DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #724990  autor: kaprysnik
 13 cze 2014, 15:30
Witam.
Obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem Nokii206, ale przymierzam się do zakupu 225.
I tu kilka pytań:

1) Ile faktycznie trzyma bateria? (nie chodzi mi o dane producenta)
2) Czy można przypisać funkcje pod klawisze kierunkowe? (np. wejście do albumów na karcie pamięci, radio, kalendarz)
3) Czy gdy ustawimy własne mp3 jako dzwonek, jest on wystarczająco głośny?
4) Czy odczuwacie w codziennym użytkowaniu brak Javy?
5) Czy sms odczytywane są tylko w postaci "chmurek"?
6) Jak z zasięgiem?
7) Czy warto zmieniać nokię 206, na tą?

Pozdrawiam serdecznie ;)

 #725058  autor: Niezgodna7
 13 cze 2014, 21:47
4). Tak, kupuj zawsze z javą, przydatna
7). Raczej nie ma sensu zamieniać.
 #725098  autor: sa
 14 cze 2014, 01:03
Szczerze? nie warto co prawda n225 jeszcze w rękach nie miałam ale n220 tak i z tego co wiem oba mają ten sam system(s30+) jedyna różnica to większy ekran i szybsze usb ,a i mocniejszy aparat foto.A to dużo za mało by brać ten model.Wg mnie wady widoczne gołym okiem:
1. brak javy i tym samym nie zainstalujesz opery mini i jesteś skazany na systemową
przeglądarkę która może sprawiać problemy.
2. nie ma ustawień aparatu foto w zasadzie musisz korzystać z ustawień systemowych(n220)
3.jeśli się nie mylę(niech ktoś poprawi)nie ma możliwości samodzielnego ustawiania skrótów a przynajmniej niczego takiego się nie doszukałam
4.największa wada to brak notatek nie rozumiem jak można takiej użytecznej funkcji nie dać w dzisiejszych czasach? jak coś chcę zapisać(brak papieru) to mam fote robić czy pisać smsa i w kopie robocze dawać?w noki nie pomyśleli o tym"drobiazgu"'.
5.system s30+ jakby to był s40 przy wyglądzie i parametrach noki 225 to bym się nawet nie zastanawiała Tylko Brała ale system s30+ jest tylko dla tych co rozmawiają i ewentualnie smsa napiszą i nic ponadto.
6.Ma duży ekran,a to żre baterię, małe szanse by wytrzymał dłużej niż 10dni a jako dual sim na pewno krócej.Przykładowo ci co mają nokię 220 twierdzą że bateria trzyma 3-4 dni do tygodnia więc nic lepszego nie oczekuj.
7.nie warto zamieniać noki 206 na 225 co prawda zyskujesz większy wyświetlacz i wejście usbi teoretycznie mocniejszy aparat, ale tracisz na obsłudze i wielu funkcjach samego systemu,jakby kosztował maks 150zł to jeszcze można by brać ale nie 200zł+,może jak stanieje do tej kwoty to wtedy brać.

 #725121  autor: kaprysnik
 14 cze 2014, 09:54
Dziękuję.
Wczoraj pierwszy raz bawiłem się 220tką i jeśli piszecie, że 225 ma ten sam system, to ja dziękuję :(
Brak przydatnej funkcji "idź do", głupi folder sms (wszystko wrzucone do jednego worka, nie ma podziału na odebrane, wysłane itd)

Gdyby ta 225, byłą rozszerzeniem 206, to brałbym bez zastanowienia. Szkoda.
Może puszczą jakiegoś następce 206 jeszcze.

 #725123  autor: Niezgodna7
 14 cze 2014, 10:03
Znajdź w dobrym stanie 6233, lub nawet 6300, to wymiecie na zawsze z Twej pamięci i 206 i 225
:- D

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #725200  autor: sa
 14 cze 2014, 16:38
kaprysnik pisze:Dziękuję.
Wczoraj pierwszy raz bawiłem się 220tką i jeśli piszecie, że 225 ma ten sam system, to ja dziękuję :(
Brak przydatnej funkcji "idź do", głupi folder sms (wszystko wrzucone do jednego worka, nie ma podziału na odebrane, wysłane itd)

Gdyby ta 225, byłą rozszerzeniem 206, to brałbym bez zastanowienia. Szkoda.
Może puszczą jakiegoś następce 206 jeszcze.
Zmartwię Cie ale nie puszczą ,nokia do przynajmniej końca 2015-2016 będzie robić tylko telefony typu nokia 220 ,225 i smarty, ewentualnie dotykowe ashe ale tu pewności nie mam powód? bo ich umowa z microsoftem ich ogranicza.Mają licencię na Tylko Proste (dosłownie) telefony więc trzeba będzie przetrwać te najbliższe 2 lata(tak na oko do połowy 2016) albo szukać innego sprzętu innych producentów(samsung?) lub jak sugeruje Calm7 szukać starszego modelu w dobrym stanie.Ja osobiście jestem skłonna zaryzykować 301 ewentualnie 208(mimo przymusu obcięcia karty do microsima i słabego głośnika zewnętrznego ,ale ma przynajmniej usb i s40)mimo słabej baterii i występującego głownie dual sima.Ewentualnie jeszcze smasunga solida mimo małych ekranów ale za to reszta funkcji powinny być bardziej funkcjonalne niż nowe nokie na s30+.

 #725209  autor: Niezgodna7
 14 cze 2014, 17:19
Kapryśnik.
Polataj trochę, i znajdź tę Nokię 6300.
Telefon ma wszystko: diody migające, wygaszacz, stopery, kalendarz, notatki, ekstra ekran, smsy w katalogach, jakość rozmów, skróty klawiszowe, ach, och..
:- )
Fakt, jest bardziej damski niż męski, bateria mała, nie ma wifi i bodaj 3G, nie ma regulacji jasności, ani autofocusa.

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #725231  autor: kaprysnik
 14 cze 2014, 18:57
Dzięki raz jeszcze.
Calm7 póki co nic mnie nie ciśnie na zmianę, tylko rozmyślam jakiego Zetafona sobie strzelić :), bo być może będę przedłużał.
Samsunga s5610 nie chcę. Z dotykowymi ekranami też nie.
Wychodzi na to że zostanę sobie przy 206, albo zaryzykuję i pierwszy raz skuszę się na "prawie-smartfona" Nokie Asha 503. (jako pierwszy dotykowiec chyba może być, jak nie przypadnie do gustu/palców, to nie będzie szkoda)

 #725288  autor: sa
 15 cze 2014, 00:27
Calm7 pisze:Kapryśnik.
Polataj trochę, i znajdź tę Nokię 6300.
Telefon ma wszystko: diody migające, wygaszacz, stopery, kalendarz, notatki, ekstra ekran, smsy w katalogach, jakość rozmów, skróty klawiszowe, ach, och..
:- )
Fakt, jest bardziej damski niż męski, bateria mała, nie ma wifi i bodaj 3G, nie ma regulacji jasności, ani autofocusa.
Calm7 a po co ma(Kapryśnik) szukać staruszka jak 6300 skoro ma 206? oceniając realnie to jedyna wyższość 6300 to ,wejście na usb,metalowa obudowa i aparat (teoretycznie lepszy) reszta funkcji jest w zasadzie identyczna a wadą jest podstarzała mocno elektronika.wierz mi czasami lepiej kupić taki sam(specyfikacja )telefon ale nowy niż świetnego staruszka. bo potem okaże się że np.karta sim nie chce prawidłowo współpracować czy inny problem, nie mówiąc o zwiększonym ryzyku używalności, nowy to zawsze na gwarancję oddasz a weterana? co najwyżej na śmietnik możesz wyrzucić jak padnie bo potencjalny koszt naprawy może być większy niż sam telefon.Niech zaryzykuje 503 w sumie sama mam ochotę spróbować tego "smartfona"asha bo mój"smartfon" SE Cedar ma już 4 lat i co prawda jest w pełni sprawny ale mimo wszystko...I nie chodzi o wi-fi ale o zasięg 3g

 #725337  autor: Xavi
 15 cze 2014, 12:22
To ciekawe co piszecie ba się też zastanawiam nad tym modelem. Java mnie nie obchodzi, ustawienia aparatu w takim telefonie też mnie nie interesują jednak czy na pewno nie ma możliwości ustawienia własnych skrótów klawisza kierunkowego i nie ma opcji idź do? Poza tym jak oceniacie głośność dzwonków czy jak się położy na stole to ciszej gra dzwonek czy nie ma to wpływu?

 #725357  autor: kaprysnik
 15 cze 2014, 13:04
Xavi pisze:jednak czy na pewno nie ma możliwości ustawienia własnych skrótów klawisza kierunkowego i nie ma opcji idź do?
Może odezwie się ktoś, kto ma dłużej Nokię 220 (skoro to te same softy).
Tak jak pisałem wcześniej, bawiłem się moment 220 i tam "idź do" nie ma (a to na serio przydatny skrót).
Na wszelkich zdjęciach czy filmikach na YT też tego nie widać.

Tak jak zbieram info o tym telefonie, to niestety po początkowym zauroczeniu wyglądem, ochota na niego przechodzi mi bardzo szybko :(
Niby to ma być aparat do dzwonienia i sms, ale kurcze, niektóre ograniczenia są jak sprzed 10lat :( Ten jeden folder na wszystkie sms jest beznadziejny.

Jutro postaram się obmacać 225, to dam znać.

 #725624  autor: kaprysnik
 16 cze 2014, 14:21
A więc tak.
225 fajnie leży w męskiej dłoni. Płaska i szeroka.
"idź do" brak. Ustawień klawiszy nawigacyjnych nie znalazłem. Domyślnie są tam podpięte kalendarz/nowy sms/ i albo książka, albo wpisywanie nowych kontaktów.
Klikając "ok" wchodzimy do menu.
Muzyka z karty czytana jest równie tragicznie jak w 206, tj. chcąc odtworzyć kolejny utwór musimy zamknąć ten aktualnie uruchomiony i dopiero z listy otworzyć następny :(

Asha 503 fajna. Minusem są strasznie małe literki na wyświetlanej klawiaturze w orientacji pionowej. Moje paluchy tego nie ogarniały, no chyba że to kwestia przyzwyczajenia.
Nie wiem czemu, obracając tel. do poziomu, nie zmieniała się orientacja na wyświetlaczu (?).
Czy to możliwe, że ta funkcja jest wyłączona, czy ten typ tak ma?

 #725901  autor: Xavi
 17 cze 2014, 20:27
Calm7 pisze:Obmacaj (też) 6300
;- )
Tylko po co stary szrot macać :D

[ Dodano: 2014-06-17, 20:29 ]
kaprysnik pisze:Czy to możliwe, że ta funkcja jest wyłączona, czy ten typ tak ma?
Możliwe że tak ma bo Nokia X co prawda na innym systemie też tak ma.

 #726208  autor: Xavi
 19 cze 2014, 11:55
Calm7 pisze:Xavi.
Nie będę Ci tłumaczył "po co"
:- p
Daj innym szansę na coś lepszego od kiepszczaków i kastratów w dniu premiery.
To dobrze bo i tak bym tego nie zrozumiał. No chyba że można by ten stary model kupić z normalną gwarancją, nowy i pewny w sklepie.

 #727040  autor: Xavi
 23 cze 2014, 11:12
Obecnie ten model jest w dobrej cenie w Auchan za 179 zł.

 #733738  autor: Pytam
 20 lip 2014, 13:23
Jest ktos kto bawil sie nokia 220 i 225 ? Ktora lepsza ?

 #733755  autor: sa
 20 lip 2014, 16:02
Pytam pisze:Jest ktos kto bawil sie nokia 220 i 225 ? Ktora lepsza ?
225 bo:
a.większy ekran wygodniejszy,
b.szybsze łącze przez usb
A co do reszty zero różnic bo oba mają ten sam soft i oprogramowanie tj s30+

 #733761  autor: Xavi
 20 lip 2014, 16:35
Ta platforma s30+ to porażka na całej linii. zero znanych ustawień i personalizacji jak w s40. Wolę już modele które mam czyli 206 i 301 bez porównania!

 #740967  autor: Pytam
 16 sie 2014, 19:18
Do telefonu nokia 225 wchodzi karta mini sim czy ta zwykla standardowych rozmiarow ?

 #741098  autor: hdfunpack
 17 sie 2014, 13:09
Według telepolis.pl ta zwykła.