DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 3 z 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16

 #643110  autor: loveplay
 28 cze 2013, 21:55
orson_dzi pisze:Co widać na pierwszej stronie tematu przy zdjęciach tekstu.
Nie robię zdjęć tekstu, więc mi to nie przeszkadza. :P

Nie wiem tylko jak ustawić wiadomości sieciowe na kanale 50, żeby wyświetlało nazwę miejscowości, smsy mi tylko przychodzą.

Myślę, że te 4 dni spokojnie wytrzyma bez katowania, a to dobry wynik.

Co do zasięgu, to w domu fulla nie mam, ale chociaż mi nie zrywa połączeń, każde połączenie zostaje wykonane poprawnie.

Miałem wcześniej kilka z Androidem i dwa lowendy Samsunga i niestety były problemy z rozmowami, trzymaniem zasięgu.

 #643111  autor: kowcio
 28 cze 2013, 22:01
Menu -> ustawienia-> wyświetlacz -> wyświetlane info. o sieci -> TAK. a nie jakieś kombinacje smsowe :)

 #643178  autor: loveplay
 29 cze 2013, 07:04
Dzięki już wyświetla. :wink:

Chcę kupić kabel USB do tego telefonu, ale nie wiem jaki model.

Na stronie producenta, nic nie mogę znaleźć na ten temat. :roll:

Jeśli chodzi o oszczędzanie energii, to ja sobie wyłączam telefon na noc kiedy śpię i na pewno mi wytrzyma z tydzień. :D

 #643182  autor: wook
 29 cze 2013, 08:33
loveplay, daj fote złącza usb to powiem ci jaki kabel. O ile dobre mam info to każdy z microusb.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #643188  autor: loveplay
 29 cze 2013, 09:26
Zdjęcia ci nie zrobię, bo nie mam czym, ale to jest typ złącza Micro USB v2.0

Taki kabel Micro USB CA-101 lub CA-101d zadziała?

Nigdy nie miałem telefonu z tym wejściem, więc się pytam. ;-)
Ostatnio zmieniony 29 cze 2013, 09:33 przez loveplay, łącznie zmieniany 1 raz.

 #643189  autor: Sig
 29 cze 2013, 09:27
Tak się zastanawiam, czy przy tak w sumie relatywnie krótkim testowaniu wyjdą problemy z baterią. Na forum Nokii niektórzy nie mieli dużych problemów na początku... Problem na pewno jednak jest bo komentarze o baterii są praktycznie wszędzie, gdzie się rozejrzeć.
Idealne by było, gdybyś natrafiłna problem z baterią, Nokia zdążyła podczas testu wypuścić aktualizację oprogramowania, a ty zdążyłbyś sprawdzić, czy cokolwiek zmieniła.

A przy okazji, gdzie ta 301 była klepana? Indie? Chiny?

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #643191  autor: loveplay
 29 cze 2013, 09:33
Sig pisze:A przy okazji, gdzie ta 301 była klepana? Indie? Chiny?
Wyprodukowano w Chinach.

 #643220  autor: wook
 29 cze 2013, 12:09
loveplay pisze:Zdjęcia ci nie zrobię, bo nie mam czym, ale to jest typ złącza Micro USB v2.0

Taki kabel Micro USB CA-101 lub CA-101d zadziała?

Nigdy nie miałem telefonu z tym wejściem, więc się pytam. ;-)
jeżeli obsługuje komunikacje po usb to będzie działał każdy kabel micro usb (te co podałeś też), ja mam do e5 chyba ca-101 (ten długi, bo czasem kożystam z kompa co ma usb z tyłu i krótki by był nie wygodny), podłączałem ją też kablem od sony i od lg.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #643223  autor: orson_dzi
 29 cze 2013, 12:19
loveplay pisze:Chcę kupić kabel USB do tego telefonu, ale nie wiem jaki model.
Najszybciej czarny (najłatwiej dostępny będzie). Tak żeby z jednej strony miał duże USB, a z drugiej micro USB. Żadne kombinacje w śmieszne kable ze znaczkiem Nokii, za które pewnie przepłacisz.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #643225  autor: kowcio
 29 cze 2013, 12:21
W Chinach i bardzo dobrze, przynajmniej jest jakaś jakość.
Co do baterii, to być może już coś wyszło, bo u mnie źle nie trzyma.. No na pewno nie jest to co kiedyś, że tydzień trzymała bez ładowania, ale kilka dni da radę. Soft mam V 02.03b i wczoraj nie było nowszego. Telefon z takim oprogramowaniem przyjechał do mnie. Nie wiem, czy w Internecie Nokia udostępnia wykaz zmian w poszczególnych wersjach, ale może już w tym najnowszym oprogramowaniu coś się poprawiło z baterią. Jeśli tak dalej pójdzie, to ja kupię 301 dla siebie.

 #643235  autor: marcin-mw
 29 cze 2013, 12:35
kowcio narzekałeś wcześniej na problemy z zasięgiem, a jednak zastanawiasz się nad kupnem tego telefonu dla siebie... Co Cię w nim tak urzekło?

Co do oprogramowania, to na angielskim forum Nokii wypowiadał się jeden z przedstawicieli, że nowsze oprogramowanie jest już dostępne w punktach Nokia Care, ktoś również się wypowiadał, że w Niemczech jest już dostępna nowsza wersja via OTA, natomiast gdzieś w Indiach czy Tajlandii będzie dostępne dopiero w sierpniu. Ciekawe jak jest/będzie z Polską...

Rok 2002 - Motorola L7389 -> Nokia 3510i -> Samsung C100 -> Samsung X600 -> Sagem myX5-2 -> Sagem myX6-2 -> Sagem my850C -> Nokia N70 -> Nokia N82 -> Samsung Galaxy S (I9000) -> Samsung Galaxy S III (I9300) -> Samsung Galaxy S4 (I9505) - rok 2013 :)

 #643240  autor: wook
 29 cze 2013, 12:59
nada się ta nokia dla osoby tylko rozmawiającej i piszącej sms? Bo potrzebuje fona dla mamy, aktualnie ma motorole k1, która pomału siada (słychać buczenie podświetlenia i była 3 lata temu zalana). Jak wygląda navi key? Osoba z długimi paznokciami da radę obsługiwać?

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #643242  autor: loveplay
 29 cze 2013, 13:06
Jeśli chodzi o zasięg, to ja problemów nie mam.

Może źle telefon trzymacie, za duże dłonie macie? :)

Zawsze te 1-2 kreski mam w domu i wszystko zadziała, wykona połączenie.

Mówię o 2G Play / Plus / Orange, bo 3.5G przy oknie Plusa 1-2 kreski mi łapie.

Mam jeszcze 3.5G T-Mobile i Aero2, zasięg lepszy niż od Plusa.

Oczywiście jak wyjdę poza dom to te 3-4 kreski mam, no ale się nie dziwić, to wieś przy lesie.

Aha, jak ktoś chce wiedzieć, czy zadziała darmowy internet Aero2, to mówię że zadziała, tylko sobie najpierw punkt dostępowy tworzymy darmowy.
wook pisze:Osoba z długimi paznokciami da radę obsługiwać?
Szczerze, to nie za bardzo, inne klawisze tak, ale nie klawisz nawigacyjny.

 #643246  autor: wook
 29 cze 2013, 13:23
czyli będę musiał wybrać się z mamą do sklepu by zobaczyła, navi keya w E5 dawała rade obsługiwać ale on jest chyba inny.

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #643248  autor: kowcio
 29 cze 2013, 13:32
marcin-mw pisze:kowcio narzekałeś wcześniej na problemy z zasięgiem, a jednak zastanawiasz się nad kupnem tego telefonu dla siebie... Co Cię w nim tak urzekło?
To, że jest mega wygodna, idzie przez nią wygodnie pogadać, ma też HD Voice. Zasięg przeżyję, no bo ideału nie znajdę.
marcin-mw pisze:Co do oprogramowania, to na angielskim forum Nokii wypowiadał się jeden z przedstawicieli, że nowsze oprogramowanie jest już dostępne w punktach Nokia Care, ktoś również się wypowiadał, że w Niemczech jest już dostępna nowsza wersja via OTA, natomiast gdzieś w Indiach czy Tajlandii będzie dostępne dopiero w sierpniu. Ciekawe jak jest/będzie z Polską...
Nie wiesz jaka to wersja oprogramowania jest, jakim kodem oznaczona?
wook pisze:nada się ta nokia dla osoby tylko rozmawiającej i piszącej sms? Bo potrzebuje fona dla mamy, aktualnie ma motorole k1, która pomału siada (słychać buczenie podświetlenia i była 3 lata temu zalana). Jak wygląda navi key? Osoba z długimi paznokciami da radę obsługiwać?
Myślę, że będzie ok. Nawi jest normalny, nie budzi we mnie ani pozytywnych emocji, ani negatywnych. Działać działa, a co do paznokci, to nie wiem, nigdy takich długich nie miałem :-D Ale sądzę, że będzie ok, jakoś kobiety radzą sobie z telefonami też. Trochę mały jest on na tle innych klawiszy, więc lepiej sprawdź. 206 chyba taki sam ma :/

 #643250  autor: loveplay
 29 cze 2013, 13:45
Coś jest nie tak z baterią, wczoraj naładowałem wieczorem do pełna, na noc wyłączyłem telefon.

Dzisiaj rano tylko 5 minut pograłem w grę i teraz mam tylko 2 kreski z 4. :(

Czy ja mam u siebie aż tak słaby zasięg, że bateria szybko pada? :cry:

Mam ustawione only 2G.

 #643279  autor: orson_dzi
 29 cze 2013, 15:59
Beznadziejny jest wskaźnik baterii. Za pierwszym razem na jednej kresce dwa dni działałem. A wczoraj telefon padł mi po 1,5 dnia bez przyczyny i z minimalnym obciążeniem.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #643286  autor: kowcio
 29 cze 2013, 16:19
Ja na razie nie odnotowałem takich szaleństw. Właśnie naładowałem ją do pełna, zobaczę ile wytrzyma. Ale używam ją tylko do rozmów i SMS, wymuszone 3g. Testuję ten telefon pod tym kątem, bo chyba nikt tego telefonu nie kupi do przeglądania Internetu albo też do grania w gry.

Ciekawe czy 301 dual sim też ma takie odpały z baterią i czy jakość połączeń jest na poziomie zwykłej 301.

Ale i tak po LG 4x chyba wszystko bedzie miało lepszą baterię, więc i tak tę Nokię przygarnę, choćbym miał ją ładować codziennie lub co 2 dzień. :)

 #643298  autor: ttb
 29 cze 2013, 16:46
To już wiadomo, że aero zadziała, wiec następne pytanie:
Jeśli używa się aero na sim1 to co w przypadku gdy ktoś będzie dzwonił na 2 sim?
  • Strona 3 z 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16