DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
 #654463  autor: msq2
 13 sie 2013, 11:28
Temat zakładam z czystej ciekawości bo i tak raczej nic nie zdziałamy to przynajmniej dowiemy się conieco o problemach, ale problemy dotyczą całej serii telefonów asha z s40
Mój model : 206 dual sim
Dotychczas zaobserwowane:
-Pokazywanie smsów w widoku rozmowy z osobą X smsów od osoby Y
-Gubienie kontakty
-Czasami telefon zamrozi się przy wysyłaniu sms, pomaga ciągłe klikanie "tzw. czerwonej słuchawki"
- Ciche granie własnych piosenek w przypadku gdy ustawimy je na dzwonek (chociaż w odtwarzaczu grają naprawdę przyzwoicie)
Ostatnio zmieniony 31 sie 2013, 12:58 przez msq2, łącznie zmieniany 1 raz.

 #654502  autor: rahim
 13 sie 2013, 13:17
O tym to można książkę napisać... Generalnie zauważyłem, że sporo problemów znika po restarcie telefonu lub po przywróceniu ustawień telefonu. A oprócz powyższych błędów, które wypisałeś, u mnie zdarzało się:
- nie dochodzenie sms-ów (wysyłający dostawał raport, że doręczono, a dochodziły dopiero po restarcie);
- nie pokazywanie kto dzwoni (albo pisze sms-a) mimo, że kontakt jest w książce;
- wariowanie gdy piszemy z dwiema osobami na raz: kiedy w trakcie wysyłania do jednej z osób klikniemy na odczyt następnej wiadomości pojawia się "Nie znaleziono rozmów z kontaktem";
- mylenie nadawcy! (to już prawdziwy hardkor!)
- nie dochodzenie mms-ów;
- nie działa tymczasowe ustawienie profili;
- po podłączeniu kablem do kompa ustawia domyślne dzwonki.

To tyle co mi się przypomina, a było tego duuużo więcej, tylko tak jak zaznaczyłem - często problemy znikają po restarcie.

 #654584  autor: sa
 13 sie 2013, 17:14
Ja zauważyłam tylko jedna wadę czasami znika mi czas połączen poza ostatnim i aby przywrócić muszę właczyć i wyłaczyć fona ,co do głośności nie zauważyłam tego smsy też normalnie pracują ale ja masowo ich nie wysyłam z tym ze jeszcze nie zdażyło mi się by jakiś nie doszedł..ustawieni profili dziajają z tym że ja tylko 2 używam,a mmsów wcale ale kuzynka do mnie wysyła i dochodzą..

 #654681  autor: msq2
 13 sie 2013, 23:30
Rozumiem że wszystko co pewien czas trzeba uruchomić ponownie np. Raz na 2 tygodnie ale żeby ustawienia przywracać nawet raz na miesiąc to już porażka, bynajmniej wiem że przez to oprogramowanie następnym kupionym moim telefonem nie będzie nokia. Bo technicznie telefonówi nie mam nic do zarzucenia, akumulatorek bardzo dobrze wytrzymuje moje użytkowanie. Generalnie producent wydając telefon na 2 karty sim powinien najpierw dopracować funkcję oprowiedzialne za rozmowy, smsy i wygodę użytkowania a dopiero potem skupić się np na sklepie który odziwo jest niezawodny w tym telefonie choć 90% posiadaczy tych telefonów unika tej opcji jak ognia. Fakt faktem również widząc sms w widoku rozmowy z matką o treści której by nigdy do mnie skierowała i to są nieprzyjemne sytuację bo czasami człowiek może się mocno zestresować gdy jest nie świadomy wady telefonu, a smsow wypisuje spokojnie 200 sztuk na dzień. Zwłaszcza że stare nokie typu 6300 nigdy mi nic takiego nie odwaliły i są to wady które nie powinny mieć miejsca bo też są ludzie którzy wykorzystują telefony nie tylko do flirtowania z dziewczynami ale nawet chociaż by w biznesie. Aktualne s40 to wersja beta dla mas

 #656804  autor: hdfunpack
 22 sie 2013, 22:11
Moje problemy to:
-po włożeniu innej karty sim niektóre pozycje w rejestrze połączeń nie dają się usunąć, wyskakuje informacja: błędny wybór (zaobserwowałem to także w innych telefonach z s40),
-podczas usuwania jednego pliku telefon usuwa go przez minutę, a potem się zawiesza,
-czasami nie można odtworzyć plików flash, nie pomaga nawet restart telefonu oraz wyjmowanie baterii,
-podczas grania w gry telefon się zawiesza.
W przypadku Nokii asha 302 wszystkie "zwiechy" występują w moim przypadku w dziwny sposób: telefon nagle przestaje reagować na polecenia, a potem ekran miga dwa razy i telefon sie restartuje. Moja wersja softu w 302 to 14,92.

 #656816  autor: user_delete34
 22 sie 2013, 22:56
hdfunpack pisze:"zwiechy" występują w moim przypadku w dziwny sposób
Taki sam problem miałem kiedyś przez pewien czas z Nokią 3100. Problem występował za każdym wybraniem opcji Idź do. Potem przeszło, nie wiadomo jak. Takie to lowendy z "możliwościami" smartfonów.

 #670568  autor: hdfunpack
 26 paź 2013, 21:46
Zauważyłem, że mój telefon ostatnio mniej sie zawiesza. Może to kwestia tego, że wyłączyłem tapetę flash... :wink:

 #670581  autor: Pablo-1986
 26 paź 2013, 22:40
hdfunpack pisze:Moje problemy to:
-po włożeniu innej karty sim niektóre pozycje w rejestrze połączeń nie dają się usunąć, wyskakuje informacja: błędny wybór (zaobserwowałem to także w innych telefonach z s40),
-podczas usuwania jednego pliku telefon usuwa go przez minutę, a potem się zawiesza,
-czasami nie można odtworzyć plików flash, nie pomaga nawet restart telefonu oraz wyjmowanie baterii,
-podczas grania w gry telefon się zawiesza.
W przypadku Nokii asha 302 wszystkie "zwiechy" występują w moim przypadku w dziwny sposób: telefon nagle przestaje reagować na polecenia, a potem ekran miga dwa razy i telefon sie restartuje. Moja wersja softu w 302 to 14,92.
To prawda z tym rejestrem połączeń, nie pomaga nawet przywrócenie do ust. fabrycznych. Jedynym sposobem jak nagromadzi się sporo połączeń nie do usunięcia jest flash telefonu i wgranie oprogramowania, jednak po jakimś czasie problem powraca. Prawdopodobnie wynika to z faktu iż telefon zczytuje listę połączeń z pamięci karty sim.

Dobry humor podstawą dnia.

 #670720  autor: hdfunpack
 27 paź 2013, 17:02
Czy wy kiedyś mieliście podobny problem, że wam się "zepsuł" folder na karcie pamięci tzn. kiedy probujecie do niego wejść telefon otwiera go przez minutę, a potem się wyłącza?

 #670725  autor: user_delete34
 27 paź 2013, 17:08
hdfunpack, na staaarej Nokii 6230i na 2 oryginalnych kartach MMC Nokii - tak, niemal ZAWSZE. Na 6300i - też się coś zdarzyło. Jakaś stała przypadłość platformy Nokii.

 #670742  autor: hdfunpack
 27 paź 2013, 17:50
No właściwie to zepsuło mi się już na mojej starej nokii C1, a do tego telefonu przełożyłem tą samą kartę pamięci. Co dziwne, na komputerze (poprzez kabel usb) działa, ale są problemy z edycją.

 #670745  autor: user_delete34
 27 paź 2013, 17:56
hdfunpack: zauważyłem, że w ogóle te karty Nokii to jakaś porażka (przynajmniej moje egzemplarze). Obecnie brat posiada moją byłą Nokię N79, tam też miałem oryginalną kartę (4 GB cl 6) i znikąd ginęły mi pliki itp.

 #670759  autor: hdfunpack
 27 paź 2013, 18:25
No ja miałem na swojej starej nokii też problem taki, że podczas przenoszenia dużej ilości plików część się nie przenosiła, część była uszkodzona i tylko mała część była poprawna i w poprawnym miejscu. Chociaż nie wiem czy to kwestia karty, czy bardziej telefonu... ;)

 #670834  autor: wook
 27 paź 2013, 22:42
Markadiusz pisze:hdfunpack: zauważyłem, że w ogóle te karty Nokii to jakaś porażka (przynajmniej moje egzemplarze)
bo to no-name z logo nokii :) , ja używałem (i używam) swoich nokiach kart Kingston (2GB), PNY (16 GB cl4), ADATA (32GB cl10), kartę z nokii miałem 128 MB (do E65) i 2GB (do E5-00) żadnej z nich nie używałem dłużej niż tydzień bo stwierdziłem że są do kitu.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #701391  autor: hdfunpack
 26 lut 2014, 21:20
Dzisiaj chciałem nakręcić kilka filmików.Praktycznie co drugi się nie zapisał. Mam
400 mb wolnej pamięci na karcie, ale oczywiście: "nie można zapisać filmu" i
jeszcze w folderze tworzy sie mnóstwo "nieobsługiwanych plików" z rozszerzeniem
takim samym jak filmy powyżej, które są obsługiwane. A co jeszcze jest śmieszne
dzisiaj zajrzałem do starego folderu z filmami, które nakręciłem tym telefonem
(asha 302). Niedało się żadnego oglądać, z powodu okrutnych lagów. Nie wiem co to
jest, ale na pewno nie normalny telefon. Nigdy więcej s40.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2014, 16:07 przez hdfunpack, łącznie zmieniany 1 raz.

 #706133  autor: wojciechwajs80
 26 mar 2014, 11:03
Ja mam nokie asha 200 dual sim. Po ok. 6 miesiącach telefon się zawieszał. 3 razy oddawałem do sprzedawcy, a on twierdził że to wina użytkownika. Dopiero profesjonalna ekspertyza wykazała, że to jednak usterka wbudowana. Dostałem nowy i póki co jest ok.

 #706207  autor: dario321
 26 mar 2014, 14:49
wazne; napisz gdzie/kto wykonal ekspertyze i za ile.pozdro

 #726882  autor: hdfunpack
 22 cze 2014, 16:07
Dzisiaj zauważyłem na mojej Nokii Asha 302, że podczas przenoszenia plików na wyświetlaczu jest napis "przeniesienie". :lol: