DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #752599  autor: TomecekGD
 29 wrz 2014, 16:24
Dzień dobry.

Pisałem w tej sprawie na forum Nokia, ale nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na moje pytanie.
Nie znalazłem bezpośredniego kontaktu do Nokia Polska, a po wysłaniu formularza odpowiedzieli mi, że służy on tylko i wyłącznie do wysłania zgłoszenia reklamacyjnego i przekierowali mnie na stronę nokia.pl gdzie nie ma odpowiedzi na moje zapytanie.

Na początku przydługi wstęp.

W przeszłości kupiłem telefon Nokia 106. Potrzebowałem telefonu wyłącznie do rozmów, więc sądziłem, że to dobry wybór. Niestety okazał się tragiczny. Dlaczego? Otóż z powodu cięcia kosztów Nokia 106 ma tylko jeden głośnik skierowany w tylną cześć telefonu. W efekcie osoby stojące obok nas słyszą naszego rozmówcę lepiej niż my mający telefon przy uchu. Drugim problemem jest to, że telefon ten jest niesamowicie cichy. Wystarczy, że obok jedzie samochód, czy rozmawiają inni ludzie i nie masz szans prowadzić rozmowy, bo nie słychać naszego rozmówcy pomimo tego, że głośność telefonu jest ustawiona na maksymalny poziom. Z tego powodu Nokia 106 nadaje się na śmietnik.

Dlatego mam bardzo ważne pytanie odnoście Nokia 130. Chciałbym zakupić ten model, ale nie wiem czy w tym telefonie zastosowano tylko jeden głośnik, jak w modelach 105/106/107, czy może ma on dwa głośniki: jeden z przodu, a drugi z tyłu?

Proszę o zweryfikowaną odpowiedź.
Pozdrawiam.

 #752728  autor: sa
 30 wrz 2014, 01:41
A ten telefon to w ogóle jest w sprzedaży?Bo jak nie to nikt ci nic nie zweryfikuje.Ale poszukaj na gsmarena tam(w Indiach)podobno już co niektórzy mają ten model...Ale jak potrzebujesz telefonu do rozmów weź nokię 113 albo 112 lub 206 jakość rozmów jak najbardziej zweryfikowana na plus i czas trzymania baterii też z tym że kosztują powyżej 100zł..ale za to są na sofcie s40 a nie s30+ jak 130 i te modele które już wymieniłeś...No chyba że za wszelką cenę musisz mieć połączenie z kompem przez kabe i cena telefonu nie może przekroczyć 100zł.

 #752737  autor: user_delete34
 30 wrz 2014, 08:14
130 w sprzedaży jest, tylko recenzji brak.
 #767223  autor: bake83
 03 gru 2014, 10:09
Mam ten telefon, rozmowy są ok, tylny głośnik działa przy trybie głośnomówiącym, przy normalnych rozmowach działa głośnik przedni. Telefon bardzo podstawowy, jak dla mnie tylko do rozmów, klawiatura niewygodna, ekran też kiepskawy. Bardzo ciężko zdejmuje się obudowę, można z łatwością ją przy tym uszkodzić. Bateria zapowiada się bardzo dobrze.