DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #848403  autor: wojciech
 31 sty 2016, 18:22
Drodzy Forumowicze,
zwracam się do Was z uprzejmym pytaniem ile ładowań powinna wytrzymać bateria 2220 mAh w Nokii Lumii 735. Używam ten telefon już 15 miesięcy i bateria znacznie obniżyła swoją wytrzymałość np. w ciągu nocy nieużywana schodzi ze 100% na 40% naładowania. Jak uważacie czas już wymienić baterie na nową? I czy powinienem kupić oryginalną baterię od Nokii czy można kupić tańszą baterię innej firmy? Z góry dziękuję za wszelkie rady.
Pozdrawiam,
Wojciech
 #848407  autor: motov3
 31 sty 2016, 18:32
Sprobuj nastepujacego tricku.
1. Naladuj smartfona do 100%.
2. Wylacz smartfona i wlacz.
3. Wlacz tryb samolotowy na jakies 30-45minut.
4. Wylacz tryb samolotowy.

I wtedy zaobserwuj jak sie zachowuje.

Obrazek
 #848449  autor: dan7
 31 sty 2016, 22:42
Tak samo miałem z SE xperia arc s - niestety akumulator jest ,,det''.
Kupiłem wtedy akumulator Maximusa i ten siadł za pół roku.
Jeżeli chcesz rady to tylko kupuj oryginalny akumulator. Oczywiście jeżeli będziesz używał lumii dalej.

Sok przecierowy z Orange, Play, Virgin i T-Mobile
 #849738  autor: wojciech
 07 lut 2016, 01:36
motov3,
zrobiłem tak jak radziłeś.
jestem mocno zaskoczony, ale to pomogło :) dzięki!
w nocy spada teraz o jakieś kilkanaście procent i wytrzymuje cały dzień.
wyjaśnisz co tak naprawdę się stało i dlaczego to pomogło?
jak sądzisz na jak długo będzie dobrze? czyli nie trzeba póki co wymieniać tej baterii?
pozdrawiam, wojciech
 #871546  autor: Mika93
 14 cze 2016, 14:09
To mnie przeraziliście bo mam tą Lumie od 12 miesięcy ale bateria jeszcze działa normalnie, mam nadzieje ze za 3 miesiące nie zrobi mi takiego numeru. Też jestem ciekawa dlaczego takie włącznie trybu samolotowego pomaga.. wojciech i jak nadal dobrze działa czy znów zaczela Ci szalec ta bateria..