DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1094979  autor: mirekK
 11 maja 2020, 13:34
Jako, że forum nie oferuje możliwości rzetelnego przeszukania dotychczasowych treści o czym napisałem:
viewtopic.php?f=6&t=130306&p=1094975#p1094975
chciałem zapytać czy warto jeszcze kupić powyższy model ?
Na które elementy zwrócić uwagę ?
Podobno na wyświetlaczu z czasem pojawiają się żółte plamki i rozwarstwia się od wilgoci ?!?!
Takie niestworzone fakty znalazłem na popularnym forum:
https://www.mgsm.pl/pl/katalog/sony/xperiaxa2/opinie/
Ogólnie opinie mieszane...
Software-owo za bardzo mnie nie interesuje bo i tak wgram tradycyjnie LineageOS, zatem część opini może być dla mnie nie istotna.
 #1095085  autor: mirekK
 12 maja 2020, 11:18
Krótkie rozeznanie na portalu olx wykazuje sporo urządzeń z zółtymi plamkami/przebarwieniami na wyświetlaczu.
Abo wada fabryczna, niektórzy piszą przegrzanie... :) od pracy procesora, raczej wątpie, prędzej może od leżakowania bezpośrednio na słońcu.
Abo noszenie w kieszeni i uraz mechaniczny lub co wymaga doprecyzowania a podane przez jeden z serwisów zawilgocenie/zalanie.
O ile wpadnie bezpośrednio do wody lub ulegnie zamoczeniu w silnym deszczu to nie powinno budzić wątpliwości, że coś może później nie działać, ale np przebywanie przez jakiś czas w zawilgoconym środowisku np kieszonka na piersi w świetnie oddychającej bezmembranowej kurtce softshell i aktywności ruchowej w tym czasie nie powinna powodować żadnych uszkodzeń. Przynajmniej kilkunastokrotnie, kilka różnych moich telefonów nie miało żadnych problemów. Jak jest zatem na prawdę? Tematy podobne już były:

viewtopic.php?f=11&t=91460&p=966061&hil ... cz#p966061

viewtopic.php?f=9&t=59216&p=555358&hili ... my#p555358

dodatkowo google zwraca ogrom wyników po haśle żółte plamy wyświetlacz i to od wielu lat.

Przyparłem się do tego telefonu, bo jest dla mnie jedyną skromną i rozsądną alternatywą w stosunku do "porcelanowego" galaxy S9.
Ciekawe czy takie plamy pogłębiają się lub mogą z czasem uniemożliwić wyświetlanie obrazu, bo osobiście mi nie przeszkadzają.
 #1100708  autor: mirekK
 04 sie 2020, 20:25
Kupiłem. Ze 2 miesiące korzystam :) Jestem zadowolony. Szukam alternatywnego oprogramowania bo... LineageOS usunęło w wersji 17.1 możliwość wyłączania jednej z kart sim. To był jedyny modyfikowany i aktualny system. Fabryczne oprogramowanie nie spełniało moich oczekiwań. Chyba, że ktoś coś może polecić ? :)
 #1100716  autor: mp107
 04 sie 2020, 22:03
Zawsze możesz spróbować odnaleźć tutaj zmianę, która spowodowała usunięcie tej możliwości i…
1. Zgłosić ten błąd (chyba tutaj), z nadzieją, że ktoś go naprawi
lub
2. Samemu skompilować LineageOS z cofniętą zmianą skutkującą wyłączeniem tej funkcjonalności.

Chyba, że ta zmiana jest efektem ubocznym innej, poważniejszej zmiany - wtedy może nie być możliwości prostego jej cofnięcia.

Czy była jakakolwiek wersja LineageOS 17.1 dla XA2, która była wyposażona w tą funkcjonalność (może nieoficjalna)? Jeśli tak, to która ostatnia ją miała? Lub która pierwsza jej nie miała?
Dopytuję, bo podanie daty pozwoliłoby na skierowanie uwagi na zmiany z określonego przedziału czasowego.
 #1100717  autor: mirekK
 04 sie 2020, 22:35
Niestety to nowy trend LoS i w ślad za nim idącego Google. I to wg samego dyrektora Lineageos:
viewtopic.php?f=5&t=130670
dla mnie bezmyślny. Nie ma szansy, że to ktoś naprawi.
Wersji 17.1 trochę jest, ale jeszcze każda kolejna wnosi istotne poprawki, zatem nie cofnę się. Chyba, że do 16 (Android 9), która taką funkcjonalność posiada.

Myślałem jeszcze nad skompilowaniem AOSP wg instrukcji i kodu Sony
https://developer.sony.com/develop/open ... st-updates
https://developer.sony.com/develop/open ... structions
ale nie mam na to zbytnio czasu. A trzba go podobno dużo na takie działania.

Ze skompilowaniem LoS pewnie byłoby pdobnie ? Nie mam kogo dopytać czy jest możlowość dodania/przywrócenia tego modułu do najnowszych wersji 17.1

Na XDA cisza jeśli chodzi baardziej zaawansowane pytania. Reddit LineageOS też nie lepiej, na dodatek fochy idą :)

Nadzieja, że może powstanie jakaś apk-a wspierająca taką opcję.