DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1013461  autor: Barciur
 12 wrz 2018, 21:38
Witajcie. Od jakiegoś czasu (kilka miesięcy) mam pewien problem ze swoją Nokią 6. Często po zrestartowaniu telefonu, a prawie zawsze po wymianie karty SIM, aplikacje, które używają odcisku palca do logowania krzyczą, że "ustawienia odcisków palców zostały zmienione, zaloguj się hasłem i ponownie aktywuj logowanie odciskiem". Dotyczy to mBanku, jednego z zagranicznych banków którego używam, a także drugiego banku którego używam w innym stopniu - tam o ile logowanie odciskiem dalej działa, to muszę podać dodatkowe hasło zabezpieczające - czyli apka i tak mnie zapomniała.

Największym problemem jest Google pay, bo wtedy on przy oblokowanym telefonie przy próbie zapłacenia żąda ponownego naciśnięcia odcisku palca lub wpisania hasła - dopiero wtedy przejdzie płatność. Jedyna rzecz, która to naprawia, reinstall + usuniecie cache... do następnego restartu telefonu :lol:

Czy ktokolwiek ma jakikolwiek pomysł co z tym zrobić? Występuje to od jakiegoś czasu, wcześniej tak nie miałem. Czy reset fabryczny by pomógł? Może coś innego?