DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

 #745219  autor: nemo2009
 31 sie 2014, 21:31
emarti pisze:Uważasz że w Lumii 900 jest słaby wyświetlacz?
emarti pisze:
emarti pisze:Uważasz że w Lumii 900 jest słaby wyświetlacz?
W Lumii 900 jest dobrej klasy wyświetlacz,jasny z soczystymi barwami.W Lumii 520 wyświetlacz jest słabej jakości ,ciemny z wyblakłymi barwami.Jaśniej się nie da.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"

 #745222  autor: kamil1221
 31 sie 2014, 21:57
Widać że kolega uparł się na L900 i szuka wśród nasz kogoś kto jego wybór uzasadni :D Chyba trochę się rozczarował naszą postawą.

 #745235  autor: wook
 31 sie 2014, 22:49
Ja np. nie mogę używać amoleda, zaraz mnie oczy bolą, dlatego napisałem, że to trzeba ocenić samodzielnie. Ja tam wole nawet takiego tft jak w L520 niż amoleda, bo tft będę mógł używać a amoled by mnie tylko denerwował.


Bateria w tej Lumii 900 może być już zestarzała i nie mieć pełnej pojemności bo to długo leżakowany sprzęt. Pamiętaj jeszcze że ta Lumia ma niewymienną baterie (wymiana jedynie w serwisie), a z racji dość skomplikowanego procesu rozbierania może to trochę kosztować.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #745264  autor: KA
 01 wrz 2014, 06:52
Biorąc zabytkowy model, do tego zleżały w magazynie, a nawet być może przez kogoś używany (były takie przypadki) - sam się prosisz o kłopoty. Pomimo, że przyszedłeś tu po radę, więc tym bardziej dziwne. Jednak coraz częściej wpada tu ktoś, kto niby pyta, ale wie lepiej - dziwne...
100 razy bardziej poleciłbym Ci L520, jak poprzednicy.
Poza tym podobno telefon do dzwonienia - to po co w ogóle smartfon z krótko działającą baterią?
Nie potrzeba 2000 na dobrej klasy telefon, szczególnie z WP8 - poniżej tysiąca się znajdzie lub za trochę powyżej, np. Lumia 925.
Pomijając fakt, że zacząć należałoby od odradzenia najgorszej formy umowy, czyli mixa, ale to już inny temat.

 #745294  autor: nemo2009
 01 wrz 2014, 09:06
kamil1221 pisze:Widać że kolega uparł się na L90
http://wpworld.pl/36145/9-wrzesnia-micr ... a-dla-wp7/
Lumia 900 ma właśnie ten system.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"

 #745384  autor: emarti
 01 wrz 2014, 14:55
kamil1221 pisze:Widać że kolega uparł się na L900 i szuka wśród nasz kogoś kto jego wybór uzasadni :D Chyba trochę się rozczarował naszą postawą.
Nie rozczarowałem się. A co do baterii to objęta jest 24 miesięczną gwarancją z racji właśnie braku samodzielnej wymiany. Tak więc jakby co to jest ratunek.

 #745425  autor: user_delete34
 01 wrz 2014, 16:41
emarti, najwyżej elektronika baterii. Jak bateria "wyliczy cykle" po 3 miesiącach, bo do tej pory leżała... pech!
BTW 2014 rok i poważnie rozważana umowa typu mix?

 #745460  autor: emarti
 01 wrz 2014, 17:36
@Markadiusz

Gwarancja to gwarancja na baterię: 24 miesiące tak jak na telefon. Tak więc dla mnie jest to proste: Gwarancja liczy się od daty zakupu czyli od np. 1 września 2014 roku. Jeżeli coś będzie nie tak to wiadomo: serwis. POZA TYM KOCHANI! Przecież nie podpisuję sztywnej umowy na 2 lata tylko na 24 doładowania gdzie znając siebie zrobię je w rok góra rok z małym hakiem :P Wcześniej 42 doładowania zrobiłem nieco w ponad rok 8) Jeżeli telefon mi nie będzie jednak pasował to za nieco rok znowu będę stał przed wyborem i być może będę się kierował tylko ku nowemu :roll:

Markadiusz dlaczego się dziwisz że ktoś wybiera Mixa? To dobra opcja nie wiążąca człeka na sztywno dwu letnią umową. Mógłbym wziąć abonament ale Mix mi bardziej odpowiada.

 #745463  autor: user_delete34
 01 wrz 2014, 17:43
emarti pisze:To dobra opcja nie wiążąca człeka na sztywno dwu letnią umową.
A przepraszam, a jaką inną? Żeby nie przepłacać ogromnie dużo, doładowania muszą być realizowane jedno na miesiąc - marne to pocieszenie. Stawki w miksach są większe niż w prepaidzie, telefony droższe niż w abonamentach a kara za niedotrzymanie umowy taka sama, jak w abo. Wszystkie wady z zerem zalet, taka opcja do naciągnięcia [rodziców] młodzieży.
emarti pisze:Gwarancja to gwarancja na baterię: 24 miesiące tak jak na telefon.
Masz to gdzieś wyraźnie zapisane? W kartach gwarancyjnych znajdujesz gwiazdeczki z informacjami w stylu "bateria - pół roku, akcesoria - kwartał gwarancji" i tak różowo nie jest. Do tego dochodzi to, że zużycie ogniwa nie podchodzi pod naprawę gwarancyjną. Musiałoby się coś dużo zmienić niedawno, a nie słyszałem o tym. Do tego dodajmy problemy z naszymi serwisami - może Cię to trochę ostudzi, bo napalony jesteś na przestarzałą Lumię jak... jakże bardzo.

[ Dodano: 2014-09-01, 17:46 ]
Najważniejsza sprawa jest taka, że abonament jest wygodny, a nie korzystny. Gdybyś korzystał w tym czasie z usług jakiegoś MVNO, telefon mógłbyś wybrać kiedy chcesz, jaki chcesz i nikt prawie nigdy (termin ważności konta) nie poganiałby Cię.

 #745474  autor: emarti
 01 wrz 2014, 18:18
Abonament: miesięcznie ~jakieś 50-60 zł sztywno przez 2 lata;
MIX miesięcznie 30 zł średnio jednak wyjdzie mi 1,5 doładowania na miesiąc co daje po nieco ponad roku nową ofertę (licząc że można już podpisać przedłużenie mając do końca nawet 7 doładowań). W razie "W" nie mamy większego abo do zapłacenia tylko 3 dychy które zawsze się znajdą.
Abonament: Nokia Lumia w abo za ~50-60 zł jest praktycznie za darmo a w MIX za 69 zł więc niewiele więcej mając na uwadze dla mnie lepsze warunki w MIXIE.

Poza tym MIX bardziej odpowiada mi z różnych innych względów co z połączeniem z telefonem firmowym który posiadam wychodzi nieźle.
bo napalony jesteś na przestarzałą Lumię jak... jakże bardzo.
Mam wrażenie że niektórzy tutaj mogą być poruszeni że znalazłem ten telefon. To tylko telefon a ten służy przeważnie do rozmów. Nawet jak wyłączą mi całego Windowsa 7.8 to i tak będę mógł rozmawiać a ~rok szybko minie mi i być może pokieruję się inną ścieżką... Wtedy już zapewne będzie Windows 9 więc po co mi będzie Windows 8 jak kupiłbym teraz Lumię 520? Tak samo na wymarciu jak teraz opisujecie 7.8.
Masz to gdzieś wyraźnie zapisane? W kartach gwarancyjnych znajdujesz gwiazdeczki z informacjami w stylu "bateria - pół roku, akcesoria - kwartał gwarancji" i tak różowo nie jest. Do tego dochodzi to, że zużycie ogniwa nie podchodzi pod naprawę gwarancyjną.
Niewymienialne baterie przez użytkownika objęte są właśnie 24 miesięczną gwarancją. Nie wydaje mi się aby był to FAKE.

 #745542  autor: nemo2009
 01 wrz 2014, 21:18
emarti pisze: To tylko telefon a ten służy przeważnie do rozmów. Nawet jak wyłączą mi całego Windowsa 7.8 t
Do takich zastosowań jak najbardziej się nada.Telefon jest elegancki i dobrze wykonany.

"Nigdy nie dyskutuj z idiotą,najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a póżniej pokona doświadczeniem"

 #745571  autor: KA
 01 wrz 2014, 21:55
Do takich zastosowań jest wiele tanich telefonów z długo trzymającą baterią, np. Nokia 3310 lub SE K850. Do tego drugiego jestem przywiązany, ale ostatecznie mogę odsprzedać w stanie prawie fabrycznym osobie, która "nawróci się" z dziadowskiego mixa na dobrego prepaida!

 #745833  autor: emarti
 02 wrz 2014, 20:47
która "nawróci się" z dziadowskiego mixa na dobrego prepaida
Która też dysponuje wolnymi środkami w wysokości ~400 zł za Lumię 520 w normalnym sklepie. Jakbym miał to bym dał i wziął "dobrego pre-paida" bo wiadomo że będzie zawsze lepszy niż MIX czy ABO. Dla może niektórych to kwota dzienna na wydatki ale jak dla mnie i dla innych to kwota zaporowa więc ratuje mnie MIX który oczywiście na dłuższą metę wyjdzie drożej ale to jak z ratami... Coś co kosztuje 2 tyś spłacamy o 500 zł więcej... Życie...

Co do Lumii 900 to obecnych użytkowników Windowsa z 7.8 jest 20%. Ciekaw jestem ilu z nich porzuci swoje modele i pobiegnie po nowe. Myślę że z 15% tych ludzi pozostanie z telefonami dopóki nie padną...

 #745847  autor: KA
 02 wrz 2014, 22:05
emarti, są raty 0% (całkowite zero, bez ubezpieczenia), choćby w Euro. To naprawdę lepsze rozwiązanie.