DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #807004  autor: kolosz
 17 cze 2015, 19:36
Jestem użytkownikiem w/w telefonu od blisko 3-4 miesięcy. W sumie jestem zadowolony, ale kilka jedna rzecz mnie niezwykle irytuje - szybko drenująca bateria. Mój sposób użytkowania:
- dziennie słucham muzyki ok. 6h
- 5 minut rozmów + 1-5 smsów dziennie
- wyświetlacz na około 50% jasności
- włączone cały czas wi-fi (transmisja danych i lte wyłączone cały czas)
- wyłączone wszelkie powiadomienia nt. aktualiacji itp.
- zawsze wyłączone programy w tle
- zero facebooka, gg czy innych chatów
- lokalizacja wyłączona

Problem jest o tyle dziwny że przykładowo w nocy (powiedzmy od godziny 23 do 8 rano), zżera mi nawet 15% (przykładowo z 90 do 75%) wartości baterii, co przy tylko włączonym wi-fi i trybie stamina uważam za conajmniej mocnym przegięciem.

Oczywiście zdarza mi się przysiąść do telefonu włączyć youtuba, mhl, podłączyć do tv i zdaje sobie sprawę że bateria będzie pożarta, ale powód dla którego telefon pobiera tak dużo energii będąc tylko w stanie czuwania z włączonym wi-fi jest dla mnie zaskakujący.

Z reguły bateria starcza mi na 1-2 dni użytkowania, a uważam, że mocno telefonu nie eksploatuje. Ktoś miewał podobny problem?
 #807112  autor: wszoku
 18 cze 2015, 12:39
A ja nie chcąc zakładać osobnego tematu zapytam również tutaj o dość istotną (dla mnie) kwestię którą skrzętnie pominięto w KAŻDYM teście tego telefonu w siec. (A może to standard Sony?) Otóż telefon ten nie grupuje historii połączeń. Każda pozycja w rejestrze połączeń to połączenie wyłącznie z danego dnia. Chcesz sprawdzić ile dni temu rozmawiałeś z kumplem/dziewczyną/pracodawcą/klientem? No to szukaj i przewijaj, Sony ten szczegół przerósł.

Stąd moje pytanie: czy są jakieś nakładki/aplikacje które umożliwiają grupowanie historii połączeń?
Z góry dziękuję za pomoc.
 #807150  autor: wlkp
 18 cze 2015, 15:26
kolosz pisze:Jestem użytkownikiem w/w telefonu od blisko 3-4 miesięcy. W sumie jestem zadowolony, ale kilka jedna rzecz mnie niezwykle irytuje - szybko drenująca bateria. Mój sposób użytkowania:
- dziennie słucham muzyki ok. 6h
- 5 minut rozmów + 1-5 smsów dziennie
- wyświetlacz na około 50% jasności
- włączone cały czas wi-fi (transmisja danych i lte wyłączone cały czas)
- wyłączone wszelkie powiadomienia nt. aktualiacji itp.
- zawsze wyłączone programy w tle
- zero facebooka, gg czy innych chatów
- lokalizacja wyłączona

Problem jest o tyle dziwny że przykładowo w nocy (powiedzmy od godziny 23 do 8 rano), zżera mi nawet 15% (przykładowo z 90 do 75%) wartości baterii, co przy tylko włączonym wi-fi i trybie stamina uważam za conajmniej mocnym przegięciem.

Oczywiście zdarza mi się przysiąść do telefonu włączyć youtuba, mhl, podłączyć do tv i zdaje sobie sprawę że bateria będzie pożarta, ale powód dla którego telefon pobiera tak dużo energii będąc tylko w stanie czuwania z włączonym wi-fi jest dla mnie zaskakujący.

Z reguły bateria starcza mi na 1-2 dni użytkowania, a uważam, że mocno telefonu nie eksploatuje. Ktoś miewał podobny problem?
Jak Ci starcza od rana do wieczora to się tylko ciesz :-D Taki smartfon to nie E52 żeby ze 2 tygodnie ciągła na baterii :-D Ty piszesz że nawet 2 dni trzyma,to dobry wynik,wszystko potrzebuje energii :-) Smartfon ma trzymać cały dzień,idziemy spać a smartfon pod ładowarkę,i tak codziennie,przyzwyczaj się :mrgreen:
 #807154  autor: marcinstr8
 18 cze 2015, 15:47
W tym przypadku coś na pewno zjada baterię 15 % przez noc to dużo - mi ubywa 2-3 %.
Wejdź w statystyki baterii, i zobacz czy aktywność pokrywa się z włączonym wyświetlaczem jeżeli aktywności jest więcej niż wyświetlacza znaczy to że jakiś proces zjada nam baterię.

A i jaki system ? po przesiadce z 4.4 na 5.0.2 ludzie miewali podobne problemy pomaga czysta instalacja albo powrót do 4.4
 #807294  autor: ogqozo
 19 cze 2015, 10:48
Bateria do Z3 Compact to piękna rzecz, jeden z lepszych telefonów pod tym względem. Nie powinna tak schodzić. Najprostsza metoda, która powinna pomóc - dość "kosztowna", choć dzisiaj chyba wszystko można sobie skopiować w 5 minut? - to reset do ustawień fabrycznych. Często rozwiązuje takie problemy z Xperiami.

Niestety Android to system linuxowy i czasami jak jest problem, że coś np. żre zasoby, to może być trudno znaleźć, co idzie nie tak, bo ten system często "nie wie", co idzie niezgodnie z założeniami. Wiem z doświadczenia, że często ogólne statystyki w ustawieniach typu "wyświetlacz 60%, Chrome 20%" nie mówią wiele, co można poprawić.