DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów komórkowych marki Sony oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

#1094979  autor: mirekK
 11 maja 2020, 13:34
Jako, że forum nie oferuje możliwości rzetelnego przeszukania dotychczasowych treści o czym napisałem:
viewtopic.php?f=6&t=130306&p=1094975#p1094975
chciałem zapytać czy warto jeszcze kupić powyższy model ?
Na które elementy zwrócić uwagę ?
Podobno na wyświetlaczu z czasem pojawiają się żółte plamki i rozwarstwia się od wilgoci ?!?!
Takie niestworzone fakty znalazłem na popularnym forum:
https://www.mgsm.pl/pl/katalog/sony/xperiaxa2/opinie/
Ogólnie opinie mieszane...
Software-owo za bardzo mnie nie interesuje bo i tak wgram tradycyjnie LineageOS, zatem część opini może być dla mnie nie istotna.
 #1095085  autor: mirekK
 12 maja 2020, 11:18
Krótkie rozeznanie na portalu olx wykazuje sporo urządzeń z zółtymi plamkami/przebarwieniami na wyświetlaczu.
Abo wada fabryczna, niektórzy piszą przegrzanie... :) od pracy procesora, raczej wątpie, prędzej może od leżakowania bezpośrednio na słońcu.
Abo noszenie w kieszeni i uraz mechaniczny lub co wymaga doprecyzowania a podane przez jeden z serwisów zawilgocenie/zalanie.
O ile wpadnie bezpośrednio do wody lub ulegnie zamoczeniu w silnym deszczu to nie powinno budzić wątpliwości, że coś może później nie działać, ale np przebywanie przez jakiś czas w zawilgoconym środowisku np kieszonka na piersi w świetnie oddychającej bezmembranowej kurtce softshell i aktywności ruchowej w tym czasie nie powinna powodować żadnych uszkodzeń. Przynajmniej kilkunastokrotnie, kilka różnych moich telefonów nie miało żadnych problemów. Jak jest zatem na prawdę? Tematy podobne już były:

viewtopic.php?f=11&t=91460&p=966061&hil ... cz#p966061

viewtopic.php?f=9&t=59216&p=555358&hili ... my#p555358

dodatkowo google zwraca ogrom wyników po haśle żółte plamy wyświetlacz i to od wielu lat.

Przyparłem się do tego telefonu, bo jest dla mnie jedyną skromną i rozsądną alternatywą w stosunku do "porcelanowego" galaxy S9.
Ciekawe czy takie plamy pogłębiają się lub mogą z czasem uniemożliwić wyświetlanie obrazu, bo osobiście mi nie przeszkadzają.