rzeczy. Z góry dziękuję za pomoc.Pozdrawiam. :smt006
 #924075  autor: Pandor
 05 maja 2017, 10:51
nie wiem czy to nie jest jakaś wada techniczna sprzętu. ja z xperia miałem tzw. nagłą śmierć telefon się wyłączył i pomimo prób ładowania się już nie włączył
 #924080  autor: Marek_G
 05 maja 2017, 11:10
Bateria do wymiany.
Sam miałem tak. Najpierw telefon tracił wszystkie procenty baterii gdy poziom spadł do 10, po paru miesiącach było to już 25-30%. Kolega raz kupił taką samą Xperię to przy 70% się wyłączała.

Jednak wymiana baterii to dość droga akcja. Trudno jest wyciągnąć tylna klapkę nie uszkadzając jej (jeżeli Ci się uda wystarczy, że sam klej do niej kupisz).
Nie wiem czy ja miałem takie szczęście ale kupno nowej baterii to była tragedia. Najpierw jakiś "niby nowy" orygniał za 30 zł; tracił procenty w okolicach 50%. Kupiłem potem zamiennik Blue stara za 50 zł; podziałał parę dni i poziom baterii zaczął skakać bez powodu - odesłałem baterię i wysłali mi nową. Nie wiem jak ten nowy zamiennik działa bo w międzyczasie zdesperowany postanowiłem dać sobie spokój z kupowaniem baterii przez internet i poszedłem do normalnego komisu. Tam dałem za nową oryginalną baterię 100 zł. Dopiero ta bateria z komisu działała normalnie. Tak więc bądź ostrożny przy kupnie nowej baterii.