DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 4 z 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 16

 #643917  autor: kowcio
 01 lip 2013, 23:03
Ciekawe jak z baterią w tym dualu? Ja obecnie telefon ładuję co noc. Mam wymuszone 3G, w ciągu dnia praktycznie większość czasu jestem mobilny, więc czasami i zasięg jest słaby lub jego brak (niestety wychodzi słaba antena). Dzisiaj rano po pełnym całonocnym naładowaniu wykonałem ok 40 minut rozmowy i pierwsza kreska z baterii ubyła. Więc lipa i to bez dyskusji :/ ale nie wiem czemu tak się dzieje, w ogóle mam po części wrażenie, że winny jest też operator. Na początku miałem w niej służbową kartę Plusa, bateria trzymała nawet ok. Odkąd mam Play, to ładuję telefon co noc. Dziennie wygaduję przez ten telefon lekko ponad godzinę (czasami więcej, czasami w ogóle), no i poza tym SMSy idą. Nic więcej. Jednak ja dalej jestem zdecydowany na kupno Nokii 301, tylko holender - nigdzie jej nie ma! Podjechałem do Euro AGD dzisiaj i mówiła kobieta, że ostatnia to wywalona na kabelku do macania klientom. W magazynie w Warszawie też nie ma ani jednej sztuki i nie wiadomo, czy w ogóle bedą - tak mi powiedziała. W Media Markt też nie ma i nie wiadomo kiedy będzie - na stronie pokazuje brak.

Czyżby Nokia wstrzymała dostawę do czasu naprawy softu? No mówiąc szczerze przeglądając komentarze, nie kupiłbym tej Nokii, a jak dla mnie to mega udany model, takiego w ciągu ostatnich lat nie było.. Poza tą baterią, zasięgiem 3G i kilkoma drobnymi.
Podoba mi się też biała. Ma czarną klawiaturę i z przodu widać tylko białą ramkę, co fajnie się prezentuje. Ale co z tego, jak jej nigdzie nie ma. W Nokia Care też dzisiaj byłem (w Poznaniu - Stary Browar) i tam tylko wywalonych od nie powiem czego, 206 za kosmiczne 299 (w Euro po 199 były lub dalej są :D ). Też nikt nic nie wiedział ani nie słyszał. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie.

Przerosło to ich jak Play nowa taryfa na kartę :D Popyt jest, podaży brak :D

 #643921  autor: Sig
 01 lip 2013, 23:14
Powinni wypuścić 301i, czy tam 301a jak problem będzie rozwiązany, bo internet ma to do siebie, że komentarze zostają, nawet, jak już byłyby nieaktualne. Taka dodatkowa literka przy nazwie pokazałaby, że to bezproblemowa seria, no, ale ja się pewnie nie znam... PS Jak przeglądałem komentarze o niej, to rozwalił mnie komentarz na chyba T-Mobile Trendy. Ktoś tam narzekał, że mu czuwa 4 dni, a z redakcji portalu się go spytali ile by chciał, żeby czuwała :-). Nieważne, że bateria to miał być (i oby był) jeden z czynników wyróżniających.
Pozostaje czekać.

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #643933  autor: poziom
 02 lip 2013, 01:36
Jak komuś z was nie chcę się czekać na wyjście aktualizacji OTA.
To wygoglujcie:
NokiaCareSuiteForStore-2013_20_5_3
zainstalujcie
Soft 2.51 z datą 07-06-2013 dla polskiej czarnej rm-840 z product code: 059Q944 prosto z serwerów nokii:
Obrazek
http://www56.zippyshare.com/v/71055957/file.html

INNE KOLORY (w archiwum screenshot z product code i nazwą paczki)
RM-840 EURO_E3_YELLOW_LATIN_PL_C
http://www25.zippyshare.com/v/43226815/file.html

RM-840 EURO_E3_WHITE_LATIN_PL_C
brak softu 2.51

RM-840 EURO_E3_FUCHSIA_LATIN_PL_C
http://www25.zippyshare.com/v/9894590/file.html

RM-840 EURO_E3_CYAN_LATIN_PL_C
http://www25.zippyshare.com/v/45299959/file.html

rozpakowany wrzućcie do (włączcie pokazywanie ukrytych folderów pod windowsem)
programdata/nokia/packages/products

Podłączcie telefon, tryb modemu, włączcie care suite, product support tool for store, work offline.
Telefon powinien zostać wykryty.
Po prawej macie szczegóły na jego temat.
Wybieracie z lewego rogu: Programming
Refurbish
Wyświetli się nr obecnego softu i docelowego.
Wciskacie start i po 30sekundach najnowszy soft macie w telefonie bez czekania aż nokia ruszy pupe i udostępni soft OTA czy wizyty w punkcie nokia care.

Ja lecę testować czy coś z baterią się poprawiło

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 03 lip 2013, 14:40 przez poziom, łącznie zmieniany 3 razy.

 #644008  autor: Pietro_EU
 02 lip 2013, 11:38
kowcio pisze:Podoba mi się też biała. Ma czarną klawiaturę i z przodu widać tylko białą ramkę, co fajnie się prezentuje. Ale co z tego, jak jej nigdzie nie ma. W Nokia Care też dzisiaj byłem (w Poznaniu - Stary Browar) i tam tylko wywalonych od nie powiem czego, 206 za kosmiczne 299 (w Euro po 199 były lub dalej są ). Też nikt nic nie wiedział ani nie słyszał. Nie wiadomo kiedy i czy w ogóle będzie.
Dzisiaj miałem ją w rekach - ostatni egzemplarz - leżący na wystawie wlasnie w Euro.
Szkoda że nie można go było włączyć, ale odczucia dotykowe pozytywne, klawiatura wydaje się wygodna, środkowy klawisz menu ciut mały, kierunkowy OK.
Fajny material, taki lekko chropowaty obudowy, nie glass, naprawde ta nokia wydaje sie byc bardzo przyjemnym telefonem. Niech tylko poprawia soft żeby bateria trzymala dlużej, bo jak narazie komentarze nie zachęcają do jego zakupu, wlasnie z tego powodu.

Ciekawy komentarz dot. tej nokii z gsmarena:
I've had the Nokia 301 for about 10 days now and am now past the new toy phase and wanted to see how long the battery lasts in normal usage. With GSM enabled only (i.e. 3G turned off) data turned off and full signal strength I get about 14 hrs of standby before the battery starts to show red. Not the 800+ hrs advertised. Apparently the quoted standby times are measured without a SIM inserted. Who does that? Who has their phone switched on without a SIM in it? Not exactly real world data.

I've just upgraded the software too and I can not now access mail, twitter or facebook. I want a refund.
This phone is rubbish. Avoid!
14 godzin czuwania... :shock:

 #644018  autor: Sig
 02 lip 2013, 12:07
A w międzyczasie Nokia 301 debiutuje w Indiach...
http://www.indiatimes.com/technology/mo ... 86416.html
Co zabawne, nadal do komunikowanych plusów zaliczana jest bateria :-). Jak pokpią sprawę na tak dużym rynku, rynku klientów, którzy w swej masie nie są zasobni i zawsze byli zainteresowani tanimi prostymi telefonami, to marka mocno ucierpi.

Przy okazji. Na obudowie nie ma klawiszy regulujących głośność, tak? To ustawienie jest głęboko schowane w menu, czy podczas rozmowy da się łatwo głośność regulować? Jak?

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #644020  autor: poziom
 02 lip 2013, 12:14
Góra/dół na kółku nawgiacyjnym podczas rozmowy.

 #644029  autor: Sig
 02 lip 2013, 12:25
A to luz, bo myślałem, że jakieś udziwnienia :-).

I'll touch you in any way or manner that my professional judgment indicates.

 #644030  autor: Pietro_EU
 02 lip 2013, 12:25
Sig pisze:A w międzyczasie Nokia 301 debiutuje w Indiach...
http://www.indiatimes.com...ndia-86416.html
Co zabawne, nadal do komunikowanych plusów zaliczana jest bateria . Jak pokpią sprawę na tak dużym rynku, rynku klientów, którzy w swej masie nie są zasobni i zawsze byli zainteresowani tanimi prostymi telefonami, to marka mocno ucierpi.
Cenowo wypada podobnie co u nas
Obrazek
... i napisali, że to cena bardzo okazyjna jak na telefon z takimi funkcjami :D

 #644072  autor: kowcio
 02 lip 2013, 13:42
No bo cena jest okazyjna i ja jestem w stanie zapłacić za ten telefon tyle pieniędzy. Mówię poważnie. Tylko na nasze warunki życia, a tam jest o wiele gorzej i dla nich taka 301 to tak jak dla nas wydatek około tysiąca na zakup jakiegoś smartfonu. No takie życie.

14 godzin CZUWANIA... No nie przesadzajmy, ja jak intensywnie używam telefonu to ładuję go co noc, więc nie jest tak tragicznie. Ale od tej baterii wymagam co najmniej 3x więcej. Minimum. Czekajmy za aktualizacją. Ja nic nie pobieram na własną rękę, bo mi na tym nie zależy, a ten telefon nie jest moją własnością.

 #644116  autor: DanielR
 02 lip 2013, 15:59
Powiem Wam, że również poszukuję prostego TELEFONU dla mojej mamy. Zastanawiam się nad tą Nokią.
Osobiście wolałbym dać tę stówę więcej za aparat foto lepszej jakości z AF i choćby diodą doświetlająca, spełniająca też funkcję latarki.
Jednak samo menu do mnie akurat nie przemawia. Moim zdaniem w kategorii low endów, to właśnie Samsung zaraz po SE ma najbardziej przejrzyste oraz ładne kolorystycznie menu. Znów podobno menu Nokii jest znacznie bardziej funkcjonalne?

Tak przy okazji. W zasadzie czym ISTOTNYM różni się Nokia 301 od Nokii C2-01. Oprócz oczywiście samego wyglądu, obsługi HD Voice, ciekawej funkcji panoramy - baterią?

Na oficjalnej stronie Nokii jakoś nie mogę się dokopać do instrukcji obsługi. Jest gdzieś w ogóle jakaś w internecie? Ciekawi mnie np. czy rzeczywiście nie można wyłączyć opcji automatycznej zamiany kilku SMS-ów na MMS-a. Udało się to już w ogóle komuś?

PS W ogóle to w głowie się nie mieści, że obecnie nie chcąc smarfona, praktycznie ma ma w czym wybierać! Mama chciałaby bardzo jakąś w miarę porządną klapkę, ale od kilku lat totalna posucha w tym temacie. :|

Z sieci komórkowych korzystam począwszy od 2004 roku.
Aktualny numer:
Era Tak Tak -> Play Fresh / Play na Kartę (MNP) -> Virgin Mobile (MNP)

 #644128  autor: Pietro_EU
 02 lip 2013, 16:38
DanielR pisze:Na oficjalnej stronie Nokii jakoś nie mogę się dokopać do instrukcji obsługi. Jest gdzieś w ogóle jakaś w internecie?
Wiem że nie o taki manual Ci chodzilo, jednak ten jest również ciekawy z racji tego że bez rozbierania samemu tego telefonu można zajrzeć do środka :D
http://manualboard.com/wp-content/uploa ... l-v1.0.pdf

 #644161  autor: loveplay
 02 lip 2013, 18:47
Jestem trochę nieszczęśliwy, telefon najlepszy z klasycznych, zasięg trzyma świetnie i jakość rozmów jest bardzo dobra, no ale wczoraj o 9 rano naładowałem na wyłączonym, tylko kilka minut rozmawiałem, podświetlenie ekranu mam najciemniejsze na 10 sekund, tryb only 2G i teraz mam tylko jedną kreskę, pewnie w nocy się wyłączy.

Czy to ten Play tak marnuje baterie, a dokładnie roaming?

Używał ktoś tego telefonu na sieci 2G w innej sieci niż Play, jak z baterią?

Człowiek sobie naładuje na truskawki, zaraz na wiśnie, a tu ci padnie bateria i weź skontaktuj się z domem. :roll:

Tylko kabel Micro USB mi przyjdzie, to wgrywam najnowszy soft, jak kolega wyżej.

 #644264  autor: poziom
 03 lip 2013, 01:06
loveplay pisze:Jaki najtańszy pokrowiec czy coś ochronnego najtaniej z Allegro polecacie do tego telefonu?
Wczoraj w budce gsm pod domem kupiłem etui wsuwke za 5zł.
Identiko jak ta tylko dopasowana do 301.

http://allegro.pl/wsuwka-etui-nokia-e52 ... 65231.html

telefon ciasno wchodzi, a wyciagasz go odczepiając rzep i ciągnąc za pasek. Moim zdaniem idealne rozwiązanie jak słuchawka lata wśród kluczy po kieszeniach.

 #644320  autor: kowcio
 03 lip 2013, 12:17
DanielR pisze:PS W ogóle to w głowie się nie mieści, że obecnie nie chcąc smarfona, praktycznie ma ma w czym wybierać! Mama chciałaby bardzo jakąś w miarę porządną klapkę, ale od kilku lat totalna posucha w tym temacie.
No, trzeba brać co leży... I dlatego kupię 301, bo sam widzisz, nie ma wyboru. Wszystkie klasyki poza może 206, to tandeta nie warta uwagi. A Samsunga menu mi niezbyt odpowiada. Już wolę te od Nokii, kiedyś Samsung miał fajne.... Jak wszyscy piszczeli, że jest okropne :-)

Bateria to loteria, u mnie raz wytrzyma 1 dzień, a raz ponad 2 przy takim samym naładowaniu i ja już nie potrafię rozkminić tego telefonu.

Te nowe Nokie nie podobają mi się coś. Za bardzo lumiowate :D chyba zostanę przy 301, moje oczekiwania na razie spełnia w pełni.

 #644324  autor: Jorga
 03 lip 2013, 12:25
No to zobaczymy, co ciekawego wyjdzie z tej 207, 208 i 208 Dsim. Jeżeli bateria ma być tak dobra jak w przypadku 301 to ja podziękuję. Dzisiaj w Saturnie w Jankach koło Wawki bawiłem się pierwszą i chyba jedyną sztuką 301, czarna, świeżo wypakowana bo nawet kartki z parametrami nie było obok. Telefon ogólnie dobrze zrobiony, nie czuć tandety nawet jak na low-endowy telefon. Przycisk nawigacyjny jak najbardziej na plus, kierunkowe też niczego sobie. Wszedłem w opcję smsów, by przetestować jak się pisze smsy i powiem, że byłem w dużym szoku. To jeden z niewielu telefonów z mechaniczną klawiaturą, na którym bardzo dobrze pisze mi się smsy. Dodam, iż jestem bardzo wymagający odnośnie mechanicznych klawiatur, a ta spełnia moje wymagania w stu procentach. Obawiam się tylko tej baterii. ;/

Pozdrawiam,
Bartłomiej P.

 #644325  autor: kowcio
 03 lip 2013, 12:27
No co do klawiatury to ja jestem bardzo zadowolony z tego telefonu. Można pisać dużo, szybko i bezbłędnie. Nokia bardzo się postarała, aby ten telefon był wygodny i muszę przyznać, że im ten model wyszedł. Dawno tak udanej Nokii nie miałem w dłoni.

 #644336  autor: Pietro_EU
 03 lip 2013, 12:50
kowcio, kiedy mozna sie spodziewac recenzji tego tel. na Twojej stronie?

 #644337  autor: kowcio
 03 lip 2013, 12:52
Powinienem wyrobic się w ciągu tygodnia. Być może na początku przyszłego tygodnia pojawi się test, oczywiście w formie wideo (teraz będę większość nagrywał). Nadal nie wiem co powiem o baterii, ale będę musiał przemyśleć :) No i szkoda że nie ma aktualizacji jako FOTA, wczoraj wieczorem sprawdzałem.

Generalnie planuję coś dać w piątek, coś wieczorem, ale nie wiem czy najpierw nie dam Xperii J :) muszę jeszcze przemyśleć w jakiej kolejności będę nagrywał recenzje.

 #644344  autor: poziom
 03 lip 2013, 13:22
Pietro_EU pisze:Wyglada na to ze Nokia wkrótce wprowadzi konkurenta 301:
http://www.telix.pl/artykul/nokia-208-- ... 55659.html

Wygladaja bardzo podobnie i cena ~52€ tez wydaje sie być konkurencyjna.
Za wykastrowanie tych słuchawek z obsługi hd voice (pomimo obsługi 3g 900/2100) ktoś powinien oberwać w nokii po głowie.

Zwłaszcza jak wyposażyłeś najbliższych w telefony z obsługą amr-wb - teraz taki downgrade jakościowy np. podczas rozmowy na ruchliwej ulicy to jak stąd____________________________________________________________________dotąd
i szczerze mówiąc już nie kupię słuchawki bez obsługi tego kodeka. To powinien być standard w każdym telefonie a nie fejbsuk, soszjal, tłiter, soszjal i inne bzdury.
  • Strona 4 z 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 16