DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #989110  autor: molibden
 16 kwie 2018, 10:54
Moja mama ma takiego gniota i siedzę od 2 dni starając się rozgryźc to cudo. ogarnąłem już przerzucanie plików miedzy PC a tel ale za nic nie mogę ogarnąć instalowania aplikacji. Mama ma konto na Olutlooku ale jak chcę się nim zalogować do liveid to wyświetla że data i czas źle ustawione mimo że ustawione są prawidłowo. jak chce utworzyć nowy identyfikator liveid to "usługa niedostępna, spróbuj za chwile' I tak próbuję od kilkunastu godzin. To w ogóle jeszcze działa i jest wspierane przez microsoft? Ten telefon kupiłem z drugiej ręki i nie mam pojęcia czy ktoś tworzył jakieś konta, ale on był generalnie nowy wiec nie powinno być czegoś takiego, ale cały ten system wymyślony przez Microsoft jest tak popieprzony że kompletnie nie rozumiem po co tworzyć było takie piętrowe konstrukcje. Jakaś totalna porażka ten system, Nigdy wiecej.
Ktoś może wie jak to ogarnąć i sie zalogować do tego całego marketplace?
 #989120  autor: Eragon
 16 kwie 2018, 11:26
Już 4 lata temu MS skończył podstawowe wsparcie dla 7.8(bo ten system tam siedzi, prawda?).
W skrócie - wątpię że to się połączy ze sklepem. Ładny przycisk do papieru ;)

:smt006
 #989122  autor: molibden
 16 kwie 2018, 11:34
No nie wiem... Wrażenia mam takie że coś takiego mógł wymyślić tylko ktoś chcący bardzo utrudnić użytkownikowi życie. Kończymy wsparcie, do widzenia mamy cię w d..pie - telefon właściwie do wywalenia. bardzo mądre.
Być może pomógłby hard reset i założenie konta od podstaw, ale jak ja teraz wydobędę listę kontaktów skoro ten dziadowski MS nawet listę kontaktów każe przepuszczać przez outlooka a synchronizacja nie działa. Szczerze mówiac to MS zachował się bardzo nie fair by nie powiedziec po świńsku bo przecież pozbawił ludzi podstawowych funkcjonalności. Dranstwo jednym słowem.
 #989142  autor: PWojciechowska
 16 kwie 2018, 12:56
molibden pisze:No nie wiem... Wrażenia mam takie że coś takiego mógł wymyślić tylko ktoś chcący bardzo utrudnić użytkownikowi życie. Kończymy wsparcie, do widzenia mamy cię w d..pie - telefon właściwie do wywalenia. bardzo mądre.
Być może pomógłby hard reset i założenie konta od podstaw, ale jak ja teraz wydobędę listę kontaktów skoro ten dziadowski MS nawet listę kontaktów każe przepuszczać przez outlooka a synchronizacja nie działa. Szczerze mówiac to MS zachował się bardzo nie fair by nie powiedziec po świńsku bo przecież pozbawił ludzi podstawowych funkcjonalności. Dranstwo jednym słowem.
Niestety Windows na telefony już jest martwy. Nie wspiera ani systemu 7.8, 8.0, 8.1, a nawet powoli 10 - przykład usunięcie Instagrama z systemu. Deweloperzy się wycofują, a sam producent też już nie jest zainteresowany dalszym wsparciem. Pozostają telefony z Androidem lub z IOS.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 #989150  autor: molibden
 16 kwie 2018, 13:49
No wiesz... ja wszystko mogę zrozumieć, ale do głowy by mi nie przyszło że moga zostawić klienta z kartką i długopisem do transferu kontaktów. Bluetoothem też to jakoś u mnie nie idzie. symbian też nie jest wspierany ale przeciez jeszcze dziś można sobie zainstalować w tym telefonie co się komu zywnie podoba - byle pod konkretny system. A tu? D..pa blada. Myślałem że choć starze wersje apek będzie można instalować skoro deweloperzy dali sobie spokój ale żeby kompletnie nic???? No niestety tak to wygląda.
 #989169  autor: maker3
 16 kwie 2018, 15:45
1.10.2017 wygasł certyfikat.
Nic nie da się zrobić, żeby instalować appki.

Poczta Outlookowa nadal działa. Potwierdzone info, bo akurat korzystam przez kilka dni z WP7, bo oddałem inny tel na gwarancje.
Jak nie przechodzi jako Outlook, to spróbuj dodać jako Windows Live.
 #989181  autor: molibden
 16 kwie 2018, 17:06
Outlookowa poczta chodzi jak najbardziej normalnie, ale nijak liveid nie działa. Tej poczty nie ożna też synchronizować. Tzn sam proces się odbywa, ale na koncie outlooka nie widze zadnych nowych kontaktów. Może na świeżo zresetowanym telefonie by poszło, ale po co mi to skoro i tak nic z tego marketplaace nie pobiore. Próba założenia nowego liveid konczy się komunikatem "usługa chwilowo niedostępna" a próba zalogowania do liveid kontem outlookowym "źle ustawiona data i czas". Telefon użytkuje moja mama. nie potrzebuje wiele i na razie do wszystkiego jej starcza, ale kontakty powoli spisuję na jakąś stara kartę SIM bo przecież na tym nic się nie zrobi a w razie awarii to wszystkie kontakty szlag trafia. Może jakoś tam i wyeksportowałby te kontakty, ale i ta prościej chyba na bieżąco je mieć na drugiej karcie sim.
generalnie to tel daje rade nawet z tym co jest na pokladzie, ale jest tak upierdliwy w obsłudze że głowa mała. Czegoś takiego w ręku jeszcze nie miałem. Czcionki nie powiększysz, obraca ekranem kiedy chce, kontaktów nie wyślesz. jednoręki bandyta właściciela po prostu. No tani był - to jedyna zaleta. I lepiej chodzi niż Andki na 512mb ramu. Solidny. Gwoździe można nim wbijać :lol: .
 #989449  autor: maker3
 18 kwie 2018, 11:42
Trochę nie rozumiem jakie kroki wykonujesz. Najpierw piszesz, że Outlook działa, a potem że nie działa.
Zostaw w spokoju liveid, nie zakładaj żadnych kont, skoro już je masz. Skoro mówisz o jakiejś rejestracji, to pewnie masz wyzerowany telefon, bo normalnie nie ma takiej opcji. Być może stąd biorą się twoje problemy. System widząc konto Microsoft chce je dodać jako główne, a nie tylko Exchange ActiveSync.

Spróbuj manualnie dodać tylko konto Exchange dla poczty, kontaktów itp. Serwer: to m.hotmail.com

U mnie działa komplet: poczta, kalendarz, kontakty
 #989481  autor: molibden
 18 kwie 2018, 15:54
utworzyłem konto w outlooku na PC. Potem w Lumii w aplikacji pocztowej zestawiłem konto i normalnie wysyłam maile z telefonu, ale synchronizacja kompletnie nie działa czyli nie mam na koncie przypisanych kontaktów z telefonu. Synchronizacja nie działa
Natomiast jak chciałem wejść do Marketplace to system prosił mnie o zalogowanie. najpierw zalogowałem się kontem które wcześniej utworzyłem i miałem komunikat 'data i czas ustawione nieprawidłowo'. Inaczej niż jest przecież nie ustawię - zmiana strefy czasowej nie pomagała.
Potem spróbowałem utworzyć nowe konto liveid i 'usługa chwilowo niedostępna".
ot i wszystko. ja trochę nie ogarniam tego systemu bo to ciemna magia dla mnie.
 #989583  autor: maker3
 18 kwie 2018, 22:18
Marketplace nie zadziała, nic nie próbuj, bo zamazujesz obraz sytuacji.

Konto pocztowe wpisuje się w: ustawienia->poczta+konta->dodaj konto
Tam masz dużo opcji do wypróbowania.