DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #818282  autor: bubi888
 20 sie 2015, 17:19
Witajcie

Mam problem, mam smartfona xperia z1 i od jakiś 2 tygodni obserwuje niepokojące rzeczy. Mam np. 80% baterii, a po chwili pisze mi iż mam 3% baterii. Co ciekawe jak podłączam pod ładowarkę no i resetuje próbując włączyć telefon na prawie rozładowanej baterii i patrzę, a tam 50% baterii mimo iż te 30% mi zjadło tej baterii to jednak mam te 50, kiedy znowu trochę używam telefonu to z 30% jest zupełne 0 i już telefon nie chce się załączyć. Ciekawe jest też, że mam 90% baterii, wystarczy, że wymienie kartę sim lub też zresetuje telefon pojawia się 15% i te 15% w zastraszająco szybkim tempie znika. Pierwszy raz takie rzeczy działy mi się na plaży, było bardzo gorąco mało wtedy korzystałem z telefonu ale wtedy nagle mi się telefon rozładował. Myślałem, że to przez upały ale teraz kilka dni padał deszcz i było zimno, a telefon jednak nadal wariuje. Mam androida 5.0.2 od 1,5 miesiąca, natomiast dzisiaj powróciłem do fabrycznych ustawień, ale niestety mimo wszystko bateria nadal tak samo się zachowuje. Wie ktoś co to może być za problem?
 #818314  autor: Niezgodna7
 20 sie 2015, 19:58
Chyba bateria się przegrzała - wymienić niezwłocznie, a przynajmniej wymontować z telefonu i umieścić w miejscu niepalnym.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #818327  autor: bubi888
 20 sie 2015, 20:53
No ale to nie jest wymienialna bateria, musiałbym oddać do serwisu, a jak oni wezmą mi na serwis to miesiąc będę bez telefonu, pytanie czy coś innego mogło się uszkodzić czy też lepiej sprzedać telefon i kupić coś nowszego?
 #818367  autor: Niezgodna7
 20 sie 2015, 23:42
nie bój żaby, zapytaj serwis ile $$, ile czasu - wtedy zdecydujesz czy sprzedawać.
Tymczasem trzymaj fon pod kontrolą.
PS. A grzeje się bateria podczas ładowania /rozładowania?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis