DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
  • Strona 5 z 16
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16

 #644324  autor: Jorga
 03 lip 2013, 12:25
No to zobaczymy, co ciekawego wyjdzie z tej 207, 208 i 208 Dsim. Jeżeli bateria ma być tak dobra jak w przypadku 301 to ja podziękuję. Dzisiaj w Saturnie w Jankach koło Wawki bawiłem się pierwszą i chyba jedyną sztuką 301, czarna, świeżo wypakowana bo nawet kartki z parametrami nie było obok. Telefon ogólnie dobrze zrobiony, nie czuć tandety nawet jak na low-endowy telefon. Przycisk nawigacyjny jak najbardziej na plus, kierunkowe też niczego sobie. Wszedłem w opcję smsów, by przetestować jak się pisze smsy i powiem, że byłem w dużym szoku. To jeden z niewielu telefonów z mechaniczną klawiaturą, na którym bardzo dobrze pisze mi się smsy. Dodam, iż jestem bardzo wymagający odnośnie mechanicznych klawiatur, a ta spełnia moje wymagania w stu procentach. Obawiam się tylko tej baterii. ;/

Pozdrawiam,
Bartłomiej P.

 #644325  autor: kowcio
 03 lip 2013, 12:27
No co do klawiatury to ja jestem bardzo zadowolony z tego telefonu. Można pisać dużo, szybko i bezbłędnie. Nokia bardzo się postarała, aby ten telefon był wygodny i muszę przyznać, że im ten model wyszedł. Dawno tak udanej Nokii nie miałem w dłoni.

 #644336  autor: Pietro_EU
 03 lip 2013, 12:50
kowcio, kiedy mozna sie spodziewac recenzji tego tel. na Twojej stronie?

 #644337  autor: kowcio
 03 lip 2013, 12:52
Powinienem wyrobic się w ciągu tygodnia. Być może na początku przyszłego tygodnia pojawi się test, oczywiście w formie wideo (teraz będę większość nagrywał). Nadal nie wiem co powiem o baterii, ale będę musiał przemyśleć :) No i szkoda że nie ma aktualizacji jako FOTA, wczoraj wieczorem sprawdzałem.

Generalnie planuję coś dać w piątek, coś wieczorem, ale nie wiem czy najpierw nie dam Xperii J :) muszę jeszcze przemyśleć w jakiej kolejności będę nagrywał recenzje.

 #644344  autor: poziom
 03 lip 2013, 13:22
Pietro_EU pisze:Wyglada na to ze Nokia wkrótce wprowadzi konkurenta 301:
http://www.telix.pl/artykul/nokia-208-- ... 55659.html

Wygladaja bardzo podobnie i cena ~52€ tez wydaje sie być konkurencyjna.
Za wykastrowanie tych słuchawek z obsługi hd voice (pomimo obsługi 3g 900/2100) ktoś powinien oberwać w nokii po głowie.

Zwłaszcza jak wyposażyłeś najbliższych w telefony z obsługą amr-wb - teraz taki downgrade jakościowy np. podczas rozmowy na ruchliwej ulicy to jak stąd____________________________________________________________________dotąd
i szczerze mówiąc już nie kupię słuchawki bez obsługi tego kodeka. To powinien być standard w każdym telefonie a nie fejbsuk, soszjal, tłiter, soszjal i inne bzdury.

 #644345  autor: kowcio
 03 lip 2013, 13:31
poziom pisze:Za wykastrowanie tych słuchawek z obsługi hd voice (pomimo obsługi 3g 900/2100) ktoś powinien oberwać w nokii po głowie.

Zwłaszcza jak wyposażyłeś najbliższych w telefony z obsługą amr-wb - teraz taki downgrade jakościowy np. podczas rozmowy na ruchliwej ulicy to jak stąd____________________________________________________________________dotąd
i szczerze mówiąc już nie kupię słuchawki bez obsługi tego kodeka. To powinien być standard w każdym telefonie a nie fejbsuk, soszjal, tłiter, soszjal i inne bzdury.
No i przybij pionę. Jedyna osoba na tym forum co uważa tak jak ja. Większość osób twierdzi że im HD Voice nie jest do niczego potrzebne i to zbędna usługa, bajer.

 #644346  autor: Sig
 03 lip 2013, 13:35
Na pierwszy rzut oka w 208 jest gorszy aparat. 207 nie ma aparatu (i całe szczęście). Obie mają mieć jednak 3G. Bateria jest nieco mniejsza od 301, ale może działa poprawnie... Ta 207 nie musi być taka najgorsza, a brak aparatu jest lepszy niż aparat badziewny.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #644350  autor: kowcio
 03 lip 2013, 13:48
301 jeśli chodzi o aparat to leży. Chyba, ze po zgraniu zdjęć na laptopa będą one lepszej jakości, a w telefonie prezentują się beznadziejnie.

 #644354  autor: loveplay
 03 lip 2013, 14:21
kowcio pisze:301 jeśli chodzi o aparat to leży
Nie powiedziałbym, trochę korekcji i zdjęcia ładne są. :wink:

Oczywiście cudów nie ma, ale jak ktoś nie ma aparatu to i dobre to.

 #644372  autor: Pietro_EU
 03 lip 2013, 16:13
kowcio pisze:No i przybij pionę. Jedyna osoba na tym forum co uważa tak jak ja. Większość osób twierdzi że im HD Voice nie jest do niczego potrzebne i to zbędna usługa, bajer.
A jakie sieci w PL obecnie wspieraja tę technologie - HD Voice?
T-Mobile, jakaś jeszcze sieć?

 #644380  autor: kowcio
 03 lip 2013, 17:10
No dokładnie te dwie i na razie nie działa to pomiędzy operatorami. Ale sądzę że to kwestia czasu. Więc dla mnie odejście z Orange rok temu było jeszcze prostsze :)

 #644449  autor: Jorga
 03 lip 2013, 22:43
kowcio pisze: No i przybij pionę. Jedyna osoba na tym forum co uważa tak jak ja. Większość osób twierdzi że im HD Voice nie jest do niczego potrzebne i to zbędna usługa, bajer.
Ekhem, nie chce nic mówić, ale ja też tak uważam, Piotrze. :) Mnie osobiście denerwują te dodatki w stylu fejsbuka, których nie da się usunąć na andoridzie albo ja po prosty się w to nie zagłębiałem. -.- Chyba jutro zamawiam 301.. Albo i zaraz, także ode mnie też możecie się w najbliższym czasie spodziewać jakieś recki.

Pozdrawiam,
Bartłomiej P.

 #644475  autor: loveplay
 04 lip 2013, 00:15
Jorga pisze:Chyba jutro zamawiam 301.. Albo i zaraz
Tylko nie przepłać, tu masz najtaniej http://www.2bis.pl/telefon-komorkowy-no ... 23456.html podaj maila i dostaniesz bonus 10 zł, wybierz przesyłkę pocztową i ci wyjdzie 291 zł. :wink:

Żebym poczekał ten dzień z kupnem, zaoszczędziłbym 8 zł. ;-)

 #644482  autor: Jorga
 04 lip 2013, 00:50
Wielkie dzięki. Zawsze do 30 zł w kieszeni, jeżeli porównać ceny na alledrogo albo nawet i więcej. Kurde, szkoda, że nie mają białego koloru, ale cóż... W życiu dość często trzeba chodzić na kompromisy. ;)

Pozdrawiam,
Bartłomiej P.

 #644490  autor: sa
 04 lip 2013, 03:20
Sig pisze:Na pierwszy rzut oka w 208 jest gorszy aparat. 207 nie ma aparatu (i całe szczęście). Obie mają mieć jednak 3G. Bateria jest nieco mniejsza od 301, ale może działa poprawnie... Ta 207 nie musi być taka najgorsza, a brak aparatu jest lepszy niż aparat badziewny.
Wiesz mam 206 i miałam w rekach 301 i powiem coś szokującego 206 robi zdjęcie wyrazistsze ,dokładniejsze(nie ma problemów by przeczytać sfotografowany tekst) i wizualnie ładniejsze niż 301(aż sprawdzałam ustawienia bo wierzyć mi się nie chciało w to co moje oczy widzą) mimo że 301 ma nominalnie 3,2 megapixele.Jeżeli 208 będzie mieć taki sam aparat jak moja 206 to biorę tego fona...Chciałam 301 ale prawda jest taka że 208 będzie tańsza i mam nadzieje bez błędów w sofcie i problemów z bateria reszta telefonu praktycznie to samo(soft na pewno,wizualnie już to widać) no dobra nie ma hd voice ale tak się składa ze u mnie w rodzinie ludzie mają bardzo różne fony i sieci ,a inni ludzie też i mało kto ma tą funkcję w pełni działającą(sieć) więc mi to lotto..byleby jakość rozmów nie była gorsza niż jest w 206 & 113 no i grunt że jest 3g i oby zasięg anteny był lepszy niż w 301(szczególnie 3g to powód czemu jednak do tego fonu mnie nie ciągnie jak się ma VM na zasięgu playa ..) ...Ciszy mnie że nokia "odkryła"że ludzie nadal chcą tradycyjnie zbudowanych telefonów z przyzwoitymi parametrami i takie zaczyna wydawać i niech się tego trzyma ,podejrzewam że zarobi na nich więcej niż na tych swoich Lumiach...

 #644496  autor: loveplay
 04 lip 2013, 08:09
Jorga pisze:Wielkie dzięki.
Nie ma za co. :wink:
Jorga pisze:Zawsze do 30 zł w kieszeni, jeżeli porównać ceny na alledrogo albo nawet i więcej.
Ja na Allegro kupiłem za 299 zł z darmową przesyłką, tylko jedna sztuka była na Kup Teraz!.

Resztę się cenią, albo sprzedają tanio i piszą że Nowy, a widać po zdjęciach że był otwierany i używany.
Jorga pisze:Kurde, szkoda, że nie mają białego koloru, ale cóż...
Ja mam wersje Black i mi pasuje, nie widać otarć, rys i zabrudzeń.
sa pisze:no i grunt że jest 3g i oby zasięg anteny był lepszy niż w 301(szczególnie 3g to powód czemu jednak do tego fonu mnie nie ciągnie jak się ma VM na zasięgu playa ..)
Jak jest tam antena na dole, to będziesz miał zasięg taki sam jak w 301.
..Ciszy mnie że nokia "odkryła"że ludzie nadal chcą tradycyjnie zbudowanych telefonów z przyzwoitymi parametrami i takie zaczyna wydawać i niech się tego trzyma ,podejrzewam że zarobi na nich więcej niż na tych swoich Lumiach...
Mnie też cieszy, smartphonów z wodotryskami nie chce, nawet za darmo.

 #644533  autor: kowcio
 04 lip 2013, 11:55
Co do aparatu to chyba poważne, 206 robiła ciutkę lepsze foteczki.

 #644561  autor: loveplay
 04 lip 2013, 13:42
Przyszła mi dziś karta pamięci SanDisk 2 GB microSD i nie wiem jak ją włożyć do tego telefonu poprawnie.

W modemie działa, także nie jest to wina karty.

Jak wkładam niby tak jak pokazane jest z boku, to ją wypycha, nie zatrzaskuje się jak to jest w wejściach pod baterią.

Może ktoś mi pokazać na zdjęciu lub filmie, jak ją poprawnie włożyć?

 #644571  autor: kowcio
 04 lip 2013, 14:25
Panie, to trzeba śniadanie porządne zjeść i pchać mocno, ile sił w piersiach.
Wkładasz kartę normalnie - złączami karty do góry (tak jakby pod wyświetlacz, a nie w dół) i pchasz z całej siły aż wejdzie do środka i będzie można zamknąć klapę.
  • Strona 5 z 16
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 16