DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #694543  autor: Fenelon
 29 sty 2014, 23:00
Witam.
Jakiś czas temu kupiłem nową Nokię 6303 i mam z nią dwa problemy.
Pierwszy: Uruchomiłem telefon i korzystałem do momentu aż się rozładuje, wtedy ładowałem baterię około 12h i znowu czekałem aż padnie. Krótko mówiąc chyba prawidłowo ją sformatowałem. Przez pierwsze kilka dni bateria trzymała przy normalnym użytkowaniu góra 2 dni, lecz po tych kilku pierwszych dniach zaczęła działać słabiej. Z dnia na dzień było gorzej. Ładowałem całą noc, rano odłączałem i ok. 20 była już czerwona kreska mimo, że nic specjalnego z nią nie robiłem. To jeszcze nic, bo po około tygodniu bateria zaczęła mi trzymać pół dnia, a potem kilka godzin. Wystarczyło, że około 10 rano ją odłączyłem, to tak o 13-15 już rezerwa... Wszystko miałem powyłączane (BT, internety, itp.). Nie mam pojęcia czy to wina wadliwej baterii czy ładowarki czy całego telefonu. Co zrobić, kupić nową baterię? Jeżeli tak to czy warto kupować te z Allegro za około 10-15zł czy wyłożyć więcej pieniędzy (pytam, bo czasem między podróbką, a oryginałem do starszych modeli jest mała różnica).
Drugi: Każdy telefon ma na wyświetlaczu ikonkę baterii, która pokazuje jej stan. Najczęściej jest to: pełna bateria, połowa, rezerwa albo kreski. W mojej Nokii powinny być chyba 3 kreski i potem ostatnia się robi czerwona kiedy jest już rezerwa. Niestety. Od pierwszego włączenia mam dwa widoki, ikonka baterii jest pełna lub zostaje ostatnia kreska w kolorze czerwonym - nie ma tego pośredniego stanu. Jest to bardzo irytujące, ponieważ nie wiem czy bateria jest cała (tak telefon pokazuje) czy za 10min jak wyjdę to nie przeskoczy na ostatnią czerwona kreskę i padnie po 15min (zdarzało mi się tak mnóstwo razy...). Czy to wina softu? Sam nie wiem. Pomóżcie :-)

Pozdrawiam serdecznie!

 #694553  autor: Niezgodna7
 29 sty 2014, 23:16
Mimo, że to nowy telefon, to chyba bateria jest uszkodzona.
Wyjmij ją, zobacz czy wygląda normalnie.
Kup zamiennik za 15, 20zł. To nie majątek.
Tu masz temat odn.zamiennika:
http://www.telepolis.pl/forum/viewtopic.php?t=72827

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #694569  autor: Fenelon
 30 sty 2014, 00:30
Rozumiem, też się zastanawiałem nad tym rozwiązaniem, ale wolałem się upewnić. A jak wygląda sprawa z drugim problemem? Kojarzy ktoś co się mogło z tym stać?

 #694586  autor: Niezgodna7
 30 sty 2014, 01:24
Twój drugi problem jest powiązany z pierwszym. Jeśli to bateria, to jak i bateria ześwirowała, to tak samo wskaźnik naładowania.
Twoja bateria jest dość popularna, może ktoś Ci pożyczy do testów?
(zanim kupisz nową)

Ewidentnie nie wypiję herbatki z administracją Telepolis

 #694590  autor: Fenelon
 30 sty 2014, 01:42
Aha to rzeczywiście może mieć związek. Będę próbował załatwić podobną baterię i wtedy zobaczę co się stanie. Jeżeli będzie lepiej to po prostu zamówię nową :)

Dziękuję bardzo za pomoc!

 #698166  autor: Pietro_EU
 14 lut 2014, 13:08
Na baterie w Nokii masz 6 miesięcy gwarancji, jesli jest uszkodzona i nie minęło 6 miesięcy od kupna telefonu możesz spróbować pojść do Nokia Care z reklamacją.

 #753497  autor: mikkel
 03 paź 2014, 14:55
Fenelon pisze: kupiłem nową Nokię 6303
To w 2014 można kupić ten telefon nowy? To chyba tylko chińczyka.
No a przy okazji (wiem że ten temat jest stary) to jest standardowa usterka w tych telefonach.
link