DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1001212  autor: Bonifacyzp
 29 cze 2018, 09:36
Dzień dobry. Mam problem z Nokią 150. Posiadam abonament w T-Mobile i konto w PKO BP. Przy przelewie elektronicznym powinienem dostać z banku sms z kodem, ale tak się nie dzieje. Kontaktowałem się z PKO BP i T-Mobile i z ich strony wszystko jest w porządku. W T-Mobile powiedziano mi, że jest to prawdopodobnie wina telefonu. Wie ktoś, czy i jak można ten problem rozwiązać?
 #1001216  autor: Remington
 29 cze 2018, 09:49
Zawsze gdy ktoś mówi o "winie telefonu" trzeba zweryfikować problem przekładając kartę SIM do innego. Inaczej tego nie sprawdzisz.
 #1001284  autor: Niezgodna7
 29 cze 2018, 14:22
Bonifacy, a inne smsy przychodza normalnie..? Wysylasz - tez bez problemu..?

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #1078155  autor: unnameduser
 10 sie 2019, 20:53
Też mam taki problem - nie przychodzą SMS-y z PKO, mimo że na innym telefonie działają. Z kolei na drugiej karcie (Fakt Mobile) nie chce przyjść kod logowania do Play24.

LuiN pisze:Desktopowa wersja Telepolis to ostatnia rzecz na której się skupiamy.
 #1078632  autor: sa
 16 sie 2019, 16:24
Problem jest z softem noki na 30+ sprawdzone,bo mam 3310 z 2017 i w zeszłym m-cu po raz pierwszy od kilku m-cy potrzebowałam korzystać z p24 i nie przychodziły kody,więc napisałam zgłoszenie i gość mi powiedział że mam:
a. przełożyć sima do starego telefonu i jak będzie ok to znaczy że telefon nie radzi sobie z systemem odkodowaniem kodów które są w play i pewnie nie tylko wysyłane ze skróconych numerów,
b. jeżeli w starym telefonie kody do p24 nie dochodzą nadal to trzeba wymienić sima w salonie
c. A jak to dalej nie pomaga to wtedy napisać nowe zgłoszenie i będą kombinować Mnie pomógł sposób a. tj przełożenie sima do starej noki na s40 i wszystko zaczęło cudowanie działać.Na wszelki wypadek sprawdzałam kody z banku i u mnie jak na razie dochodzą bezproblemowo , ale jak mam Inteligo i CA. Jedyne co można zrobić to....wymienić telefon na coś z s40(stare nokie) lub innego producenta byle tanie i koszt jak najniższy i tylko do kodów i od razu sprawdzać czy odbiera i odczytuje kody smsowe..Ewentualnie reklamacje niestety ale raczej do....noki pisać.Niech coś z softem zrobią jakąś aktualizację czy coś...Choć akurat z 150 tylko aktualizacja przez kabel pomoże.
 #1079163  autor: sa
 24 sie 2019, 15:35
Aktualizacja
Udało mi się poprzez usunięcie numerów z filtrowania wiadomości odzyskać kody jednorazowe z P24. Nie wiem niestety czy to zadziała na noki 150 ale ten model chyba też posiada funkcję filtrowania numerów radzę tam po usuwać informacje i numery i być może wszystko wróci do normy,ale pewności nie mam.
 #1079608  autor: unnameduser
 31 sie 2019, 22:29
Jak będę miał okazję, spróbuje i dam znać czy działa.

LuiN pisze:Desktopowa wersja Telepolis to ostatnia rzecz na której się skupiamy.
 #1081043  autor: unnameduser
 26 wrz 2019, 18:04
Sprawdziłem, i Twoja porada @sa działa w Nokii 150 - dzięki! Zajrzałem do filtrowanych wiadomości i były tam SMS-y z kodami jednorazowymi. Oznaczyłem numery, z których je wysłano, jako niefiltrowane. Teraz nowe SMS-y z kodami są dostępne od razu w skrzynce odbiorczej.

LuiN pisze:Desktopowa wersja Telepolis to ostatnia rzecz na której się skupiamy.