DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1008846  autor: ART74
 22 sie 2018, 12:17
Witam
Problem jak w temacie , nie mogę ustawić APN sieć a2mobile , czasami telefon sam włączył sobie internet , jak włożę kartę innego operatora pojawiają się ustawienia APN , tylko z kartą a2mobile brak automatycznej konfiguracji , w innym telefonie karta działa poprawnie , jak w telefonie zainstaluję kartę innego opa to się APN sam ustawia i mam możliwość ręcznego ustawienia , gdy włożę sim a2mobile to przesłanie konfiguracji nie jest możliwe , też nie można ręcznie ustawić w telefonie APN opcja jest nie dostępna , suport noki zwala winę na operatora , a operator na nokię , a ja mam brak internetu .
Może ktoś ma jakiś pomysł ?
 #1008849  autor: Karlos20
 22 sie 2018, 12:39
Wyślij darmowy SMS na numer 8090 o treści: Internet. Otrzymasz SMS zawierający informację o wygenerowaniu konfiguracji dla Twojego telefonu, a następnie wyślemy do Ciebie SMS konfiguracyjny.
Źródło: a2mobile.pl

Pełna konfiguracja > https://a2mobile.pl/konfiguracja

🌟To już 14 rok na Forum TELEPOLIS.PL - wielkie dzięki za ten czas i nadal służę pomocą! Pozdrawiam🔥
 #1008851  autor: ART74
 22 sie 2018, 12:48
otrzymuję sms z informacją ze za chwilę otrzymam konfigurację na telefon , niestety nie otrzymuję SMS z konfiguracją
 #1008853  autor: zolvio
 22 sie 2018, 12:56
Jaki model telefonu (piszesz o Nokii)?
Jak to opcja ręcznego wprowadzenia APN nie jest dostępna? Nawet w starych S40 była.
--
Musi być włączony przesył danych w roamingu (chodzi o roaming krajowy).
Sprawdź też ustawienia tej "aplikacji" w menu karty SIM. Musi być włączony roaming krajowy.

Chodzi o to, żeby te plusy nie przysłoniły wam minusów
 #1008855  autor: ART74
 22 sie 2018, 13:24
nokia 8110 G4 opcja ręcznego wprowadzenia APN jest dostępna z kartami innego operatora a po włożeniu karty a2mobile wchodzę w ustawienia i brak jest możliwości dodania lub edycji i niema APN a2mobile (pusty ekran)
 #1008876  autor: zolvio
 22 sie 2018, 15:36
Czy to jest nowa karta, czy używałeś jej w innym telefonie?
Pytam, bo przenosiłem 5 numerów do a2. 2 z 5 kart nie logowały się w ogóle do sieci. Jakość wykonania ich kart nie jest porywająca.

Chodzi o to, żeby te plusy nie przysłoniły wam minusów
 #1008885  autor: ART74
 22 sie 2018, 16:09
mam kartę od 5 dni i dziś kupiłem nową ale jest ten sam problem , te karty w smartfonie działają bez problemu tylko w tej noki 8110 4G nie działają , a karty z innych sieci działają , na karcie z a2mobile nie pojawia się w telefonie możliwość ręcznego wpisania APN ani też nie przychodzi konfiguracja SMS
 #1008903  autor: tytan1
 22 sie 2018, 19:00
powiedz jak ci się sprawuje teleofn , dzwonienie , smsy itp. zastanawiam się też nad kupnem , gdzie kupiłeś i za ile , można udostępniać internet na zasadzie hot spota??

Ustawienie APn jest ukryte , gdzieś głębiej , nie pamiętam gdzie dokładnie :(
 #1009240  autor: ART74
 24 sie 2018, 23:18
telefon jest dobry , dobra antena (bdb zasięg ), może pracować jako modem , APN jest nie ukryte tylko brak możliwości edycji i ustawień z kartą a2mobile , zakupiłem w media expert 350zł , nie wiem czy to wina softu czy operatora , że nie działa internet w telefonie , brak możliwości ustawienia APN , brak automatycznej konfiguracji sms ,z kartami innych operatorów śmiga internet ,
 #1009284  autor: sa
 25 sie 2018, 12:18
ART74 pisze:mam kartę od 5 dni i dziś kupiłem nową ale jest ten sam problem , te karty w smartfonie działają bez problemu tylko w tej noki 8110 4G nie działają , a karty z innych sieci działają , na karcie z a2mobile nie pojawia się w telefonie możliwość ręcznego wpisania APN ani też nie przychodzi konfiguracja SMS
Ciekawy problem czyli karty od innych opów da się ustawiać albo ręcznie albo automatycznie a od a2 nie da?Wniosek prosty wina opa. Sorki ale jak op nie ma ustawień konfiguracyjnych do danego nowego telefonu jakby nie patrzeć ta nokia to jednak absolutna nowość na rynku to zdecydowanie wina zawsze jest po stronie opa. Przerabiałam to w orange dawno temu,nie mieli pewnych telefonów w ofercie i tym samym był też kompletny brak konfiguracji.i w jednym przypadku pomogło ręczne ustawianie(co u fachowca kosztowało mnie 25 zł) w drugim...przesłanie konfiguracji na inny podobny model telefonu.Ale o przypadku że nie ma opcji ustawień ręcznych to pierwszy raz słyszę.Jak jest takie coś to znaczy że karta jest....niekontabilna z telefonem, takie coś było kiedyś dawno temu jak play wchodził i były problemy ze starymi SE bodajże modelami w580 i w595. Po prostu te modele nie odczytywały karty sim od playa....wcale lub raz odczytywały raz nie.Problem tkwi w konfiguracji samej karty sim czyli procesorze owej karty czy raczej kart.Do tego doliczmy to że nie dość że telefon z takimi funkcjami na naszym rynku to jednak egzotyka(klawiszowiec z funkcjami smartfona) a dwa sam system telefonu kios to swego rodzaju unikat przystosowany do rynku niekoniecznie...europejskiego.Ale i też samo a2 daje karty sim które inni operatorzy już u nas nie dają(takie wąskie owalne w środku procesora) tylko dają nowsze generacji czyli zdecydowanie szersze.Skoro masz problem z konfiguracją nawet smsa to znaczy że jest problem na linia karta sim a sam model telefonu.
Co masz w ogóle w opcji ustawienia? I czy masz coś takiego jak konfiguracja i np.ustawienia własne? i czy można w nie wejść czy są wyszarzone jako niedostępne? Najlepiej opisz co masz w tym dziale?Np. moja simka od a2 jest kompletnie niekontabilna z moim modemem do neta i wszystkie ustawienia trzeba było pisać ręcznie co nieco kombinując przy tym pisaniu ale jak już się wszystko wpisało to załapało i działa.A tutaj dziwna rzecz.Da się w ogóle z tej karty(kart) w tym telefonie rozmawiać i odbierać rozmowy wysyłać smsy itd?(centrum smsów da się ustawić ręcznie).Bo jak nie to znaczy że telefon może nawet nie widzieć w pełni (lub częściowo)karty sim.W takim przypadku zostaje tylko używać w tym telefonie simki od opa który jest normalnie odczytywany do neta.A a2 musi coś zrobić ze swoimi simkami i ich konfiguracją bo chyba jednak za bardzo poszli na....taniość.
 #1009296  autor: PiotrG-dz
 25 sie 2018, 12:36
ART74 czy ten telefon ma HD Voice w 3G i 2G ?
Czy podobnie jak smartfon potrzebuje jak na jakiś(miesiąc) czas aktualizację softu?
Jak w nim włącza się tryb głośnomówiący?Czy tak jak w starych Nokiach wciska się klawisz u góry z prawej strony(ten nad klawiszem ,który rozłącza połączenia)?
 #1009299  autor: sa
 25 sie 2018, 12:44
Piotr masz do wglądu i dla innych zainteresowanych instrukcja obsługi na końcu strony jest pdf dla chętnych
https://www.nokia.com/pl_pl/phones/supp ... user-guide
Jak dla mnie to wreszcie pierwszy od mniej więcej 8 lat telefon z klawiturą który może wreszcie będzie normalnie funkcjonalny a cena 350zł jest ok.Podobno aktualizacja już jakaś była.
ART74 z simkami od play lub opów na jego nadajnikach testowałeś może a jeżeli tak to czy działa poprawnie?
 #1009301  autor: piotrzet
 25 sie 2018, 12:53
Z tego co wiadomo to też pierwszy telefon z klawiszami w którym działa VoLTE w jednej z naszych sieci.

https://www.speedtest.net/result/a/6235774785.png
 #1009326  autor: PiotrG-dz
 25 sie 2018, 15:11
sa pisze:Piotr masz do wglądu i dla innych zainteresowanych instrukcja obsługi na końcu strony jest pdf dla chętnych
https://www.nokia.com/pl_pl/phones/supp ... user-guide
Niestety funkcji głośnomówiącej (spiker) w tym PDFie nie znalazłem. :(
 #1009329  autor: sa
 25 sie 2018, 15:30
Też nie znalazłam, zostaje więc czekanie aż ART74 się wypowie i sprawdzi czy jest.W końcu w instrukcjach obsługi nie wszystkie funkcje są...wymieniane, a są jak najbardziej dostępne.
 #1009941  autor: ART74
 29 sie 2018, 08:28
Problem pojawia się z kartą a2 .Testowałem też z kartami Plusa, Nju ,Tmobile i nie ma problemu , wchodząc w ustawienia w menu -sieć i dane komórkowe-ustawianie APN sim-ustawienia danych - (tu w a2 pojawia się pusty ekran a przy innych kartach np. Plusa jest widoczny APN i możliwość dodania lub edycji , przy karcie a2 niema opcji żadnej ).
Co do funkcji głośno mówiącej to po połączeniu pojawia się możliwość włączenia przyciskiem środkowym funkcyjnym pod wyświetlaczem .
Nie wiem jak sprawdzić czy posiada HD Voice w 3G i 2G .
Z kartą Play nie testowałem , nie posiadam karty , ale myślę że będzie działał bez problemu.
Telefon ma dobre anteny , dobry zasięg .
 #1010021  autor: sa
 29 sie 2018, 15:17
ART74 jak dla mnie to winny jest a2 i brak kontabilności na lini karta- telefon.Albo nawet sam...system telefonu kaios. Skoro inni nie mają problemu a a2 ma, to wiadomo kto jest winny.Niestety.Bodajże Rebelinat albo Remington chyba z rok dwa temu włożył kartę sim od a2 do starej noki 5130xm i telefon przez bite 10 minut miał problem by kartę w ogóle wykryć a to przecież stary nokiowy system s40. Ja w mojej noki z s40 ale najnowszej generacji jaka wyszła tego softu problemu nie mam ale widzę że simki od a3 są inne niż od innych opów i chodzi mi o sam procesor.No ale a2 robi wszystko ...po taniości... i jak widać system konfiguracyjny i karty sim też.Solorz oszczędza aż tak?No ale na głównym produkcie zarabia lepiej.
Tutaj można tylko czekać aż oni samo ogarną swój własny system, i simkę co jakiś czas do telefonu wkładać w celu sprawdzenia czy coś zrobili czy zlewają klienta udając głupa.A jak nie dzwonić,pisać i pytać kiedy coś z tym zrobią.Czyli wymuszać na nich reakcję by coś z tym zrobili.
Bo nawet brak możliwości ręcznych ustawień jest przynajmniej ....dziwny to mi wygląda tak jakby telefon nie odczytywał procesora karty sim..
A zasięg w ogóle masz jak masz w telefonie simki od a2?
I czy dasz radę w ogóle z simki od a2 na tym telefonie rozmawiać ?
I pytanko na temat telefonu:
1.Dyktafon jak wiem ma ,ale w jakim nagrywa formacie nagrywa tj standardowym czyli amr czy coś lepszego, czy może jest wybór formatu?No i jak wygląda zapis karta pamieci ,pamieć telefonu?II ile ma możliwość nagrania jakąś określoną ilość np. 1 godzinę czy 5 minut czy bez ograniczeń ta do końca pamięći w telefonie lub karcie?
2.Smsy zapisuje w telefonie czy jest wybór pamieć telefonu czy karta pamięci?
3.jakość i głośność rozmów jaka jest?Gdy np. jesteś na terenie doś "dzikim" to jak wypadają rozmowy?
Z góry dziekuję
 #1010156  autor: ART74
 30 sie 2018, 10:37
Z karty a2 rozmawiam normalnie , zasięg mam w całym domu , a mieszkam w takim miejscu że mam ogólnie słaby zasięg wszystkich sieci , do tego specyfikacja budynku ogranicza zasięg ,jakość rozmów na średnim poziomie( dobry ) ,Fakt taki że telefon kupiłem wyłącznie do rozmów w domu bo z innych smartfonów to mam problem z zasięgiem a nokia radzi sobie bez problemu ,dyktafon jest bardzo prosty raczej nie ma wyboru jakości nagrania , po zamknięciu klapki nagranie się kończy, jako dyktafon nie polecał bym ,nagrywa chyba do końca pamieć ,testowałem kilkanaście minut bez problemu, po nagraniu można wybrać w ustawieniach mały rozmiar 8k lub duży 44k , głośność rozmowy telefonicznej na poziomie średnim(dobry) , w ustawieniach sms raczej nie ma wyboru gdzie mają być zapisane .


Dodam jeszcze że raz może dwa jakimś cudem działał też internet w telefonie
 #1010221  autor: sa
 30 sie 2018, 17:04
Czyli jest poważny problem na lini karty sim a raczej ich ustawienie od operatora a2(procesor i konfiguracja) kontra system telefonu kaios którego a2 najzwyczajniej w świecie jeszcze nie ogarnął do końca.
A co do samego telefonu wbrew pozorom to dobra wiadomość chcesz telefon z dobrym i bardzo dobrym zasięgiem bo inne mają z tym problem?Nic strasznego nokia 8110 4g da radę.Gorzej z netem,chyba że zmienisz opa na takiego który ogarnia system kaios w konfiguracji swoich kart sim.
Dzięki za info co do dyktafonu te 44k to pewnie będzie bardzo marne mp3(lub coś podobnego) albo b.dobry amr.Dziękuję