DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 1 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
 #895211  autor: sa
 12 lis 2016, 15:22
Ostatnio trafiłam na ten model w sklepie"nie dla idiotów" i trochę się nim pobawiłam,i przyznaję że ten model jednak mnie zaskoczył dlatego go opiszę.
zalety;
-dual sim
-microsoft wreszcie przywrócił w tym modelu Notatki.Aż prosi się zapytać czemu dopiero teraz?
-czarna lista tj jak nie chcesz od kogoś odebrać telefonu to wpisujesz numer i masz go z głowy.
-latarka pełniąca też funkcję lampy błyskowej
-regulowana wielkość czcionki zarówno menu książka telefoniczna jak i pisanie smsów,W sumie dość sensowna alternatywa dla dziadka czy babci.
wady
-pamięć wbudowana 1,4mb dla użytkownika?Kupując telefon od razu trzeba kupić kartę pamięci...powinni je sprzedawać w zestawie z telefonem jako gratis.
-aparat foto vga w dzisiejszych czasach brzmi jak parodia to nic, ten telefon ma jeszcze Selfie także vga .Oczywiście jak na vga jakość jest bardzo dobra i bez problemu da się zrobić fotę np. rozkładu jazdy ale bądźmy szczerzy nie mogli dać choćby 2 megapixeli na główny aparat?
-nadal s30+ co prawda mocno poprawiony i zmodyfikowany co do starszych modeli na tym sofcie ale nadal brakuje funkcjonalności z s40. Żeby choć ta wbudowana opera mini działała i przy próbie uruchomienia nie wołała "brak pamięci" to by telefon był jadalny a tak wielka niewiadoma choć na papierze net nawet nie jest najgorszy bo porównywalny z moją już coraz starszą nokią 206.Ostatnio jednak widzę że muszę kupić dual sima i ten telefon wypada najlepiej z całej masy tanich dual simów.
- cena jak dla mnie za wysoka, powinien być choć 30-50 zł tańszy bo" sklep nie dla idiotów"chce za ten model aż 200zł. Choć i tak ten telefon ma funkcje lepsze od 230 tj w.w. notatnik no i jest tańszy.
 #895260  autor: DanielR
 12 lis 2016, 23:12
sa pisze:-nadal s30+ co prawda mocno poprawiony i zmodyfikowany co do starszych modeli na tym sofcie ale nadal brakuje funkcjonalności z s40.
I głównie z tego powodu ja czekam na NOKIĘ, a nie na nokio-podobne "telefony" ze stajni mikromiękkich. Wystarczy poczytać komentarze (sporo ich chociażby na mGSM), co do całej serii klawiszowców, wypuszczonych przez jankesów już po przejęciu i... zniszczeniu Nokii. Logo tej ostatniej nie miało nawet prawa pokazać się na tych bublach! Kto to "coś" w ogóle dopuścił do produkcji?! Ładnie MS zszargał opinię Nokii w kwestii telefonów z fizyczną klawiaturą, a przecież na tak dobrą opinię zapracowała sobie latami i rzeszą wiernych klientów. :x

A tak przy okazji. Nie żebym polecał, bo sam go nie miałem w ręku. Ale czy sprawdzałaś może "organoleptycznie" ten model Philipsa - Xenium E560? Pytam z czystej ciekawości.
A tutaj przykładowe testy:
- http://www.telepolis.pl/artykuly/test-t ... 3,874.html
- http://www.mgsm.pl/pl/katalog/philips/x ... dlugi-czas

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)
 #895333  autor: sa
 13 lis 2016, 17:34
No właśnie w żadnym sklepie w moim mieście ani sąsiednich nie udało mi się na ten model trafić by się się nim pobawić.Ale sklepy mają go w ofercie,z tym że na zasadzie składasz zamówienie i odbierasz płacąc,albo w sklepie albo płacisz z góry,a przesyłka do domu.Trochę to dziwne no ale patrząc na cenę za ten model nawet specjalnie dziwić to nie powinno.Z opinii gościa który ma ten model nie ma on niestety notatek ani regulowanej czcionki wiem to niby nic ale ja bardzo często korzystam z notatnika w telefonie i zwyczajnie brakowało by mi tej funkcji,zaś regulowana czcionka też jest przydatna zwłaszcza że mój wzrok nie jest najlepszy.
Co do noki klasycznej na s40 to też czekam ale potrzebuję dual sima do a. rozmów ,b z wygody by ciągle nie przekładać simek(a mam ich kilka).Ale np. firma allview produkuje na papierze fajne telefony z tym że a.baterie są wyraźnie słabsze od nokiopodobnych,b.jak już jest dobra bateria i dobra specyfikacja to jedna simka jest micro...Np.ten model http://www.mgsm.pl/pl/katalog/allview/m ... -Jump.html
Mnie to nie urządza, bo simki przekładam do modemu a to wymuszałoby stałe kombinowanie wyjąć z ramki włożyć w telefon wyjąć z telefonu włożyć w ramkę i do modemu ..Czytaj za dużo kombinowania,a telefon ma na papierze wszystko co mi potrzeba,i nawet cena niewygórowana bo ok.300zł. Oczywiście z zakupem dual sima śpieszyć się nie zamierzam poczekam na to co pokaże nokia i oby to był jakiś dobry klasyk dual sim a nie tylko smartfon..
 #895693  autor: motov3
 15 lis 2016, 21:22
A ja was naprawde podziwiam :) Zwlaszcza SA. Niestety S40 wkrotce bedzie juz niewspierany przez WhatsApp. Mimo wszystko fajna aplikacja i szkoda.

Ps. SA rozumiem ze zadna z Lumii cie nie zachwycila ? :)

Obrazek
 #895700  autor: sa
 15 lis 2016, 22:01
Zgadza się,bo zapomniałam dodać że potrzebuję dual sima,a najlepiej dwóch :mrgreen: .Mam za dużo simek niestety,a każdej używam rotacyjnie(wszystkie zarejestrowane),więc główny telefon u mnie w zasadzie nie istnieje :-D .Byleby jakikolwiek net był bo tak jak używam to jak 30mb na m-c zużyję to jest bardzo dobrze, i działający nie szkodzący uszom dźwięk na słuchawkach i jakoś rozmów nie gorsza niż w 206 to już jest ok.Wiem to minimalizm ale ja na prawdę niczego ekstra nie potrzebuję :roll: choć typowego telefonu bez niczego jak np. samsung 1200 też nie dla mnie, miałam i drażnił mnie brak własnego dzwonka, wyboru tapety i odtwarzacza muzycznego :roll: .Jestem przypadkiem pośrednim między smartfonem a "dziadkofonem" i dla mnie najlepsze telefony to stare dobre SE i nokie na s40. Czyli taki ze mnie ni pies ni wydra :lol: .Dlatego jestem skłonna nawet poeksperymentować z w.w. allview czy maxcomem 238 bo mają 3g. Martwi mnie tylko słabiutka bateria w tych telefonach na papierze i tu nawet nokiopodobne coś wygrywa. :?: W nokiopodobnych działanie dual sima jest bardzo sprawne i zaletą jest możliwość wyboru simki tj nie ma znaczenia czy daję simkę do 2 czy 1 bo oba wejścia są traktowane identycznie i właśnie coś takiego mi potrzeba.Może cię zdziwię ale do czego właściwie służy apka WhatsApp :?: Dodam od razu że nie korzystam z żadnych apek poza operą mini,odtwarzaczem muzycznym,notatnikiem, zegarem, budzikiem kalkulatorem,i konwerterem miar :oops: .Więc nawet brak wspierania w danym systemie to nie jest dla mnie problem,bo z tej apki i tak nie korzystam.
 #895705  autor: motov3
 15 lis 2016, 22:27
No to moze zobacz sobie ZTE Blade V6 (on jest dual sim) na Androidzie.

Whatsapp to aplikacja do przesylania wiadomosci za pomoca internetu. Wyglada jak apka do sms-ow, ale calosc idzie po sieci. W czym to jest dobre ? Przykladowo jedziesz na wakacje. Pstrykasz fotki, wracasz do hotelu, odpalasz WIFI, i przesylasz zdjecia rodzinie, znajomym na ich whatsapp. Calkowicie za darmo. MMSy wyszlyby majatek :) Dodatkowo mozesz tez przesylac nagrane filmy. :mrgreen:

Obrazek
 #896257  autor: Gravi0043
 19 lis 2016, 10:24
Szkoda nie ma Androida, wiele na tym traci jednak
 #896424  autor: sa
 20 lis 2016, 15:21
motov3 pisze:No to moze zobacz sobie ZTE Blade V6 (on jest dual sim) na Androidzie.

Whatsapp to aplikacja do przesylania wiadomosci za pomoca internetu. Wyglada jak apka do sms-ow, ale calosc idzie po sieci. W czym to jest dobre ? Przykladowo jedziesz na wakacje. Pstrykasz fotki, wracasz do hotelu, odpalasz WIFI, i przesylasz zdjecia rodzinie, znajomym na ich whatsapp. Calkowicie za darmo. MMSy wyszlyby majatek :) Dodatkowo mozesz tez przesylac nagrane filmy. :mrgreen:
Obejrzałam i mimo fajnej specyfikacji sporo osób narzeka na mikrofon i jakość rozmów.Nie jestem może jakoś wymagająca ale żaden z moich telefonów pod tym względem nie jest kiepski i rozmówcy na jakoś rozmowy z ze mną z moimi telefonami nigdy nie narzekali i nie narzekają,więc jakbym miała brać smarta to jakość rozmów jednak powinna jakiś norm się trzymać a nie szwankować.Jako wersja modem też odpada,bo za tą kasę to ja kupię 2-3 modemy lte :roll: Ale czekam na dalsze propozycje :wink: .
Co do tej apki to ja do takich rzeczy :oops: od lat używam aparatu foto kabelek laptop i poczta e-meilowa :oops: może to staromodne i bardziej czasochłonne ale foty na poważnie robię tylko aparatem foto,a nie komórką nawet gdyby miała 20 megapixeli w smartfonie...Z obserwacji i porównań wiem że aparaty foto nadal wygrywają ze smartfonami jeżeli chodzi o jakość zdjęć,zaś filmików nie nagrywam,choć mój aparat tą funkcję ma i to w full hd. :roll:
Gravi0043 pisze:Szkoda nie ma Androida, wiele na tym traci jednak
Android w telefonie z 2,4 calowym wyświetlaczem i aparatem vga :lol: to jakaś pomyłka,aby dać androida to musiałby mieć przynajmniej 2,8 cala ekran i zupełnie inaczej wyposażone wnętrze.Ale na dziś tylko Azjaci robią smartfony na androidzie z klawiaturą,a dokładnie samsung i lg, z tym że to klapki.Nokia niech już nie próbuje tego rodzaju wynalazków bo jak robili telefony z klawiaturą i dotykowym ekranem jak np.c-03 itp. "cuda" bo to był jeden z krzyżyków który powalił tą firmę na łopatki,modele wg. tego schematu były dość awaryjne..Niech lepiej robią albo zwykłe smartfony albo i lub normalne klasyki także dual simy :wink: .
 #896563  autor: wigoda
 21 lis 2016, 16:21
moja mam kiedyś w zetafonie chyba dostała ten telefon, jak dla niej ok. nawet przeżył kąpiel w wc:)
 #901132  autor: LukaszHDI
 22 gru 2016, 10:40
Trochę odświeżę temat.
Chciałbym sie poradzic odnoście tej Noki:
Czy będzie to dobry wybór a starszej osoby(po 50) która obecie korzysta z Noki 113?
Czy jest tam możliwośc zmiany rozmiaru czcionki żeby jej wielkośc była nie mniejsza jak w 113?
Jak wypada pod względem rozmów?

T290i, K300i, K510i, my501X, W610i, K770i, my501X, my700X, my511X, my411X, my800X, my600X, my202X, my212X, my721X, K660i, J105i Naite, W610i, J10i2 ELM, 216, TEL4091s, M9 Connect, Vibe A, 3310 3G, 1320, H4 Join, 2003D, 5033D, TEL1712; 8110 4G,
 #901216  autor: sa
 22 gru 2016, 15:35
Łukasz pozwól że zacytuję moje pierwszego posta w nieco w wersji skróconej :D
sa pisze:Ostatnio trafiłam na ten model w sklepie"nie dla idiotów" i trochę się nim pobawiłam,i przyznaję że ten model jednak mnie zaskoczył dlatego go opiszę.
zalety;
-dual sim
-microsoft wreszcie przywrócił w tym modelu Notatki
-czarna lista tj jak nie chcesz od kogoś odebrać telefonu to wpisujesz numer i masz go z głowy.
-latarka pełniąca też funkcję lampy błyskowej
-regulowana wielkość czcionki zarówno menu książka telefoniczna jak i pisanie smsów,W sumie dość sensowna alternatywa dla dziadka czy babci.
funkcja neutralna
-selfie i to też jest aparat vga. Sam telefon ma 2 aparaty i dedykowany do tej funkcji klawisz
wady
-pamięć wbudowana 1,4mb dla użytkownika?Kupując telefon od razu trzeba kupić kartę pamięci choćby najmniejszą na wypadek zrobienia jakiś zdjęć lub choćby po to by zainstalować w telefonie własne dzwonki.
-aparat foto vga .Ale mimo słabej specyfikacji robi jednak bardzo ładne fotki porównywalne z aparatem z noki 113 tu masz ten sam poziom zdjęć
-nadal s30+
- cena 200zł. Choć i tak ten telefon ma funkcje lepsze od 230 tj w.w. notatnik no i jest tańszy.
Co do jakości rozmów nie testowałam ale obstawiam że będzie dokładnie taka sama jak w starszych modelach noki tj. 215,222,230 a i w posiadanej noki 113.Wszystkie te telefony mają bardzo podobne parametry techniczne a to że 113 jest na systemie s40 a pozostałe na s30+ to inna sprawa, która dotyczy raczej funkcjonalności i przyzwyczajenia do softu ale już nie do parametrów technicznych czyli specyfikacji,bo ta jest praktycznie taka sama jak w noki 113.Z jakością rozmów powinno być w moim odczuciu tak samo jak w noki 113.
Jak dla mnie dobry fon dla babci lub dziadka jeżeli nie ma zapędu do robienia zdjęć.Skoro jednak osoba której chcesz taki fon sprezentować ma nokię 113 to aparat to najmniejszy problem.Zaś 2 kartę sim można jeśli kojarzę nawet wyłączyć jak się nie korzysta w menadżeże obsługi kart sim.No i jak ktoś potrzebuje sprawnego dualsima.
 #901768  autor: LukaszHDI
 27 gru 2016, 09:20
Dzieki za info.
Oglądałem prezentacje tego modelu i zauważyłem że ma dośc sporo ikon w menu.
Nie wiesz może da się zmniejszyc ich ilośc?
Ja musze gdzieś w sklepie ją jeszcze obejrzec.

T290i, K300i, K510i, my501X, W610i, K770i, my501X, my700X, my511X, my411X, my800X, my600X, my202X, my212X, my721X, K660i, J105i Naite, W610i, J10i2 ELM, 216, TEL4091s, M9 Connect, Vibe A, 3310 3G, 1320, H4 Join, 2003D, 5033D, TEL1712; 8110 4G,
 #901905  autor: sa
 27 gru 2016, 20:51
Ilości nie zmniejszysz,dlatego że każda ikona to konkretna funkcja jaką ma ten telefon więc chcą je usuwać likwidujesz jednocześnie funkcje np. aparat, albo kalendarz itd.i tu raczej bez głębokiej ingerencji w soft i oprogramowanie to się nie uda.Dodam że skróty też ma choć zubożone co do 113.Ale zawsze możesz zmienić ustawienia tj wygląd menu w menu,a przynajmniej ta funkcja działała w modelu 215 i 222 i 230, tak że będzie jak w dawnych nokiach tj jedna duża ikona na cały ekran więc i w tym powinna być, choć tego nie sprawdzałam w tym modelu,bo dla mnie tabela to nie problem nawet jeżeli trzeba przewijać ekran.Z tego co wiem w starych nokiach można zmieniać kolejność ikon w menu i sam wygląd menu ale czy w tym można?Tego nigdy nie sprawdzałam bo akurat mnie ilość ikon nie przeraża i wygląd tabeli lubię.,.Zgadzam się najlepiej samemu w sklepie obejrzeć i pomacać i to najlepiej włączony dlatego jak nie masz daleko to odwiedź MM albo Saturna ewentualnie popatrz w komisach,bo w co niektórych oferują ten model jako nówkę z 24 m-czną gwarancją telefon nabyty prosto od dystrybutora więc obawiać się nie ma czego sprzedawca powinien mieć trochę serca jak dobrze dobierzesz słowa i pokazać telefon do wglądu.
 #902619  autor: LukaszHDI
 30 gru 2016, 20:07
Dzisiaj byłem w kilku sklepach w moim mieście i żadnego modelu Noki nie spotkałem.
Same Alcatele, MaxComy, Manty, MyPhone i inne marki których nazwy nie przekonują.

Moja uwagę zwrócił Manta MS1708 - chyba najtańszy nowy telefon jaki widziałem kiedykolwiek - 34,99zł - dual SIM i to jeszcze z slotem na microSD i radiem - ciekawe czy o miesiąc by wytrzymało w moich rekach

T290i, K300i, K510i, my501X, W610i, K770i, my501X, my700X, my511X, my411X, my800X, my600X, my202X, my212X, my721X, K660i, J105i Naite, W610i, J10i2 ELM, 216, TEL4091s, M9 Connect, Vibe A, 3310 3G, 1320, H4 Join, 2003D, 5033D, TEL1712; 8110 4G,
 #903220  autor: sa
 02 sty 2017, 21:18
Manty nie brać jakość taka ja w innym sprzecie tego producenta zwłaszcza awaryjność tj jak masz fart to model będzie działać poprawnie a jak nie (co zdarza się częściej) to szybko padnie. Znana wada tego modelu to bardzo kiepska jakość rozmów.Jak już to Alcatela stara marka choć w Chinach robiona ale i maxcom i myphone też z Chin i wszystko na tym samym sofcie działa..Nokia z s30+ też ma chiński soft ale jakoś jakby lepsza przynajmniej rozmów od większości tego rodzaju produktów.Choć nie powiem mnie kusi maxcom strong ale drogi jest bo pancerny i z dobrą specyfikacją jak na chinola jest.W mm czy saturnie może szukałeś?A sprawdzałeś w sklepikach komisach z sprzętem gsm?
 #903652  autor: LukaszHDI
 05 sty 2017, 12:48
Byłem w mniejszych sklepach/komisach, Media Expert, MyCenter i Euro RTV AGD - w tym ostatnim mogą mi ją ściągnąc na zamówienie za 178zł ale obecnie patrze że po nowym roku już cenę ponieśli na 199zł. MM, Neonetu ani Saturna w miescie brak.
Poczytałem trochę to tych chińczykach i faktycznie szkoda pieniędzy na to - lepiej juz używany kupic ze starszych jak to coś.
Alcatela 2007 brałem pod uwage ale one mają baterię niewymienną.
A Philips? Marka niby kiedyś produkowała telefony ale dziś to jakąś lepszą jakośc posiada czy tylko nazwę która brzmi znajomo? W ME stał Xenium E103 a na allegro widziałem jakiś ciekawiej wyglądający Xenium E560 ale nie mam o nich pojęcia.
Szkoda że teraz nie robią takich telefonów jak 7-8lat temu wtedy to był duży wybór a teraz nie dośc że chyba już wszystko Made in China to większośc jest masakrycznie niskiej jakości. Ktoś kto potrzebuje dotykowca ma pole do manewru a z klasykami bida aż piszczy.

T290i, K300i, K510i, my501X, W610i, K770i, my501X, my700X, my511X, my411X, my800X, my600X, my202X, my212X, my721X, K660i, J105i Naite, W610i, J10i2 ELM, 216, TEL4091s, M9 Connect, Vibe A, 3310 3G, 1320, H4 Join, 2003D, 5033D, TEL1712; 8110 4G,
 #903890  autor: sa
 06 sty 2017, 19:17
Philipsy są w miarę ok szczególnie dobre opinie zbiera model wymieniony przez ciebie czyli Xenium E560,wada tego modelu to soft..a dokładnie nie do końca polskie tłumaczenie nie można też wyłączyć 2 nieużywanej simki,i raczej nie ma notatek,ale za to wg. opisu użytkowników znakomita jakoś głosu i duża głośność, regulowanej czcionki chyba brak a przynajmniej nie pamiętam czy ma.Na telepolis ten model bł omawiany i nawet jeden gościu który go ma odpowiadał na pytania użytkowników poszukaj na telepolis ale niekoniecznie na forum tylko w opisach telefonu.Sporo osób chwali też xenium 103 koszt do 100zł telefon jest bez neta ale z karta pamięci i ze słabiutkim aparatem foro więc w zasadzie tylko rozmowy i ewentualnie mp3. Philipsy raczej nie mają polskiego słownika do smsów.I mają mają nie ko końca przetłumaczony soft ale dość solidne baterie z dobrą wytrzymałością, dużą głośność i dobrą a nawet bardzo dobrą jakość rozmów i świetnie trzymają zasięg.Dotyczy to też sporo tańszego modelu czyli xenium 103. Myślę że jak użytkownik z notatek nie korzysta, z neta nie korzysta, z aparatu też specjalnie nie korzysta to spokojnie starczy xenium 103.Z tym że uczulam na soft wg. użytkowników jest inny niż w nokiach czy samsungach itd. nawet już zdarzyło mi się usłyszeć opinię że inżynierzy tworzący soft niespecjalnie się przyłożyli do pracy i niedopracowali go, ale drugiej strony jako podstawowy telefon z mp3 jest jak znalazł.A na pewno bije na głowę wszelkie manty,maxcomy, myphony i resztę chińczyków.Niezłą opcją rezerwową jest rumuński allview join H3 tu za niewielkie pieniądze bo 200zł można kupić telefon z 3g z dobrym na papierze aparatem,sama jakość trudna do określenia bo użytkowników czy niejako testerów za dużo nie jest ale cena dość niska bo 199zł,czytaj można zaryzykować za te pieniądze ,a wyposażenie na papierze bije nokię 216 w cuglach zwłaszcza że to są te same pieniądze.Ja widziałam ten model w mycenter właśnie za 199zł.
 #904029  autor: LukaszHDI
 07 sty 2017, 17:45
Prezentacje Allview obejrzałem na YT i w sumie ciekawy ten Rumun - szczególnie spodobał mi się JUMP. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi - myśląc iż to kolejne tanie chińskie badziewie ale wygląda ciekawie, technicznie wygląda podobnie do Philipsa ale czas czuwania/rozmów ma najkrótszy ze wszystkich w/w.
I jednak głównie z tego względu go odpuszczę, sobie bym jeszcze z tym poradził ale dla tej osoby która bedzie go używac może byc problematyczne częste sięganie po ładowarke.
Zostanę raczej przy wyborze Nokia/Philips. A jak wpada Nokia 108 względem tych z serii 200? Chodzi mi oczywiście o te podstawowe funkcje komunikacyjne - jakośc rozmów itp.
Po głowie chodzi mi tez SE Cedar bo znalazlem na allegro nieużywanego/nowego leżaka zmagazynu. Ale czy one mają jakieś większe różnice względem mojego Naite? Bo z tego co wiem to nie mają fast portu tylko uniwersalne microUSB i Jack a co więcej?

T290i, K300i, K510i, my501X, W610i, K770i, my501X, my700X, my511X, my411X, my800X, my600X, my202X, my212X, my721X, K660i, J105i Naite, W610i, J10i2 ELM, 216, TEL4091s, M9 Connect, Vibe A, 3310 3G, 1320, H4 Join, 2003D, 5033D, TEL1712; 8110 4G,
 #904130  autor: sa
 08 sty 2017, 02:02
Nokia 108 itp z serii 1XX mają niską głośność i jednak słabszą jakość rozmów od tych z serii 2XX jak chcesz mało wydać a masz okazję pomacać telefon to bierz tego philipsa 103 pod tym względem bije nokie 108 w cuglach a specyfikacja chyba nawet identyczna jest.Co do Cedara wszystko zależy od źródła pochodzenia tj jak od orange nie bierz bo ma przerobiony soft co do wersji czystej a taki soft to niedoróbstwo straszliwe.Wiem co mówię miałam dawno temu w rękach SE k550i z znaczkiem i softem orange a w kieszeni mojego SE k550i z właścicielką nawzajem oglądałyśmy swoje telefony i ona była w szoku i ja też :shock: jak ten sam niby telefon może mieć takie różnice,bo jej był wycięty z wielu funkcji ba nawet miał mniej pamięci własnej. w ogóle SE tylko z czystym softem brać te po przeróbkach mają gorszą głośność a do tego przymulajacy soft częściej się też wieszają,potwierdzone przez wielu użytkowników nie tylko SE Cedarów ale i innych modeli SE..Moje bliźniaki są nabyte bezpośrednio ze sklepu SE (dziś sony) i nigdy nie miałam z nimi żadnych problemów ale wiem że ludzie co nabywali ten model od np. opa mieli różnie perypetie stąd uczulam źródło pochodzenia i oryginalny soft jest ważne.
Podstawowa różnica między naite a cedarem to głośność,bo naite jest wyraźnie głośniejszy od cedara,
druga to net cedar ma hspa tj . up 2mb/s i dw 7,2 mb/s ,naite z tego co wiem ma tylko up. na poziomie 3g czy 1mb/ tutaj pewności nie mam ,a dw 3,6 mb/s ,
aparat taki sam i takie same ustawienia ,kamerka raczej tez tj 320 na 240 i mp4 nagrywa ale 3gp bez problemu odtworzy.
kolejna różnica to soft cedar ma platformę DB3350 naite załapał się jeszcze na DB3200,czytaj cedara sobie nie pomodujesz za bardzo,bo pokazał się na sam koniec Rodowitych SE i jest ostatnim z "krwi kości "SE na platformie własnej ale z dużo ilością różnorakich blokad itp ograniczeń nie potrafię powiedzieć czy nawet teraz po latach dałoby się go modować na np soft od zylo np. (walkmen oczywiście ), późniejsze modele były na przerabianych softach sagema z wieloma ich wadami.Ten sam soft mają hazel ,elm i zylo,a i nawet Yari i Aino z tym że te mają starszą wersję tego softu.Sam soft de fakto różni się raczej wizualnie bo funkcje ma takie sam jak wszystkie SE na platformie własnej ,a mając jednego prawdziwego SE (np. Naite)znasz je wszystkie. i wiesz gdzie co i jak...
Z braków to cedar nie ma czarnej listy która była w SE k550i ,ale wszystkie java chodzą bardzo dobrze , opera mini różne rodzaje pasują ,łącznie z wersją 8 ,net działa dobrze był czas że robił mi za modem ale modemy są pod tym względem wygodniejsze i mniej się nagrzewają wiec dziś używam go do rozmów i neta metoda tradycyjną i ma wbudowane oryginalnie o 270-280 mb pamięci dla użytkownika smsy zapisujesz albo w pamięci telefonu albo na karcie pamięci (karta micro sd czytaj klasyczna wersja powszechnie używanej karty pamięci do nabycia praktycznie wszędzie łącznie z biedronką jak z np. noki a nie dedykowana do SE jakie były dostępne do starszych modeli tej firmy ale naite chyba już dział na micro sd o ile dobrze pamiętam) 16 GB to oficjalna pamieć odczytu karty pamięci i z tego co wiem to te 16 GB czyta płynie , wiem bo taką w nim mam,i żądnych problemów z działaniem nie stwierdziłam mimo że karta w ponad połowie pełna.
Ogólnie jak osoba której chcesz kupić telefon potrzebuje go głównie do rozmów ewentualnie wysłać smsa z innych funkcji nie korzysta to kup tego philipsa a jak jednak chce odrobinę więcej np poudawać że masz neta czy mieć notatki to zostaje ci szukać 216 chyba że osoba której chcesz zrobić prezent nie potrzebuje funkcji notatek ani neta a wtedy brać 215 albo 222 tez mają powiększane czcionki,bateria podobna a i jakość rozmów na tym samym poziomie z tym że 222 ma dość oślizgłą obudowę która się paskudnie świeci.
 #904135  autor: LukaszHDI
 08 sty 2017, 08:38
Cedar właśnie z dystrybucji Orange miał byc - w sumie nosze już 4 rok Sagema my700X z ich softem i problemów z nim nie mam ale drażni mnie trochę pasek skrótów oraz brak pewnych podstawowych funkcji jak chocby zmiany koloru tła - bo w oryginalnym była a tu nie. Obsługa tez nie tak wygodna jak oryginału. Myślałem że oni w nowszych telefonach już tego nie praktykowali - jednak myliłem się.
Co do Naite to z kartą mam trochę dziwny problem - jak założę mu 8GB(nówke) to co jakiś czas ma problem z jej odczytam (gdzieś co 2 dni) potrafi odłączyc kartę w najmniej spodziewanym momencie - np. gdy chcę zdjęcie zrobic i nie wiem co mu jest bo teraz ma starą 512MB i od miesiąca ani razu takiego problemu nie miałem.

Philipsa E103 można powiedziec że miałem w rękach w sklepie ale bateria była słaba i wyłączał się zaraz po uruchomieniu tak więc nic nie sprawdziłem. W tygodniu wpadnę do ME i spróbuje się nim trochę pobawic. Jeżeli czcionka nie będzie mniejsza od tej z Noki 113 to może go wezmę a jeśli nie to zamówię tą 216 - powiedzieli mi że jak mi się nie będzie podobała to można nie brac zostanie na sklepie. Cena to rzecz drugorzędna - najważniejsze aby ta osoba była z tego zadowolona i mogła normalnie kożystac.

T290i, K300i, K510i, my501X, W610i, K770i, my501X, my700X, my511X, my411X, my800X, my600X, my202X, my212X, my721X, K660i, J105i Naite, W610i, J10i2 ELM, 216, TEL4091s, M9 Connect, Vibe A, 3310 3G, 1320, H4 Join, 2003D, 5033D, TEL1712; 8110 4G,
  • Strona 1 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7