DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #744327  autor: nemulec666
 28 sie 2014, 12:48
Jestem troche zacofana w tych nowym telefonach. Cały czas miałam Nokie 5800 ale już po prostu MUSIAŁAM kupić inny. NIe mam pojęcia jak ustawić okładki w albumach, jak pofolderować zdjęcia po swojemu, i jak ustawić tapetę. Proszę pomóżcie nie rozumiem tego telefonu...
 #744374  autor: sa
 28 sie 2014, 16:05
nemulec666 pisze:Jestem troche zacofana w tych nowym telefonach. Cały czas miałam Nokie 5800 ale już po prostu MUSIAŁAM kupić inny. NIe mam pojęcia jak ustawić okładki w albumach, jak pofolderować zdjęcia po swojemu, i jak ustawić tapetę. Proszę pomóżcie nie rozumiem tego telefonu...
Może najpierw zaczniesz od przeczytania szczegółowo instrukcji obsługi? tak kilka razy dla lepszego przyswojenia ,zresztą 5800 to smartfon na symbianie chyba był jednak bardziej skomplikowany w użytku niż prościutka platforma asha udająca smarta,odrobinę chęci i zaangażowania to powinno wszystko wyjść jak trzeba...A co do okładek albumów z tego co wiem to muzyka np.mp3 musi mieć zainstalowane tagi(okładkę)nie wiem z jakich źródeł masz muzykę ale jeżeli ich nie masz fabrycznie "zainstalowanych "ze źródła pobrania powinnaś najpierw przekonwertować i wcześniej zaznaczyć tagi i/lub ręcznie je wybrać z głównego albumu, robi to dobrze programik free audio z pakietu programów dvd soft(wystarczy pobrać sam program cały pakiet nie jest potrzebny ale z ich strony najlepiej pobierać)wówczas Tagi powinny być z Automatu odczytywane przy np.odtwarzaniu muzyki z danego albumu..A co do folderów chyba jest coś co się nazywa opcja a w niej - utwórz- czy coś w ten deseń albo zaznacz czy choćby przenieś ,ten telefon chyba to posiada?Co do tapety tj najprostsze bo musisz wejść w ustawienia główne i tam wchodzisz w wyświetlacz czy coś podobnego(nie wiem czy nazewnictwo jest dokładnie takie) i wybierasz tapety i wybierasz tą która ci pasuje ,mogą być też z aparatu fotograficznego..

 #744401  autor: nemulec666
 28 sie 2014, 17:32
no właśnie łatwo napisać trudniej zrobić. jak chce utworzyć folder to musze mieć opcje "nowy folder" lecz takiej nie ma. a zamiast tapety zwykłej tam są jakieś "aktywności" a co jeszcze lepsze to co to są tagi? przepraszam za moją tępość ale naprawde nie jestem w temacie. w instrukcji nie ma nic o folderach o okładkach są tapety ekranu blokady i tyle. fest... dobrze że moge ten telefon odesłać i jutro to zrobię... mam nadzieje że znajde gdzieś na internecie jeszcze nową 5800 :/ bo naprawde nic nie zrozumiałam z twojej odpowiedzi ale dzięki za chęci :)

 #744411  autor: hdfunpack
 28 sie 2014, 17:57
O tagach:

link

 #744418  autor: sa
 28 sie 2014, 18:26
nemulec666 pisze:no właśnie łatwo napisać trudniej zrobić. jak chce utworzyć folder to muszę mieć opcje "nowy folder" lecz takiej nie ma. a zamiast tapety zwykłej tam są jakieś "aktywności" a co jeszcze lepsze to co to są tagi? przepraszam za moją tępość ale naprawde nie jestem w temacie. w instrukcji nie ma nic o folderach o okładkach są tapety ekranu blokady i tyle. fest... dobrze że moge ten telefon odesłać i jutro to zrobię... mam nadzieje że znajde gdzieś na internecie jeszcze nową 5800 :/ bo naprawde nic nie zrozumiałam z twojej odpowiedzi ale dzięki za chęci :)
Zaczniemy od tagów to są min.właśnie okładka albumu oraz opis tegoż albumu a więc album- i jego tytuł,utwór i jego nazwa,artysta i np.nazwa zespołu czy wokalisty,następnie mamy rok produkcji albumu,te dane wpisuje ręcznie choć są programy co same wyszukują te info i je instalują na mp3 czasami błędnie np.okładka i lista utworów jest z innej wersji językowej płyty. Można też wpisać tylko tytuł Albumu i nazwę artysty.Ja do tego używam free audio bo jest wygodny i po polsku.Do tego możesz wybrać dowolny format muzyki i w nim skonwerterować. dany utwór (oczywiście można to robić najlepiej z formatu flack czy wave lub innego bezstratnego formatu muzycznego na powszechnie używalny w telefonach komórkowych czyli aac ,mp3 czy m4a jakie odtwarzają nokie ).
Wracając do telefonu tapety ekranu blokady to są Jedyne tapety dostępne w tym modelu ashy (i nie tylko tym 502 i 503 mają to samo w ustawieniach podobnie jak 309 ,305 itp. dotykowce z ashą w nazwie)za to możesz wybrać sobie motyw jako formę tła pod ikonki.
Na mój gust powinnaś najpierw "oprawić " sobie muzykę na komputerze czytaj utwórz folder do którego wrzucasz swoją muzę tą którą chcesz dać na telefon z tagami lub bez, w końcu tworzenie tagów nie jest obowiązkowe i utwór lub album możesz opisać po swojemu w komuterze i telefon też to odczyta.Jak już dobierzesz muzykę kablem przenosisz utwory na telefon (karta pamięci musi być wcześniej zainstalowana w telefonie ).A co do zdjęć czy jest tam w ogóle możliwość podzielenia zdjęć na np.album zdjęć?a tak w ogóle sprawdzałaś co to są te aktywność? czy to są po prostu ostatnio używane aplikacje?
Spróbuj tego może ci choć trochę pomoże
https://www.youtube.com/watch?annotatio ... QnVUOR7KLc

 #744437  autor: nemulec666
 28 sie 2014, 19:43
aaa tagi :) to co tam pisałaś to ja mam to wszystko zrobione już wcześniej. na 5800 można było wprowadzać ręcznie np jak coś źle na kompie zrobiłam a w tej ashy to żadnych opcji. np takie proste w 5800 dałam opcje jakiegoś tam zdjecia to było "wyślij, edytuj, kopiuj, przenieś, zaznacz, usuń, udostępnij" i jeszcze inne a w tym dasz opcje zdjęcia to masz tylko "wyślij, udostępnij i usuń" żal. te aktywności to tak jak mówisz te ostatnie czynności to bez sensu bo tylko robi się wielki bałagan i wszystko trzeba usuwać. i wracająć do tych okładek w 5800 było np tak że wrzuciłam sobie okładke do galerii wcześniej robiąc oczywiście folder "okładki" bo ja na każde inne rzeczy musze mieć osobny folder bo nieznosze bałaganu w tel. i wchodziłam w odtwarzaczu w album i dawałam dodaj okładke albumu i już. przełożyłam swoją karte pamięci z 5800 do ashy. na 5800 wszystko miało okładki wykonawce album rok itp a w tej ashy to się taki bałagan zrobił że cholera wie co gdzie jest. dlatego nie odpowiada mi. musze mieć "pedantyczny" telefon :)

 #744449  autor: sa
 28 sie 2014, 20:22
nemulec666 pisze:aaa tagi :) to co tam pisałaś to ja mam to wszystko zrobione już wcześniej. na 5800 można było wprowadzać ręcznie np jak coś źle na kompie zrobiłam a w tej ashy to żadnych opcji. np takie proste w 5800 dałam opcje jakiegoś tam zdjecia to było "wyślij, edytuj, kopiuj, przenieś, zaznacz, usuń, udostępnij" i jeszcze inne a w tym dasz opcje zdjęcia to masz tylko "wyślij, udostępnij i usuń" żal. te aktywności to tak jak mówisz te ostatnie czynności to bez sensu bo tylko robi się wielki bałagan i wszystko trzeba usuwać. i wracająć do tych okładek w 5800 było np tak że wrzuciłam sobie okładke do galerii wcześniej robiąc oczywiście folder "okładki" bo ja na każde inne rzeczy musze mieć osobny folder bo nieznosze bałaganu w tel. i wchodziłam w odtwarzaczu w album i dawałam dodaj okładke albumu i już. przełożyłam swoją karte pamięci z 5800 do ashy. na 5800 wszystko miało okładki wykonawce album rok itp a w tej ashy to się taki bałagan zrobił że cholera wie co gdzie jest. dlatego nie odpowiada mi. musze mieć "pedantyczny" telefon :)
Czyli z tagami dogadałyśmy się, ludzie chyba nazwy nie kojarzą stąd potem te problemy...Czyli zostaje ci zwrócić ten fon z info że nie spełnia oczekiwań i albo szukać 5800 albo jakiegoś innego fona z innym systemem czyli coś na androidzie albo na win 8, ashe dotykowe z tego co miałam w rękach to bardzo proste telefony z skróconą do minimum funkcjonalnością w ustawieniach, mocno zubożonymi funkcjami(np.kalkulator,aparat)większe możliwości mają za przeproszeniem klasyczne 515 czy 301 z klawiaturą tradycyjną podobnie jak 206 też tradycyjny z klawiaturą choć daleko im funkcjonalnością do symbiana..Nokia chciała zrobić system konkurencyjny dla smartów a wyszedł jej system nieco lepszy niż s30+ ale gorszy niż klasyczny s40...Masz słaby wybór bo jesteś do symbiana przyzwyczajona ,a jego już w zasadzie nie ma poza niedobitkami wiec wybór masz dość mocno ograniczony.

 #744566  autor: nemulec666
 29 sie 2014, 11:03
ale se babola strzeliłam. nie moge odesłać go bo go włączyłam i używałam godzine. a w skupie koleś chce 130zł za jednodniowy tel a kupiłam za 250. masakra. no tu masz racje, że się już przyzwyczaiłam do symbiana swego kochanego :) patrzyłam na necie to są jeszcze nowe 5800 w cenach od 300 do 600zł. napaliłam się jak łysy na warkocze :) ale jak by nie patrzeć będe grubo w plecy :/ . ahhh ta nowa technologia to nie dla mnie :P

 #744649  autor: sa
 29 sie 2014, 16:30
nemulec666 pisze:ale se babola strzeliłam. nie moge odesłać go bo go włączyłam i używałam godzine. a w skupie koleś chce 130zł za jednodniowy tel a kupiłam za 250. masakra. no tu masz racje, że się już przyzwyczaiłam do symbiana swego kochanego :) patrzyłam na necie to są jeszcze nowe 5800 w cenach od 300 do 600zł. napaliłam się jak łysy na warkocze :) ale jak by nie patrzeć będe grubo w plecy :/ . ahhh ta nowa technologia to nie dla mnie :P
Przelicz sobie co Ci wyjdzie taniej.Ja też kiedyś popełniłam podobny błąd ale nie wysyłkowo a za gotówkę kupiłam SEw302 podobno muzyczny ale tylko słuchawki było dobre,niestety platforma sagema i fatalna jakość dźwięku Bez słuchawek, po 2 dniach oddałam go do sklepu najpierw musiałam się odczekać 2 godziny na kierownika działu potem zgodził się na Wymianę na inny fon za te same pieniądze wzięłam też SE ale k550i i to był bardzo dobry telefon.Od tamtej pory Nigdy nie kupuję telefonu wysyłkowo jeżeli Wcześniej nie miałam go w rękach by móc zobaczyć jaki a soft ,jak działa itp.szczegóły. Znam twój ból co do systemu ja mam 4 letniego SE Cedara w pełni funkcjonalny ale nie wiem co będzie jak mi posłuszeństwa w końcu odmówi,bo nie lubię telefonów Dotykowych,i mam na nie alergię ,a smarta nie potrzebuję bo z neta korzystam wręcz symbolicznie jeżeli chodzi o telefon,a głownie jak u Ciebie muzyka i rozmowy czasem jakaś gra (głownie tetris albo diamenty),ogólnie smart by się u mnie marnował a Dobrych porządnie wyposażonych telefonów z tradycyjną klawiaturą prawie nie ma albo jakieś niedobitki minimum roczne ,tragedia po prostu...

 #744662  autor: nemulec666
 29 sie 2014, 17:56
noo też miałam dobre 3lata kiedyś K550i świetny telefon, potem jakiś czas miałam aville no nie narzekałam ale od kat w moje ręce trafiła 5800 zakochałam się w niej po prostu, zepsuła mi się i znowu ją kupiłam, potem znowu zepsuła tzn. ja zepsułam :P i znowu kupiłam tę samą. w między czasie tak próbowałam inne jak iphon 2 - porażka i sony xperia z - również porażka. tak jak mówisz żadne smarty u mnie też egzaminu nie zdają wręcz mnie denerwują :P a ta 5800 niby smart ale jednak symbian to dobra rzecz według mnie. no cóż będe musiała męczyć tą ashe narazie...

 #744681  autor: Niezgodna7
 29 sie 2014, 19:33
No, a ja mam Nokię 5230.
Daje radę.
Jedyny fajny symbian - dotykowiec, który jeszcze mnie interesuje to N8. Ale jak działa ten, to będę pykał na tej 5230 aż któreś z nas wykopyrtnie się na tamten świat...

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis