DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #991806  autor: galtom
 05 maja 2018, 08:39
Dajcie znać, mam kilka pytań...

Pozdrawiam,
Galtom
 #991903  autor: lotap
 05 maja 2018, 20:35
Ja mam. Na polskim forum Androida dużo zostało już powiedziane, ale służę pomocą.
 #991938  autor: galtom
 06 maja 2018, 08:01
Cześć,

możesz podać linka do tegoż forum o którym wspominasz?

A co do pytań...
1. Jak faktycznie radzi sobie bateria? GSM Arena twierdzi, ze średnio, biorąc pod uwagę jej pojemność.
2. Jak z temperaturą pracy telefonu?
3. Nosisz w załączonym ubranku czy bez? Jaki jest ten tył... rysuje się brudzi?
4. Jak radzi sobie czytnik linii papilarnaych.... Bawiłem sie Moto G5 i strasznie mi sie podoba prędkośc pracy tegoż.... zastanawiam się zatem nad Moto G6 Plus zamiast Nokii... ale tu mnie kusi bateria i Android One....

Pozdrawiam,
Galtom
 #991945  autor: lotap
 06 maja 2018, 09:46
http://forum.android.com.pl/topic/33471 ... =comments#

1. Ja uważam, że bateria jest świetna. Wcześniej miałem S7 Edge. Różnica to niby tylko 200mAh. S7 robił mi najczęściej między 4 a 5 godzin SOT. Nokia mi wytrzymała raz osiem godzin, raz siedem od 100% do 15%. Do zera pewnie wytrzymałaby z 9 godzin. To jest oczywiście wynik z jednego dnia. Z dwóch byłby lekko gorszy, ale pobór energii w spoczynku jest też bardzo mały. Nigdy nie miałem telefonu z tak dobrą baterią. Co ciekawe, miałem przed S7 Xiaomi Mi A1 i bateria była lepsza niż w Samsungu (ale gorsza niż w Nokii), mimo mniejszej pojemności. Czysty Android chyba pomaga.
2. Podczas normalnego używania się nie grzeje. Grając w gry robi się ciepły, ale nie gorący. Przy PUBG wydaje mi się, że temperatura jest niższa niż w S7. Za to przy ładowaniu telefonu lepiej go nie używać. Jest mocno ciepły i gdy używamy ciężkich aplikacji, to wyświetla komunikat, "że przerwano szybkie ładowanie z powodu wysokiej temperatury, proszę przenieść telefon w miejsce o temperaturze pokojowej".
3. Nie używam ubranek w ogóle. Nokia nie jest wyjątkiem. Nigdy nie mam też porysowanego telefonu i tu też Nokia nie jest wyjątkiem. Samsung był mistrzem w zbieraniu odcisków palców na obudowie. W Nokii jest z tym trochę lepiej, ale też dużo mniej rzucają się w oczy. Trudno o estetyczny wygląd szklanego tyłu, z aluminium jest dużo lepiej. Mam nadzieję, że o taki brud chodzi, bo z innym nie mam doświadczeń ;)
4. Czytnik jest szybszy niż w S7. Dziewczyna ma ajfona 7 i po krótkim teście stwierdzamy, że z ajfonem są na tym samym poziomie. Na plus dla Nokii, że jest aktywny. I w S7 i w ajfonie nie są.

Musimy mieć te same kryteria wyboru telefonu, bo ja też rozważałem Moto G6 plus. Do tego jeszcze Xiaomi Mi A2, ale ten nie wiadomo kiedy wyjdzie. GSMarena już testuje Motorolę, więc możesz poczekać na ich test i wtedy podjąć decyzję. Ja swoją podjąłem, gdy przeczytałem, że Moto dostanie tylko jedną dużą aktualizację Androida.
 #992170  autor: galtom
 07 maja 2018, 07:05
lotap pisze:
2. Podczas normalnego używania się nie grzeje. Grając w gry robi się ciepły, ale nie gorący. Przy PUBG wydaje mi się, że temperatura jest niższa niż w S7. Za to przy ładowaniu telefonu lepiej go nie używać. Jest mocno ciepły i gdy używamy ciężkich aplikacji, to wyświetla komunikat, "że przerwano szybkie ładowanie z powodu wysokiej temperatury, proszę przenieść telefon w miejsce o temperaturze pokojowej".

Ja swoją podjąłem, gdy przeczytałem, że Moto dostanie tylko jedną dużą aktualizację Androida.
Nie wiem czy takie same kryteria.
Ja chce miec NFC (bo place telefonem), dobra baterie, znośny aparat calosc dzialajaca sprawnie ale bez ceny 4k jak za flagowca.
W gry generalnie nie gram.

Ale martwi mnie troche to grzanie sie. Telefon to u mnie nawigacja - Sygic + Yanosik i czasem Spotify albo Tok.FM

Obecny A5 2016 (zacina sie jak to Samsung ;-() Grzeje sie ale dziala. A jak telefon tak uzywany w aucie to zawsze podpiety do ladowania - nie szybkiego...

I Nokia i Motka kusily mnie wsparciem... Serio Moto dostanie tylko jedna duza aktualizacje???? Skad wiesz?
To sporo zmienia :-(

Rozwazalem jeszcze takie: http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?f=9&t=92601

lotap- jeszcze jedno... jak z jasnoscia ekranu a dworze.
Wczoraj sobie wlasnie usiwadomilem, dlaczego Redmi Note 4 kosztuje tyle ile kosztuje. Syn ma.

Moj A5 + matowa folia na ekranie - wszystko widocne i czytelne (ustawienie Auto) w pelnym sloncu. U niego na Redmi prawie nic nie widac nawet jak jasnosc na MAX.

I jeszcze jedno... jak z obsluga ekranu w rekawiczkach???? To wazne w zimie ;-)

Pozdrawiam,
Galtom
 #992317  autor: lotap
 07 maja 2018, 21:09
W swoim wątku piszesz, że Moto X4 nie ma Android One, a G6 Plus ma.Jest dokładnie na odwrót. Co do aktualizacji G6 Plus, tutaj link https://www.gsmmaniak.pl/834314/motorol ... ualizacje/

Wczoraj byłem na spacerze, była piękna pogoda, słońce mocno świeciło. Ekran w Nokii w takich warunkach sobie średnio radzi. Niewiele widać, szczerze mówiąc. W S7 Edge było dużo lepiej, no ale Samsung jednak w ekrany jest najlepszy.

Co do grzania, to w takich warunkach jak jazda samochodem gdy słońce wali w szybę, do tego dwie nawigacje i spotify, to chyba nie ma telefonu, który nie byłby ciepły.

Co do rękawiczek, to żaden nie działa w zwykłych. Trzeba mieć rękawiczki ze specjalnym palcem. Ja mam gdzieś takie czerwone z coca coli :)

Widzę, że w Twoim wątku polecają Ci S7. Ja nie polecam (nie, żeby był zły, ale mi się już nakładka Samsunga przejadła, zawsze wolałem czystego Androida), ale gdybyś chciał, to mam na sprzedaż S7 Edge. Jest na licytacji na allegro ;)
 #992436  autor: galtom
 08 maja 2018, 13:22
lotap pisze:W swoim wątku piszesz, że Moto X4 nie ma Android One, a G6 Plus ma.Jest dokładnie na odwrót. Co do aktualizacji G6 Plus, tutaj link https://www.gsmmaniak.pl/834314/motorol ... ualizacje/
U nas X4 tez nie ma... a co do Moto to myslalem, ze ma... ale faktycznie nie ma. Dzieki za link
lotap pisze: Wczoraj byłem na spacerze, była piękna pogoda, słońce mocno świeciło. Ekran w Nokii w takich warunkach sobie średnio radzi. Niewiele widać, szczerze mówiąc. W S7 Edge było dużo lepiej, no ale Samsung jednak w ekrany jest najlepszy.
Troche to marwtii... W A5 mam amoleda... nie ma problemow na sloncu. Ale na tej polce takie ekrany daje tylko Samsung (i nie do konca bo telefony ma drozsze) a Samsunga juz nie chce...
lotap pisze: Co do grzania, to w takich warunkach jak jazda samochodem gdy słońce wali w szybę, do tego dwie nawigacje i spotify, to chyba nie ma telefonu, który nie byłby ciepły.
Cieply mi nie przeszkadza.... byle sie nie wylaczal...
lotap pisze: Co do rękawiczek, to żaden nie działa w zwykłych. Trzeba mieć rękawiczki ze specjalnym palcem. Ja mam gdzieś takie czerwone z coca coli :)
Mylisz sie. Lumia 920 obecny A5 2016 dziala w zwyklych... no problem. Downy material praktycznie i ekran reaguje.
Bananem mozesz ekran obslugiwac..

Pozdrawiam,
Galtom