DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #875590  autor: Ivonna
 07 lip 2016, 02:03
Dzień dobry,
Mam Nokię 230 Dual Sim. Na karcie pamięci (16GB) zainstalowałam przeglądarkę Opera Mini, wersja 8.0. Instalacja powiodła się, pobrany plik zapisał się poprawnie w Moich Aplikacjach, ale gdy próbuję go otworzyć, wyświetla się informacja: "Zbyt mało pamięci". Telefon ma zaledwie 16MB RAM, ale zainstalowana przeglądarka "waży" niecałe 320000B. Gdzie tkwi problem? Dodam że wspomniana Opera to pierwszy i jedyny pobrany przeze mnie plik (w telefonie nie mam żadnych zdjęć, muzyki, filmów itd.), więc skąd ten komunikat o zbyt małej ilości pamięci? Co z tym fantem zrobić?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
 #875592  autor: sa
 07 lip 2016, 04:32
Z tego co ja wiem to nokia 230 ma fabrycznie zainstalowaną operę mini jako główną przeglądarkę i to systemową,więc nie potrzebujesz instalować osobnej wersji opery mini, bo ta co jest zainstalowana jest zrobiona specjalnie pod system s30+ tj do tego modelu noki. To raz, dwa ten model raczej nie obsługuje plików java a przynajmniej nigdzie nie ma na to żadnych info, a opera mini samodzielnie instalowana na np. kartę to jest właśnie plik java i obstawiam że nie da się jej uruchomić właśnie z tego powodu. a brak pamięci w operze mini?Z tego co się orientuję to sam plik może mieć zarówno 176 kb do 520 zależy od zainstalowanej wersji do ....danego modelu telefonu.Np. w noki 206 opera mini wersja 4,5 zajmuje mi 176 kb a w SE Cedarze już 520 kb(po zainstalowaniu) i to jest ta sama wersja przeglądarki żeby było jasne..A wiem że są wersje bardziej zasobożerne.
Edit teraz doczytałam że zainstalowałaś wersję opera mini 8. sorki ale twój telefon w życiu tej wersji nie obsłuży i nie ma szans na otwarcie tej aplikacji,bo system s30+ na którym pracuje ta nokia jest zbyt słaby by sobie z tym poradzić,doliczmy to ten model ma te 16 mb "na papierze" tj pamięć raczej z aplikacjami już zainstalowanymi i wolną pamięcią łącznie ,ale faktycznie do użytku tej wolnej pamięci jest ok. 1 mb jak dali więcej to raczej byłby cud .Testowo zainstalowałam tą wersję na moim cedarze i bierze ...800kb , ta wersja pod względem otwierania stron i samej wagi to monstrum przekraczający możliwości tego fona i całego systemu s30+ .Ta wersja systemu po prostu nie da rady używać sprawnie tej wersji, spróbuj raczej wersję 4,5, po pełnym zainstalowaniu mniej niż 200kb owszem jest mniej funkcjonalna niż 8,ale a nuż się uda.A w ogóle sprawdź przeglądarkę systemową to w końcu też opera mini może będzie działać jak trzeba bez żadnych dodatkowych instalacji lepszych wersji..
 #875648  autor: Ivonna
 07 lip 2016, 10:58
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Tak, jest w tej Nokii fabrycznie zainstalowana Opera - wersja 4.4 - ale nie mogę się do niej przyzwyczaić, a Operę 8.0 już znam. No trudno. Jedyne, co mnie dziwi, to fakt, że na moim 9-letnim Sonym Ericssonie 910i Opera w wersji 8.0 działa bez zarzutu. Ale widocznie rzeczywiście chodzi o system.
Pozdrawiam!
 #875788  autor: Niezgodna7
 07 lip 2016, 19:38
bo te 9 letnie fony są bardziej zaawansowane niż te teraz — dzisiaj. Niestety.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis
 #875790  autor: sa
 07 lip 2016, 20:02
Ech tak czytam co nagryzmoliłam raniutko i widzę że z radami powinnam się nieco wstrzymać o takiej porze.Jak rozumiem zainstalowałaś tą operę na karcie a z karty przeniosłaś w celu instalacji do pamięci telefonu by zapisać w folderze "moje aplikacje"? A próbowałaś tą operę przenieść bezpośrednio na kartę i z karty bezpośrednio zainstalować?Czy też wtedy dostajesz komunikat o braku pamięci?A co do opery 4.4 to całkiem fajna wersja szybka i sprawna na tak słabe telefony idealna.W sumie i tak dobrą wersje dali na ten model ja pamiętam jak w noki 2700 c dali opere 3,1,a z doświadczeń wiem 4,4 jest dużo wygodniejsza od oper z serii 3 choć nie da się ukryć że wersje 4,4 i 4,5 przy 8 są nieco jak toyota Yaris przy toyocie land cruiser...A co do SE wybacz ale te stare SE to była wyższa szkoła jazdy te telefony celowo nie są już robione, bo kto by wtedy kupował smartfony jakby miał wybór? Ci co nie muszą i nie potrzebują brali by tylko takie SE i nokie na s40,a jak wiemy ostatnia nokia na s40 to 515.Model noki 230 na systemie s30+ to przy SE w 910 jest jak polonez przy landroverze mimo 9 lat różnicy...Takie ciężkie czasy dla fanów klasyków nastały
 #877056  autor: Ryszard Lubicz
 14 lip 2016, 08:02
Też ostatnio kupiłem ten telefon. Fajny ale jest kilka problemów.
Gdy wchodzę do netu to praktycznie nie mogę otworzyć żadnej strony. Wyskakuje - "Brak pamięci"
Wyślę z 500 smsów i wyskakuje abym usunął wiadomości bo nie ma miejsca. Podobnie gdy zrobię kilka zdjęć. W telefonie mam kartę 2GB.
Gdy miałem Nokię 208 to działało to o wiele lepiej, mogłem mieć kilka tysięcy smsów i nic się nie działo. W salonie nie potrfaili pomóc.
Co zrobić?

Grażynko wybacz...
 #877382  autor: sa
 15 lip 2016, 20:35
Jak masz jeszcze tą 208 i jest sprawna to wróć do niej.Serio,ale telefon który ma bodajże 992 kb do dyspozycji niewiele może ,wiec nic dziwnego że ciągle woła o brak pamięci...To jest właśnie problem że producent mami info o 16mb a realnie te 16mb zapychane jest ustawieniami fabrycznymi których nie da się usunąć ,a dla użytkownika jakieś resztki zostają .Nokia pod przewodnictwem microsoftu stała się słabizną pod względem funkcjonalności bo zamiast rozwijać porządny s40 stworzyła nie wiadomo dokładnie co ,bo s30+ ,ani nie jest prosty jak stary s30 ani funkcjonalny jak s40 .A tak na marginesie próbowałeś przerzucić te smsy i zdjęcia na kartę pamięci,i czy w ogóle da się coś takiego zrobić w tym telefonie?I ponawiam pytanie czy da się na karcie pamięci zainstalować ,ale nie w pamięci telefonu ,ale właśnie na karcie operę mini?A jeżeli tak to czy wtedy też krzyczy o brak miejsca?
 #877439  autor: motov3
 16 lip 2016, 11:27
W obecnej erze smartfonow, ciezko bedzie korzystac z tego typu telefonow do obslugi neta.
Kiedys gdy sie z tego korzystalo, powyzsze przegladarki wgrywaly strony w wersji Lite (uproszczona wersja mobile). W obecnej chwili nawet wersje mobile sa tak przeladowane ze te telefony maja problemy. E52 rowniez. Takze jesli chodzi o NET to polecam jednak zaopatrzyc sie w jakis tani maly smartfon, bo raczej era tego typu internetu na klawiszowcach juz sie skonczyla.

Obrazek
 #877547  autor: sa
 16 lip 2016, 20:02
motov3 pisze:W obecnej erze smartfonow, ciezko bedzie korzystac z tego typu telefonow do obslugi neta.
Kiedys gdy sie z tego korzystalo, powyzsze przegladarki wgrywaly strony w wersji Lite (uproszczona wersja mobile). W obecnej chwili nawet wersje mobile sa tak przeladowane ze te telefony maja problemy. E52 rowniez. Takze jesli chodzi o NET to polecam jednak zaopatrzyc sie w jakis tani maly smartfon, bo raczej era tego typu internetu na klawiszowcach juz sie skonczyla.
Dziwne na noki 206 która specyfikacja od 230 różni się tylko tym że jest na s40 a nie s30+ nie mam problemów z przeglądaniem neta ,oczywiście filmików się nie da oglądać ,ale ich bym nie oglądała nawet gdyby się dało.Zaś na Cedarze przeglądanie neta to zero problemu. Myśle że to jest kwestia wprawy i doświadczenia oraz potrzeb użytkowania tego neta w telefonie tj do czego faktycznie używasz , ja mimo że regularnie codziennie siedzę na necie nie mam żadnych problemów z obsługą opery mini wersja 8 jak i 4,5 na noki 206 czy cedarze tych samych wersji ,i jakoś do smartfona wcale mnie nie ciągnie.No ale ja neta przeglądałam na motorolkach c168, c350 ,ba nawet na motce t205 dało się wap przeglądać choć ceny wtedy były kosmiczne,bo 1 zł za minutę,czy nokiach 3510i,2626 (innych telefonów nawet nie liczę)mam wiec niezłą wprawę i doświadczenie,dla mnie nie problem jest net na takim czymś jak nokia 230 byleby przeglądarka nie krzyczała o brak pamięci.
 #877700  autor: motov3
 18 lip 2016, 00:30
Ok po czesci masz racje. Ale juz YT nie zapuscisz bo nawet E52 obecnie nie daje rady. SA wyjasnij ten pociag do starych komorek bo mnie ciekawi, czemu jest tak a nie inaczej :) ty mloda dziewczyna jestes a net na takich wynalazkach ogladasz :) ja wiem ze mozna - pytanie tylko jak dobrze :)

Obrazek
 #877704  autor: sa
 18 lip 2016, 05:23
Motov3 dzięki że jesteś dżentelmen i mnie odmładzasz :D bo młoda to ja byłam jak kupowałam moją piewrszą komórkę w 2000r czyli motkę t205 :) na kartę bo na nokię 3310 nie było mnie stać a na abo na firmę trzeba było okazać minimum 3 m-ce działalności i płatności zus...ech od tamtej pory tylko karta,bo abo to za duzo papierologi której w pracy mam aż za dużo.. .Ale już poważniej właśnie postanowiłam sprawdzić czy da się na moich posiadanych aktualnie telefonach oglądać you tube choć tego po prostu nie robię,no bo niby po co :?: od tego mam laptopa, no ale apka zainstalowana w noki 206 fabrycznie przez producenta działa i you tube jak najbardzej odtwarza mimo tylko zakresu 2g(płynnie zero zawieszek itp) co ciekawe ostatnio sprawdziłam i apka i przeglądarka fabrycznie zainstalowane w noki 206 zaktualizowały mi się do ...opery mini 4,5 czytaj you tube da się oglądać z praktycznie tej samej opcji,co normalnie oferuje opera mini na klasyki,zaś apka w cedarku już padła i nie działa(przeglądarka słabo działa no ale nie używam jej od tego mam operę mini, 2 różne wersje do wyboru), ale za pomocą opery mini 8 właśnie leci mi w tle 2 klip muzyczny więc obalam teorię że się nie da ,bo da :D .Widać stary poczciwy już system SE czyli b3350 jest bardziej aktualny i funkcjonalny niż symbian na n52, :wink: ,no ale cytując bodajże Orsona,że stare dobre SE na swoich własnych autorskich systemach były bardziej do modofikacji nadające się niz andriody, może to dlatego :?: . A może to tylko kwestia ustawień?Dodam że nokiowski s40 mimo że przynajniej od 2 lat bez aktualizacji nadal daje radę odtwarzać klipy z you tube.
Wracając zaś do powodów czemu "stare"komórki bo to kwestia przyzwyczajenia jak przez lekko licząc( w zaokrągleniu) 10 lat używałam klasyków w zasadzie do wszystkiego(moje jedyne źródło neta :lol: ), a tu weszły dotykowce w kórych wszystko trzeba było instalować samodzielnie , na dokładkę nie ze wszyskim kontabilne(pierwsze smartfony to moim osobistym zdaniem niezłe wybraki były)dodatki by to jakoś z sensem działało,a w klasykach masz wszystko w ustawieniach fabrycznie zainstalowane wkładasz simkę i działa jak trzeba no tylko operę zainstalować i jest dobrze...Doliczmy to dotyk w tych dotykowcach co się pokazały jako pierwsze to dla mnie to tragedia jakaś,bo naciskać trzeba kilka razy by był efekt pozytywny co mnie do dotykowców po prostu zraziło,awaryjne to to,i delkikatne .Te nowe mają niby lepszy dotyk mają ale ja osobiście czuję się strasznie niekonfortowo korzystając z dotyku. Dodajmy to ja telefonu używam do; a. rozmów ,b. słuchania muzyki, i c.przeglądania neta, z gierek to w zasadzie tylko tetris i wąż jest w użyku i to nie zawsze, bo tylko od przypadku do przypadku(czyli jak mi się przypomni że mam zainstalowane),a tej całej całej masy zawodowych i rozrywkowych apek nie potrebuję, bo nie korzystam, a zawodowo nie jest mi to potrzebne.Nie mam konta na twiterze,fejsbuku itp. portalach więc po co mi te zajmujące pamięć śmieci?Co gorsza usunąć się tego nie da :mrgreen: bez bardzo głebokiej ingerencji w system.Smsy w zasadzie tylko i wyłącznie premum czyli od czasu do czasu,zdecydowanie wolę rozmawiać szczególnie że w dzisiejszych czasach są nielimitowane rozmowy i tanie minuty a nie 3,75-3,25 bez naliczania sekundowego nie pamiętam kiedy ostatni raz robiłam...A może ja już za stara jestem? :mrgreen: Ale przyznaję się laptopa i net sprawiłam sobie dopiero w ....2009 i tylko dlatego że korzystając z neta w komórce kosztowło mnie to nawet 150zł co m-c, doszłam więc do słusznego( w końcu ) wniosku że skoro i tak już tyle bulę to chyba warto przejść na normalny internet(ma się ten refleks :lol: )...Oczywiście z korzystania z neta w telefonie mnie to nie wyleczyło, ale używam tego tylko i wyłącznie do sprawdzania podstawowego info ,strona bankowa itp. drobiazgi,do wszystkich poważniejszych czynności i tak korzystam z laptopa :o .
Ostatnio zmieniony 18 lip 2016, 06:43 przez sa, łącznie zmieniany 1 raz.
 #877705  autor: Ryszard Lubicz
 18 lip 2016, 06:06
Nokia 208 mi padła całkowicie. Dlatego zakupiłem 230.
Smartfona nie chcę. Raz miałem 2 tygodnie i zrezygnowałem bo dostawałem szału.
Ta Nokia 230 jest taka jak potrzebuję. Dzwonienie, pisanie smsów, czasem jakieś zdjęcie zrobię. No i czasem bym chciał wejść na jakąś stronę ale nie idzie.
Smsy są chyba zapisywane w telefonie i nie da rady ich zapisywać na karcie. Szkoda.

Grażynko wybacz...
 #877706  autor: sa
 18 lip 2016, 06:21
A przeglądarkę próbowałeś na karcie pamięci użyć ?Tj osobna apka opera mini zainstalowana na telefon przez kabel z kompa i tak użytkować?Cóż mogę doradzić chyba tylko jednak zmianę telefonu... nie wiem, może na tego nienaturalnie drogiego philipsa 560?Tamten ma wbudowanej więcej pamięci własnej,albo szajsung solid xcover b550, nówki idzie jeszcze kupić, a wiem na pewno że system może i wybrakowany co do starszych wersji samsungów, ale na pewno o brak pamięci krzyczeć nie będzie a i notatnik ma zainstalowany i też ma opere mini,lub szukaj przez neta noki 515 albo 301 lub 206 może ktoś ma jeszcze nowe lub prawie nowe, byleby sprawne były

A tak przypomniało mi się czy sprawdzałeś czy masz najnowszą wersję softu?Może to też mieć wpływ
 #877709  autor: sa
 18 lip 2016, 07:27
:D :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 18 lip 2016, 07:34 przez sa, łącznie zmieniany 1 raz.
 #877711  autor: sa
 18 lip 2016, 07:32
Wejdź w ustawienia i tam szukaj, a jak znajdziesz sprawdź wersję softu,i czy nie ma czegoś takiego jak aktualizacja,bo powinno coś takiego lub podobnego być, ludzie w końcu piszą że nowa wersja ponoć wyszła na ten model.A że ten model nie działa z nokia suite to zostaje tylko FOTA czy przez pakiet mb i gprs/edge czyli zdalne przez neta sprawdzanie i ściganie nowej wersji oraz tą samą drogą instalacja danego softu.Uwaga pakiet GB/mb lub lejek mile widziany by kosztów nieprzewidzianych nie było.

Edit jakby to by to niemożliwe to jednak jest program i za pomocą tego programu tj;
Nokia Software Recovery Tool , i kabla prosto z kompa możesz wgrać najnowszą wersję oprogramowania, z tym że najpierw zrób sobie kopie wszystkich swoich danych, bo wszystko ci wykasuje, bo przywraca telefon do ustawień fabrycznych.Program do pobrania ze strony producenta.
 #877801  autor: motov3
 18 lip 2016, 18:27
Sa rzadko to pisze, a na Telepolis - chyba jeszcze nigdy, ale poleglem pod natlokiem twoich argumentow :-) i co wiecej - mowie calkiem serio.

Sadzilem, ze jesli na smartfonie pod Symbianem jakim jest E52, nie dziala YT to co dopiero na slabszych Nokiach a tu prosze. Moze to wina softu u mnie (brand Orange) ale YT zawsze przycinal a do tego w ostatnim czasie calkowicie zamilkl mozna powiedziec - bo jest komunikat ze YT nie jest juz obslugiwany pod tym systemem.

Dlatego tym bardziej jestem w szoku ze jakies stare apki YT pod Jave dzialaja i do tego jeszcze plynnie i bez przycinek. Az sie normalnie wierzyc nie chce. Tym bardziej ze sprzetowo E52 przeciez jest mocniejsza.

Rozumiem twoje podejscie do Netu. Ale "mloda" ja swoja pierwsza komorke to juz w 97-98r kupowalem :mrgreen: Sagem-a, ale na krotko a tuz po nim Panasonica G450 :-)
Tak wiec wiesz hehe :mrgreen:

Sprobuj sobie kupic na probe jakas Lumie - 820, 735, 925 - i zobacz jak sie z tego korzysta. Naprawde niebo a ziemia, a do tego tak banalne w obsludze i nic nie musisz doinstalowywac. Sa tak banalne jak klawiszowce. Posluchaj starszego :mrgreen: Ja tez bardzo dlugo na klawiszach siedzialem a obecnie sobie tego wrecz nie wyobrazam :-)

Ps. Kurcze. Poczytam cos po necie - moze znajde jakis sposob aby E52 jednak YT odtwarzala. Bo nie ukrywam ze YT w tle jakis filmik do snu jak znalazl na sluchawkach :) Inaczej nie usne :D

Obrazek
 #877829  autor: sa
 18 lip 2016, 20:58
Motov3 może my rówieśnicy tj 75 8)
A co do twojej n52 skoro na ustawieniach od orange to może być problem chyba że ich ingerencja w system nie była w tym przypadku duża choć widziałam kiedyś i miałam w rękach k550i brandowany przez orange i kobitka właścicielka ,która zobaczyła mojego była w szoku że niby ten sam telefon a takie ogronme różnice w systemie są ,ale na symbianie chyba jednak aż tak nie kombinowało orange :?: No cóż życzę powodzenia w poszukiwaniach by uruchomić you tube :D choć serio nie możesz zasnąć bez filmika :?: ja bym po tym czymś na odmianę spać nie mogła :mrgreen: ..
A co do oferty smartfona jak mi podasz namiary na smartfona który ;
a. wytrzymuje minimum 13-15 godzin włączonego non stop odtwarzacza mp3,dodajmy to jakość rozmów i muzyki na głośniku i słuchawkach musi być przyzwoita,głośność też,a wejście słuchawkowe kontabilne z wejściem jack 3,5 od panasonica.
b. w międzyczasie z godzinke rozmów
c. około 30 minut neta
d. ma czuły i szybko reagujący dotyk i nie muli
e.doskonały zasięg i mocna antena ,bo u mnie w pracy widzę jak ludzi biegają by móc rozmawiać
To zacznę kombinować na niego kasę.Żeby było jasne nokia 206 wytrzymuje mi 4 dni a Cedar 2,5 dnia takiego właśnie traktowania wiec wiesz :wink: ..
 #877877  autor: motov3
 18 lip 2016, 23:49
No to prawie rowiesnicy :mrgreen: 79 :-)

No to sluze pomoca odnosnie smartfona.

NOKIA LUMIA 735 - doskonaly wybor na poczatek.
http://www.phonearena.com/phones/Nokia-Lumia-735_id8891

a) Playback time Mp3 86 Godzin :mrgreen: do tego wejscie Jack 3.5mm i dobra/bardzo dobra jakosc dzwieku - w zaleznosci od gustow
b) Talk time 22 godziny (rozmowy) :mrgreen: wiec bez problemu
c) ma bardzo czuly i szybko reagujacy precyzyjny dotyk (nawet opcja ultra czulosc pod rekawiczki jak pamietam), doskonaly ekran OLED (bajka jesli o kolory i kontrast chodzi), do tego system Windows Phone 8.1 - ktory lata jak blyskawica
d) wszystkie Lumie maja mocne anteny i bardzo dobry zasieg
e) NET bez problemu LTE te 30 minutek to wciagnie noskiem :mrgreen:
f) do tego WordFlow czyli pisanie smsow za pomoca jezdzenia palcem po literkach

No to trzymam cie moja droga za slowo. Kołuj kase :mrgreen:

Ps. Tak serio nie usne juz chyba bez filmu w tle, na wygaszonym ekranie - chodzi o dzwiek :) obecnie do tego celu sluzy wysluzony juz LG GT540 :mrgreen:

Obrazek