DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #763021  autor: bartek.malin
 14 lis 2014, 23:14
Cześć
Jestem nowy na forum.
Jestem na etapie poszukiwania telefonu z bdb aparatem fotograficznym koniecznie z funkcją samo wyostrzania autofocus. Dotychczas używałem telefonów Nokia 6700c ; Nokia N82 ; Nokia N8. Z uwagi na bdb opinie w internecie kupiłem nokie 808 z aparatem niby 42 mpx.
Jestem bardzo rozczarowany w trybie auto Nokia N8 robiła zdjęcia 12,5 mpx w rozdzielczości 4000 x 3000 które zajmowało około 4 do 5 MB ostre jak żyleta na którym można było w powiększeniu na komputerze zobaczyć czy Perfekcyjna Pani domu wytarła kurz z parapetu tymczasem Nokia 808 robi zdjęcie 8 mpx które zajmuje 0,3 MB tak to nie pomyłka a na zdjęciu nie widać nic zupełnie jakby były robione nokią 3310. Nokie 808 na pewno spróbuje sprzedać. Pytanie czy na rynku istnieje coś lepszego niż N8 z aparatem z przyciskiem dwustopniowym gdzie przed robieniem zdjęcia wyostrza obraz najlepiej z lampą błyskową jak w N8 i N82 ? Myślałem o noki 1020 lumia ale nie chce znowu kupić i się rozczarować.

Proszę o pomoc i odpowiedź osób które znają temat
Dzięki

Ps. Próbowałem zmieniać tryby aparatu w Noki 808 ale i tak nie dorównują zdjęciom z N8. Zdjęcia porównuje na ekranie komputera.

 #763023  autor: hdfunpack
 14 lis 2014, 23:20
Podobno najnowsze iPhony mają dobre aparaty. Tylko pytanie czy jest sens tyle bulić. Moim zdaniem mimo wszystko warto kupić zwykły aparat i telefon, a można dużo zaoszczędzić.

Poza tym powiedz, ile chcesz wydać na telefon.

 #763399  autor: bartek.malin
 16 lis 2014, 18:09
Dzięki za odpowiedź równie dobrze można nosić osobno wysokiej klasy odtwarzacz mp3 nawigacje tom tom i lustrzankę canona. Jak wcześniej napisałem mi zależy tylko na aparacie. Ceny nie określiłem ale myślę o kwocie 1500 zł za używkę. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam

 #763414  autor: user_delete34
 16 lis 2014, 19:24
Note 3 lub S5, ale nie ma dedykowanego klawisza aparatu (w zamian: przycisk głośności pstryka) i może się zdarzyć, że od kliknięcia do początku robienia zdjęcia trochę minie (chyba przez włączoną stabilizację cyfrową tak mam). Zdjęcia super.

 #763448  autor: motov3
 17 lis 2014, 00:23
Kolego zapoznaj sie z Nokia Lumia 925. Mialem wczesniej N8, i masz calkowita racje - zdjecia zyleta. N8 w ciagu ponad 2 lat nastukala kilka tysiecy zdjec i kilkadziesiat filmow :)
Obecnie jestesmy w posiadaniu Lumii 925. Sadze ze sie nie zawiedziesz :mrgreen:

Obrazek