DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1009941  autor: ART74
 29 sie 2018, 08:28
Problem pojawia się z kartą a2 .Testowałem też z kartami Plusa, Nju ,Tmobile i nie ma problemu , wchodząc w ustawienia w menu -sieć i dane komórkowe-ustawianie APN sim-ustawienia danych - (tu w a2 pojawia się pusty ekran a przy innych kartach np. Plusa jest widoczny APN i możliwość dodania lub edycji , przy karcie a2 niema opcji żadnej ).
Co do funkcji głośno mówiącej to po połączeniu pojawia się możliwość włączenia przyciskiem środkowym funkcyjnym pod wyświetlaczem .
Nie wiem jak sprawdzić czy posiada HD Voice w 3G i 2G .
Z kartą Play nie testowałem , nie posiadam karty , ale myślę że będzie działał bez problemu.
Telefon ma dobre anteny , dobry zasięg .
 #1010021  autor: sa
 29 sie 2018, 15:17
ART74 jak dla mnie to winny jest a2 i brak kontabilności na lini karta- telefon.Albo nawet sam...system telefonu kaios. Skoro inni nie mają problemu a a2 ma, to wiadomo kto jest winny.Niestety.Bodajże Rebelinat albo Remington chyba z rok dwa temu włożył kartę sim od a2 do starej noki 5130xm i telefon przez bite 10 minut miał problem by kartę w ogóle wykryć a to przecież stary nokiowy system s40. Ja w mojej noki z s40 ale najnowszej generacji jaka wyszła tego softu problemu nie mam ale widzę że simki od a3 są inne niż od innych opów i chodzi mi o sam procesor.No ale a2 robi wszystko ...po taniości... i jak widać system konfiguracyjny i karty sim też.Solorz oszczędza aż tak?No ale na głównym produkcie zarabia lepiej.
Tutaj można tylko czekać aż oni samo ogarną swój własny system, i simkę co jakiś czas do telefonu wkładać w celu sprawdzenia czy coś zrobili czy zlewają klienta udając głupa.A jak nie dzwonić,pisać i pytać kiedy coś z tym zrobią.Czyli wymuszać na nich reakcję by coś z tym zrobili.
Bo nawet brak możliwości ręcznych ustawień jest przynajmniej ....dziwny to mi wygląda tak jakby telefon nie odczytywał procesora karty sim..
A zasięg w ogóle masz jak masz w telefonie simki od a2?
I czy dasz radę w ogóle z simki od a2 na tym telefonie rozmawiać ?
I pytanko na temat telefonu:
1.Dyktafon jak wiem ma ,ale w jakim nagrywa formacie nagrywa tj standardowym czyli amr czy coś lepszego, czy może jest wybór formatu?No i jak wygląda zapis karta pamieci ,pamieć telefonu?II ile ma możliwość nagrania jakąś określoną ilość np. 1 godzinę czy 5 minut czy bez ograniczeń ta do końca pamięći w telefonie lub karcie?
2.Smsy zapisuje w telefonie czy jest wybór pamieć telefonu czy karta pamięci?
3.jakość i głośność rozmów jaka jest?Gdy np. jesteś na terenie doś "dzikim" to jak wypadają rozmowy?
Z góry dziekuję
 #1010156  autor: ART74
 30 sie 2018, 10:37
Z karty a2 rozmawiam normalnie , zasięg mam w całym domu , a mieszkam w takim miejscu że mam ogólnie słaby zasięg wszystkich sieci , do tego specyfikacja budynku ogranicza zasięg ,jakość rozmów na średnim poziomie( dobry ) ,Fakt taki że telefon kupiłem wyłącznie do rozmów w domu bo z innych smartfonów to mam problem z zasięgiem a nokia radzi sobie bez problemu ,dyktafon jest bardzo prosty raczej nie ma wyboru jakości nagrania , po zamknięciu klapki nagranie się kończy, jako dyktafon nie polecał bym ,nagrywa chyba do końca pamieć ,testowałem kilkanaście minut bez problemu, po nagraniu można wybrać w ustawieniach mały rozmiar 8k lub duży 44k , głośność rozmowy telefonicznej na poziomie średnim(dobry) , w ustawieniach sms raczej nie ma wyboru gdzie mają być zapisane .


Dodam jeszcze że raz może dwa jakimś cudem działał też internet w telefonie
 #1010221  autor: sa
 30 sie 2018, 17:04
Czyli jest poważny problem na lini karty sim a raczej ich ustawienie od operatora a2(procesor i konfiguracja) kontra system telefonu kaios którego a2 najzwyczajniej w świecie jeszcze nie ogarnął do końca.
A co do samego telefonu wbrew pozorom to dobra wiadomość chcesz telefon z dobrym i bardzo dobrym zasięgiem bo inne mają z tym problem?Nic strasznego nokia 8110 4g da radę.Gorzej z netem,chyba że zmienisz opa na takiego który ogarnia system kaios w konfiguracji swoich kart sim.
Dzięki za info co do dyktafonu te 44k to pewnie będzie bardzo marne mp3(lub coś podobnego) albo b.dobry amr.Dziękuję
 #1010629  autor: sa
 01 wrz 2018, 18:31
ART74 pytanie które pominełęm wcześniej ,ale teraz się poprawiam, ile pamięci wbudowanej ma realnie nokia 81104g? i ile tego jest dostępnego dla użytkownika?No bo dane oficjalne mówią że podobno ma 4GB a 512 mg ramu,ale ile z tego ma użytkownik dla siebie na np. smsy?
 #1010709  autor: Remington
 02 wrz 2018, 10:40
sa pisze:Bodajże Rebelinat albo Remington chyba z rok dwa temu włożył kartę sim od a2 do starej noki 5130xm i telefon przez bite 10 minut miał problem by kartę w ogóle wykryć a to przecież stary nokiowy system s40.
To nie ja :). Więcej odpowiedziałem w wątku viewtopic.php?f=24&t=93929&p=1010708#p1010708 i tam proszę piszcie o problemach z łączeniem z siecią.

Tu wydaje mi się, że problem jest na styku karty SIM z nowym systemem KaiOS. A może zadziała dłuższe użycie tej karty w innym telefonie? Może wówczas APN będzie wgrany na kartę SIM przez sieć i po tym Nokia go zobaczy? Tak gdybam.
 #1010752  autor: sa
 02 wrz 2018, 15:20
ART74 Dziękuję

Remington a nie masz przypadkiem nokii 5310xm?Bo obie muzyczne mogło mi się pomylić bo i nazewnictwo podobne.A skoro testowałeś na starych nokiach...
I też myślę że a2 ze swoimi simkami(procesorami na nich) nie ogarnął swojego własnego systemu pod kątem systemu kaios i ma problem z ustawieniami i konfiguracją procesorów swoich simek pod ten system .Dziwnym zbiegiem okoliczności plus to ogarnął ,orange i t-mobile też a a2...nie potrafi, A że te ich simki(procesory) są dość stare by nie rzec wręcz przestarzałe na tle konkurencji , do tego słabe i awaryjne to i stąd problemy ART74 z brakiem neta. Może to kiedyś ogarną(oby szybciej niż później) ,a na razie Artowi zostaje tylko testowanie upominanie się i czekanie aż op coś z tym zrobi i ART74 będzie mógł się cieszyć oprócz rozmów nielimitowanym netem od a2.
 #1010778  autor: ART74
 02 wrz 2018, 17:22
Włożyłem kartę a2 do P20 lite jako drugą kartę pierwsza była TMobile i gdy przełączyłem dane na a2 to telefon zaczął przełączać miedzy a2 a TMobile na przemian i się zawiesił (pierwszy raz od roku ) musiałem zresetować telefon i dałem sobie spokój z a2
 #1010786  autor: sa
 02 wrz 2018, 18:02
Czyli kolejne potwierdzenie że z tymi kartami od a2 jest zdecydowanie coś nie tak.Słaba jakość,do tego starszy procesor ,problemy konfiguracyjne i same problemy..Przyznaję nie mam smartfona ale z powodu dziur w zasięgu i gubienia go a potem problemów z odzyskiwaniem(bez restartu telefonu ani rusz) nie mam już ani jednej simki w a2. Obstawiam że z simką od plusa takich problemów jak gubienie zasięgu i problem z jego powrotem by nie było.No cóż zostaje tylko korzystać z ofert normalnych opów co oferują lepszą jakość.

Ok Remingtonie czyli to musiał być Rebeliant :wink:
 #1027663  autor: Nikita_Bennet
 20 paź 2018, 22:42
telefon obsługuje wifi - pytanie jak podpiąć go do wifi gdzie IP nie idą po DHCP.
Mocno ubogi ten telefon jeżeli idzie o konfigurację pewnych rzeczy które w starszych telefonach są.