DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #874137  autor: Romlen
 29 cze 2016, 08:02
Witam wszystkich.

Moja E7-00 nabawiła się przypadłości polegającej na częstym wyświetlaniu komunikatu "Kabel USB jest nieprawidłowy" pomimo że żaden kabel nie jest w tym momencie wetknięty. Użytkownicy na innych forach też zgłaszali ten problem. Np tu lub tu. Niestety nie ma sprawdzonej metody jak to naprawić. Dopiero na anglojęzycznym forum znalazłem więcej informacji: sprawdzić rezystory R2071, R3388, filtr V3300, sprawdzić gniazdo i czyszczenie płyty. Uzbrojony w te informacje udaję się do naszych lokalnych serwisów. I tu niespodzianka: nie podejmują się bo obudowa aluminiowa (ciężko rozebrać), inny że nieopłacalne, jeszcze inny że wysyłka (na to przystałem) ale ostatecznie stwierdził tylko że gniazdo ok. Serwisy (na moje oko znające się na rzeczy) z innych miast nawet nie raczyły odpisać na zapytanie czy podejmą się tej arcytrudnej naprawy.

I tu pojawia się konkluzja: serwisy obecnie chyba tylko podejmują się wymiany wyświetlacza lub gniazda, ewentualnie baterii. Poważniejsze naprawy zapomnij. Rozumiem że za naprawę mogę "trochę" zapłacić, nieraz podobnie jak za używany ten sam model telefonu. Ale jeśli jestem świadom tego i chcę dać zarobić.

Przyjdzie mi się z telefonem pożegnać i kupić coś innego... No chyba że ktoś z Was zna serwis gdzie znają tą usterkę lub podejmą się diagnozy.