DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #755635  autor: Aa
 12 paź 2014, 23:44
Piszę z pytaniem jak pozbyć się z telefonu 2720a-2 funkcji "radio" nie uszkadzając pozostałych funkcji telefonu. Pytanie stąd, że nie chcę być obciążona daniną zwaną abonamentem radiowo-telewizyjnym.

Ponieważ jestem laikiem w temacie - proszę o instrukcje krok po kroku wraz ze spisem rzeczy, które będą potrzebne do pozbawienia telefonu tej funkcji.

Wdzięczna będę też za linki dla innych modeli jak na przykład nokia 113.

 #755650  autor: hdfunpack
 13 paź 2014, 07:54
Też mi się tak wydaje. Podobno haracz nie obejmuje nawet radia w samochodzie (nie wiem czy to aktualne).

 #755827  autor: Aa
 13 paź 2014, 23:03
Na prawie akurat lepiej się znam niż na telefonach i tylko patrzeć kiedy Rada Radiofonii i Telewizji sobie przypomni o radioodbiornikach w telefonach. Niestety tu nie macie racji - zgodnie z ustawą też podlegają ponieważ są zdolne do natychmiastowego odbioru sygnału podobnie jak zwykłe radio. Radioodbiorniki samochodowe też trzeba rejestrować.

Stąd ponawiam pytanie - jak się tego dziadostwa pozbyć, ponieważ nie jest mi potrzebne, a nie chcę płacić gdy sobie przypomną o tym, że radio ma 99% społeczeństwa ponieważ ma je w telefonie. Jeżeli opcją jest wylutowanie czegoś - proszę o instrukcję, lutownicę potrafię obsłużyć. Jeżeli jest dostępny program bez radia - będę wdzięczna za namiar oraz instrukcje jak wymienić i czego potrzebuję.
"chyba..., podobno... męczy jak ptaki latanie. Lutuję na na-pewno." Zofia Kopytlanka
Edit: Aby nie być gołosłowną:
Art 2. ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych (DzU 2005 nr 85 poz. 728, tekst jednolity)

2. Domniemywa się, że osoba, która posiada odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu, używa tego
odbiornika.

7. Odbiornikiem radiofonicznym albo telewizyjnym, w rozumieniu przepisów niniejszej ustawy, jest urządzenie techniczne dostosowane do odbioru programu.

 #755834  autor: Niezgodna7
 14 paź 2014, 01:01
To dam Ci radę:
Nie noś ze sobą zestawu słuchawkowego.
Bez niego - telefon nie uruchomi radia wg.ustawy
:- )
(Nie umożliwi natychmiastowego odbioru).

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #755840  autor: sa
 14 paź 2014, 04:03
Aa pisze:Na prawie akurat lepiej się znam niż na telefonach i tylko patrzeć kiedy Rada Radiofonii i Telewizji sobie przypomni o radioodbiornikach w telefonach. Niestety tu nie macie racji - zgodnie z ustawą też podlegają ponieważ są zdolne do natychmiastowego odbioru sygnału podobnie jak zwykłe radio. Radioodbiorniki samochodowe też trzeba rejestrować.

Stąd ponawiam pytanie - jak się tego dziadostwa pozbyć, ponieważ nie jest mi potrzebne, a nie chcę płacić gdy sobie przypomną o tym, że radio ma 99% społeczeństwa ponieważ ma je w telefonie. Jeżeli opcją jest wylutowanie czegoś - proszę o instrukcję, lutownicę potrafię obsłużyć. Jeżeli jest dostępny program bez radia - będę wdzięczna za namiar oraz instrukcje jak wymienić i czego potrzebuję.
Edit: Aby nie być gołosłowną:
Art 2. ustawy z dnia 21 kwietnia 2005 r. o opłatach abonamentowych (DzU 2005 nr 85 poz. 728, tekst jednolity)

2. Domniemywa się, że osoba, która posiada odbiornik radiofoniczny lub telewizyjny w stanie umożliwiającym natychmiastowy odbiór programu, używa tego
odbiornika.

7. Odbiornikiem radiofonicznym albo telewizyjnym, w rozumieniu przepisów niniejszej ustawy, jest urządzenie techniczne dostosowane do odbioru programu.
Zmartwię cie jest to możliwe chyba tylko przez zmianę oprogramowania, niestety nie wiem czy wówczas twój telefon będzie prawidłowo działał.No i nie wiem też czy w noki usunięcie tej funkcji w oprogramowaniu jest w ogóle możliwe.Musiałabyś spróbować jakiegoś kapacha usuwającego tą funkcję zrobić(napisać) i wgrać to w oprogramowanie główne telefonu.To jest w końcu s40 wiec być może coś da się z tym zrobić,ale tu potrzebny jest ktoś kto potrafi oprogramowanie w całości pobrać(podejrzeć ) z telefonu znaleźć to radio i je usunąć,a następnie wgrać jako nowszą wersję,i modlić się by to działało..W śp.SE można było takie coś robić, ale czy nokie nawet na s40 też tolerują takie modyfikacje nie mam pojęcia.Poszukaj na jakimś forum typowo od noki, najlepiej powiązanym z nokia i nokia poland, tam być może ktoś będzie wiedzieć więcej.Jeżeli jest to niemożliwe to zostaje tylko przerzucić się na jakiegoś bardzo prostego samsunga np.e1200, bo teraz funkcja radia jest w zasadzie pakowana do każdego telefonu, a szczególnie prostych noki zarówno w s30 jak i poprawionej s30+, w zasadzie nie kojarzę prostej i bardzo prostej noki bez radia.Albo po prostu korzystaj z rady Calma7 tj.używaj bez słuchawek,a większość telefonów radia nie odbiera bez kabelka od słuchawek pełniącego funkcję anteny.
Nokia 113 też ma radio podobnie jak nokia 100 i 101 w zasadzie chyba wszystkie nokie wydane w ciągu ostatnich 3 lat(albo i 5) mają wbudowane radio łącznie z nokią 105(bardzo prostym modelem).

 #755864  autor: user_delete34
 14 paź 2014, 10:15
Prowokacja krritu. Już widzę, jak wszyscy próbują to obejść "wycinając" funkcję z telefonu. Mieliby nam przeszukiwać kieszenie, sprawdzać model telefonu i na jego podstawie wciskać opłaty? Nic takiego nigdy nie będzie, a gdyby doszło już do takiej skrajności (rachunek za radio od kupna nowego telefonu) - kupujesz telefon za granicą i przywozisz. Przejeżdżając samochodem granicę np. niemiecko-polską nikt nie wciśnie łapy do naszej kieszeni i nie uszczęśliwi rachunkiem. :)

 #755948  autor: Aa
 14 paź 2014, 17:41
Markadiusz - totalnie Cię nie rozumiem. Prawdą jest to co wyżej pisze "sa" - praktycznie każdy to radio ma i w większości przypadków (i na mojej) bez słuchawek radio wyświetla tylko komunikat.

Nie noszenie słuchawek ma jednak wadę - nie można posłuchać muzyki - pisze tu głównie w aspekcie telefonu 113 męża, w którym można na kartę SD wgrać trochę MP3. W moim jest to niewykonalne z uwagi na ilość dostępnej pamięci. Miejsca na kartę SD nie znalazłam w moim (2720).

Ciekawi mnie kiedy producenci telefonów wezmą pod uwagę polskie chore prawo i dadzą użytkownikowi możliwość wyboru czy chcą mieć radio czy nie.

 #755956  autor: user_delete34
 14 paź 2014, 18:11
Aa pisze:Ciekawi mnie kiedy producenci telefonów wezmą pod uwagę polskie chore prawo i dadzą użytkownikowi możliwość wyboru czy chcą mieć radio czy nie.
? Przecież to Ty wybierasz, czy telefon chcesz czy nie.