DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #859699  autor: rafal954
 02 kwie 2016, 17:34
Hej! Problemy z moją Sony Xperią Z3 Compact zaczęły się od upadku. Pierwotnie żadnych śladów uszkodzeń, telefon był w obudowie. Problem pojawił się przy próbie uruchomienia tylniej kamery. Zamiast obrazu pojawia się jedynie czarny ekran, zauważyłem również że jeden kant szybki ekranu został lekko odchylony(odklejony) od pierwotnego polozenia.
Pierwsza myśl: rozłożę telefon i sprawdzę czy coś się nie obluzowało.
Tak zrobiłem, rozłożyłem tylną klapkę i spróbowałem podociskać elementy układu. Niestety po złożeniu i włączeniu telefonu okazało się, że poza tylnim aparatem wyświetlacz przestał właściwie wyświetlać obraz. Obraz jest bardzo ciemny, prawie niewidoczny, ale reaguje na dotyk.
Czy to może oznaczać, że poza kamerą potrzebna jest wymiana ekranu? Czy spróbować pobawić się jeszcze raz w naprawę z próbą wymiany elementów czy oddać telefon od razu do serwisu? Czy drogie mogą być takie naprawy? jestem w uk więc staram się uniknąć drogich usług.

Cenię każde zdanie, czekam na odpowiedzi :)
 #880233  autor: ksiaze441
 01 sie 2016, 19:45
Witam

Posiadam cudo Z3 Compact moja naprawa jest już trzecia, tym razem mam znowu samo odklejający lewy róg telefonu i przestał działać przy rozmowach wyświetlacz jaka jest, szansa aby zażądać inny model xperii lub inny typ telefonu za tą kwotę co zapłaciłem u operatora.