DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1010629  autor: sa
 01 wrz 2018, 18:31
ART74 pytanie które pominełęm wcześniej ,ale teraz się poprawiam, ile pamięci wbudowanej ma realnie nokia 81104g? i ile tego jest dostępnego dla użytkownika?No bo dane oficjalne mówią że podobno ma 4GB a 512 mg ramu,ale ile z tego ma użytkownik dla siebie na np. smsy?
 #1010709  autor: Remington
 02 wrz 2018, 10:40
sa pisze:Bodajże Rebelinat albo Remington chyba z rok dwa temu włożył kartę sim od a2 do starej noki 5130xm i telefon przez bite 10 minut miał problem by kartę w ogóle wykryć a to przecież stary nokiowy system s40.
To nie ja :). Więcej odpowiedziałem w wątku viewtopic.php?f=24&t=93929&p=1010708#p1010708 i tam proszę piszcie o problemach z łączeniem z siecią.

Tu wydaje mi się, że problem jest na styku karty SIM z nowym systemem KaiOS. A może zadziała dłuższe użycie tej karty w innym telefonie? Może wówczas APN będzie wgrany na kartę SIM przez sieć i po tym Nokia go zobaczy? Tak gdybam.
 #1010752  autor: sa
 02 wrz 2018, 15:20
ART74 Dziękuję

Remington a nie masz przypadkiem nokii 5310xm?Bo obie muzyczne mogło mi się pomylić bo i nazewnictwo podobne.A skoro testowałeś na starych nokiach...
I też myślę że a2 ze swoimi simkami(procesorami na nich) nie ogarnął swojego własnego systemu pod kątem systemu kaios i ma problem z ustawieniami i konfiguracją procesorów swoich simek pod ten system .Dziwnym zbiegiem okoliczności plus to ogarnął ,orange i t-mobile też a a2...nie potrafi, A że te ich simki(procesory) są dość stare by nie rzec wręcz przestarzałe na tle konkurencji , do tego słabe i awaryjne to i stąd problemy ART74 z brakiem neta. Może to kiedyś ogarną(oby szybciej niż później) ,a na razie Artowi zostaje tylko testowanie upominanie się i czekanie aż op coś z tym zrobi i ART74 będzie mógł się cieszyć oprócz rozmów nielimitowanym netem od a2.
 #1010778  autor: ART74
 02 wrz 2018, 17:22
Włożyłem kartę a2 do P20 lite jako drugą kartę pierwsza była TMobile i gdy przełączyłem dane na a2 to telefon zaczął przełączać miedzy a2 a TMobile na przemian i się zawiesił (pierwszy raz od roku ) musiałem zresetować telefon i dałem sobie spokój z a2
 #1010786  autor: sa
 02 wrz 2018, 18:02
Czyli kolejne potwierdzenie że z tymi kartami od a2 jest zdecydowanie coś nie tak.Słaba jakość,do tego starszy procesor ,problemy konfiguracyjne i same problemy..Przyznaję nie mam smartfona ale z powodu dziur w zasięgu i gubienia go a potem problemów z odzyskiwaniem(bez restartu telefonu ani rusz) nie mam już ani jednej simki w a2. Obstawiam że z simką od plusa takich problemów jak gubienie zasięgu i problem z jego powrotem by nie było.No cóż zostaje tylko korzystać z ofert normalnych opów co oferują lepszą jakość.

Ok Remingtonie czyli to musiał być Rebeliant :wink:
 #1027663  autor: Nikita_Bennet
 20 paź 2018, 22:42
telefon obsługuje wifi - pytanie jak podpiąć go do wifi gdzie IP nie idą po DHCP.
Mocno ubogi ten telefon jeżeli idzie o konfigurację pewnych rzeczy które w starszych telefonach są.