DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 4 z 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 16

 #643250  autor: loveplay
 29 cze 2013, 13:45
Coś jest nie tak z baterią, wczoraj naładowałem wieczorem do pełna, na noc wyłączyłem telefon.

Dzisiaj rano tylko 5 minut pograłem w grę i teraz mam tylko 2 kreski z 4. :(

Czy ja mam u siebie aż tak słaby zasięg, że bateria szybko pada? :cry:

Mam ustawione only 2G.

 #643279  autor: orson_dzi
 29 cze 2013, 15:59
Beznadziejny jest wskaźnik baterii. Za pierwszym razem na jednej kresce dwa dni działałem. A wczoraj telefon padł mi po 1,5 dnia bez przyczyny i z minimalnym obciążeniem.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #643286  autor: kowcio
 29 cze 2013, 16:19
Ja na razie nie odnotowałem takich szaleństw. Właśnie naładowałem ją do pełna, zobaczę ile wytrzyma. Ale używam ją tylko do rozmów i SMS, wymuszone 3g. Testuję ten telefon pod tym kątem, bo chyba nikt tego telefonu nie kupi do przeglądania Internetu albo też do grania w gry.

Ciekawe czy 301 dual sim też ma takie odpały z baterią i czy jakość połączeń jest na poziomie zwykłej 301.

Ale i tak po LG 4x chyba wszystko bedzie miało lepszą baterię, więc i tak tę Nokię przygarnę, choćbym miał ją ładować codziennie lub co 2 dzień. :)

 #643298  autor: ttb
 29 cze 2013, 16:46
To już wiadomo, że aero zadziała, wiec następne pytanie:
Jeśli używa się aero na sim1 to co w przypadku gdy ktoś będzie dzwonił na 2 sim?

 #643303  autor: kowcio
 29 cze 2013, 17:30
Znając starsze Nokie jedna z kart bedzie całkowicie wylogowana z sieci na czas trwania połączenia. Tylko nie wiem, czy przypadkiem na SIM1 jak będziesz przeglądał Internet, to czy SIM2 nie będzie wylogowana. Więc średnio.

 #643306  autor: marcin-mw
 29 cze 2013, 17:34
kowcio, na forum Nokii ich przedstawiciel pisze, że wykryli jakiś problem z ładowaniem baterii, gdy telefon jest włączony - podobno, wtedy telefon ładuje baterię tylko w połowie, mimo że na wyświetlaczu ikonka baterii jest pełna, a gdy jest wyłączony - ładuje ją do pełna. To ma najprawdopodobniej naprawić ta aktualizacja FW... :|

Rok 2002 - Motorola L7389 -> Nokia 3510i -> Samsung C100 -> Samsung X600 -> Sagem myX5-2 -> Sagem myX6-2 -> Sagem my850C -> Nokia N70 -> Nokia N82 -> Samsung Galaxy S (I9000) -> Samsung Galaxy S III (I9300) -> Samsung Galaxy S4 (I9505) - rok 2013 :)

 #643310  autor: loveplay
 29 cze 2013, 17:53
Dzięki kolego za info, w takim razie pozostaje na razie ładować przy wyłączonym telefonie.

Ciekawe jak będzie dostępna aktualizacja, to pojawi się na telefonie, czy będzie trzeba samemu ją wgrać przez kabel.

 #643311  autor: kowcio
 29 cze 2013, 18:03
Ja zrobię test wieczorem. Doładuję ją do pełna włączoną, wyłączę i zobaczę, jeśli po 5 minutach będzie się ładować dalej, to rzeczywiście taki błąd jest.

Ja znalazłem inny... Odłączyłem telefon od ładowarki, nic nie wciskałem, klawiatura była zablokowana... Po odłączeniu ładowarki telefon podświetlił się, no i wyświetlał pulpit z podświetloną klawiaturą cały czas - do póki nie wcisnąłem odpowiednika "czerwonej słuchawki". Oby ten wybryk był jednorazowy :)

 #643385  autor: Jorga
 29 cze 2013, 22:44
Panowie, mam jeszcze takie małe pytanie. Wyczytałem gdzieś w internecie, że podobnież wersja DualSim ma nieco bardziej dopracowane oprogramowanie. Jest to prawdą czy prócz one, a dual sim nie ma żadnej różnicy? Byłbym zapomniał - jak wygląda przechodzenie między kartami w wersji dual sim?

Pozdrawiam,
Bartłomiej P.

 #643401  autor: ttb
 29 cze 2013, 23:28
Jorga pisze: Jest to prawdą czy prócz one, a dual sim nie ma żadnej różnicy?
Różnica właściwie jest tylko jedna - wersja na 1 sim ma znacznie dłuższy max. czas czuwania.

 #643458  autor: kowcio
 30 cze 2013, 10:23
Ja tam nie wiem. Znajac Nokię to będą dwa różne jakościowo telefony i który z nich lepszy, tego nie wiem. Ja wezmę dla siebie zwykłą, bo ją osobiście sprawdziłem.
Zrobiłem ten eksperyment. Naładowałem telefon do pełna, po wyłączeniu chwilę się doładował i po chwili sygnalizował, że bateria jest pełna. Wiec o 00:30 włączyłem Nokię i nic już na niej nie robiłem. Dzisiaj rano o 9:30 jak się obudziłem, patrzę: 3/4 kreski. Faktycznie coś jest nie tak.

 #643499  autor: Jorga
 30 cze 2013, 12:28
kowcio, uuu no to nie za fajnie.. Ciekawe jak na ten temat wypowie się sama Nokia.

BTW, Twoje Telefony i Tablety w podpisie nie przekierowuje na stronę, więc popraw URL. :D

Pozdrawiam,
Bartłomiej P.

 #643507  autor: kowcio
 30 cze 2013, 12:50
Dzięki za info zaraz poprawie. Nokia każe czekać - oficjalne stanowisko serwisów w tej sprawie. :) dobrze, że wiedzą o problemie.

 #643903  autor: rahim
 01 lip 2013, 22:03
I sam stałem się posiadaczem tego modelu w wersji dual sim (345 zł). Oprogramowanie oczywiście bliźniaczo podobne do X2-02, funkcje właściwie te same. Co mnie zaskoczyło, jest opcja znana z Samsungów - Fałszywe połączenie. Na ile to przydatne, ciężko powiedzieć, no ale może kiedyś się przyda. Reszta mnie raczej nie zaskoczyła, albo do niczego nie doszedłem. Ciekawe są zdjęcia panoramiczne.

Przesyłając dane z X2-02 skorzystałem z funkcji "Przełączanie telefonu". SMS-y przesłały się trochę nie tak jak powinno - w widoku rozmowy najpierw są przychodzące, a na końcu wysłane, czyli ciąg rozmowy gdzieś zanikł.

Ogólnie designem według mnie gorszy od X2-02. 301 jest znacznie prostsza, jest mniejszy przycisk nawigacyjny, co mnie troszkę irytuje na początku. Ogólnie klawiatura w mojej starszej Nokii zdecydowanie bardziej mi pasowała. Na minus zaskakuje także brak regulacji głośności na bocznej ściance.

W segmencie low-end na pewno jest to udany model, aczkolwiek większy szał zrobił na mnie niegdyś X2-02.

 #643917  autor: kowcio
 01 lip 2013, 23:03
Ciekawe jak z baterią w tym dualu? Ja obecnie telefon ładuję co noc. Mam wymuszone 3G, w ciągu dnia praktycznie większość czasu jestem mobilny, więc czasami i zasięg jest słaby lub jego brak (niestety wychodzi słaba antena). Dzisiaj rano po pełnym całonocnym naładowaniu wykonałem ok 40 minut rozmowy i pierwsza kreska z baterii ubyła. Więc lipa i to bez dyskusji :/ ale nie wiem czemu tak się dzieje, w ogóle mam po części wrażenie, że winny jest też operator. Na początku miałem w niej służbową kartę Plusa, bateria trzymała nawet ok. Odkąd mam Play, to ładuję telefon co noc. Dziennie wygaduję przez ten telefon lekko ponad godzinę (czasami więcej, czasami w ogóle), no i poza tym SMSy idą. Nic więcej. Jednak ja dalej jestem zdecydowany na kupno Nokii 301, tylko holender - nigdzie jej nie ma! Podjechałem do Euro AGD dzisiaj i mówiła kobieta, że ostatnia to wywalona na kabelku do macania klientom. W magazynie w Warszawie też nie ma ani jednej sztuki i nie wiadomo, czy w ogóle bedą - tak mi powiedziała. W Media Markt też nie ma i nie wiadomo kiedy będzie - na stronie pokazuje brak.

Czyżby Nokia wstrzymała dostawę do czasu naprawy softu? No mówiąc szczerze przeglądając komentarze, nie kupiłbym tej Nokii, a jak dla mnie to mega udany model, takiego w ciągu ostatnich lat nie było.. Poza tą baterią, zasięgiem 3G i kilkoma drobnymi.
Podoba mi się też biała. Ma czarną klawiaturę i z przodu widać tylko białą ramkę, co fajnie się prezentuje. Ale co z tego, jak jej nigdzie nie ma. W Nokia Care też dzisiaj byłem (w Poznaniu - Stary Browar) i tam tylko wywalonych od nie powiem czego, 206 za kosmiczne 299 (w Euro po 199 były lub dalej są :D ). Też nikt nic nie wiedział ani nie słyszał. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie.

Przerosło to ich jak Play nowa taryfa na kartę :D Popyt jest, podaży brak :D

 #643921  autor: Sig
 01 lip 2013, 23:14
Powinni wypuścić 301i, czy tam 301a jak problem będzie rozwiązany, bo internet ma to do siebie, że komentarze zostają, nawet, jak już byłyby nieaktualne. Taka dodatkowa literka przy nazwie pokazałaby, że to bezproblemowa seria, no, ale ja się pewnie nie znam... PS Jak przeglądałem komentarze o niej, to rozwalił mnie komentarz na chyba T-Mobile Trendy. Ktoś tam narzekał, że mu czuwa 4 dni, a z redakcji portalu się go spytali ile by chciał, żeby czuwała :-). Nieważne, że bateria to miał być (i oby był) jeden z czynników wyróżniających.
Pozostaje czekać.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #643933  autor: poziom
 02 lip 2013, 01:36
Jak komuś z was nie chcę się czekać na wyjście aktualizacji OTA.
To wygoglujcie:
NokiaCareSuiteForStore-2013_20_5_3
zainstalujcie
Soft 2.51 z datą 07-06-2013 dla polskiej czarnej rm-840 z product code: 059Q944 prosto z serwerów nokii:
Obrazek
http://www56.zippyshare.com/v/71055957/file.html

INNE KOLORY (w archiwum screenshot z product code i nazwą paczki)
RM-840 EURO_E3_YELLOW_LATIN_PL_C
http://www25.zippyshare.com/v/43226815/file.html

RM-840 EURO_E3_WHITE_LATIN_PL_C
brak softu 2.51

RM-840 EURO_E3_FUCHSIA_LATIN_PL_C
http://www25.zippyshare.com/v/9894590/file.html

RM-840 EURO_E3_CYAN_LATIN_PL_C
http://www25.zippyshare.com/v/45299959/file.html

rozpakowany wrzućcie do (włączcie pokazywanie ukrytych folderów pod windowsem)
programdata/nokia/packages/products

Podłączcie telefon, tryb modemu, włączcie care suite, product support tool for store, work offline.
Telefon powinien zostać wykryty.
Po prawej macie szczegóły na jego temat.
Wybieracie z lewego rogu: Programming
Refurbish
Wyświetli się nr obecnego softu i docelowego.
Wciskacie start i po 30sekundach najnowszy soft macie w telefonie bez czekania aż nokia ruszy pupe i udostępni soft OTA czy wizyty w punkcie nokia care.

Ja lecę testować czy coś z baterią się poprawiło

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 03 lip 2013, 14:40 przez poziom, łącznie zmieniany 3 razy.

 #644008  autor: Pietro_EU
 02 lip 2013, 11:38
kowcio pisze:Podoba mi się też biała. Ma czarną klawiaturę i z przodu widać tylko białą ramkę, co fajnie się prezentuje. Ale co z tego, jak jej nigdzie nie ma. W Nokia Care też dzisiaj byłem (w Poznaniu - Stary Browar) i tam tylko wywalonych od nie powiem czego, 206 za kosmiczne 299 (w Euro po 199 były lub dalej są ). Też nikt nic nie wiedział ani nie słyszał. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie.
Dzisiaj miałem ją w rekach - ostatni egzemplarz - leżący na wystawie wlasnie w Euro.
Szkoda że nie można go było włączyć, ale odczucia dotykowe pozytywne, klawiatura wydaje się wygodna, środkowy klawisz menu ciut mały, kierunkowy OK.
Fajny material, taki lekko chropowaty obudowy, nie glass, naprawde ta nokia wydaje sie byc bardzo przyjemnym telefonem. Niech tylko poprawia soft żeby bateria trzymala dlużej, bo jak narazie komentarze nie zachęcają do jego zakupu, wlasnie z tego powodu.

Ciekawy komentarz dot. tej nokii z gsmarena:
I've had the Nokia 301 for about 10 days now and am now past the new toy phase and wanted to see how long the battery lasts in normal usage. With GSM enabled only (i.e. 3G turned off) data turned off and full signal strength I get about 14 hrs of standby before the battery starts to show red. Not the 800+ hrs advertised. Apparently the quoted standby times are measured without a SIM inserted. Who does that? Who has their phone switched on without a SIM in it? Not exactly real world data.

I've just upgraded the software too and I can not now access mail, twitter or facebook. I want a refund.
This phone is rubbish. Avoid!
14 godzin czuwania... :shock:

 #644018  autor: Sig
 02 lip 2013, 12:07
A w międzyczasie Nokia 301 debiutuje w Indiach...
http://www.indiatimes.com/technology/mo ... 86416.html
Co zabawne, nadal do komunikowanych plusów zaliczana jest bateria :-). Jak pokpią sprawę na tak dużym rynku, rynku klientów, którzy w swej masie nie są zasobni i zawsze byli zainteresowani tanimi prostymi telefonami, to marka mocno ucierpi.

Przy okazji. Na obudowie nie ma klawiszy regulujących głośność, tak? To ustawienie jest głęboko schowane w menu, czy podczas rozmowy da się łatwo głośność regulować? Jak?

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.
  • Strona 4 z 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 16