DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 1 z 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16
 #641031  autor: orson_dzi
 21 cze 2013, 00:22
Dzisiaj zawitała do mnie Nokia 301. Ciężko widzę najbliższe dwa tygodnie, ale zapraszam do dyskusji na temat tego modelu ;) .

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #641037  autor: user_delete34
 21 cze 2013, 05:40
Pytania ode mnie:
1) Jakość rozmów jak na zwykły telefon (czy nie trzeszczy mocno na większej głośności?)?
2) Na upartego dałbyś radę rozczytać tekst sfotografowany tym czymś, czy kaszana?
3) Jak klawiaturka? Wygląda na większą, ale klawisze nieodseparowane.
4) Ile dni wytrzyma bateria?
5) Czas uruchamiania? Podobał mi się szybki start 6300i - 19 s - i liczę, że nie pogorszyło się wiele.
6) Głośność dzwonka?

 #641150  autor: orson_dzi
 21 cze 2013, 15:50
Markadiusz pisze:1) Jakość rozmów jak na zwykły telefon (czy nie trzeszczy mocno na większej głośności?)?
Jest HD Voice. Ogólnie bardzo ładnie jest.
Markadiusz pisze: dałbyś radę rozczytać tekst sfotografowany tym czymś, czy kaszana?
Yyy... nie :)
Obrazek
Obrazek
Markadiusz pisze:3) Jak klawiaturka? Wygląda na większą, ale klawisze nieodseparowane.
Ale dzielone. Fajne, duże, miękkie. Bardzo dobre są. Gorzej przycisk nawigacyjny. Folia pod klawiszami w tym miejscu tak skrzypi, że często chce nauczyć go latać za to.
Markadiusz pisze:4) Ile dni wytrzyma bateria?
Stawiam na tydzień, ale to się okaże ;) .
Markadiusz pisze:5) Czas uruchamiania?
I frytki? :P
Do pojawienia się zasięgu na ekranie ok 10 sekund.
Markadiusz pisze:6) Głośność dzwonka?
Jakby nie patrzeć, w smartfonie tego nie znajdziesz. Drze się jak typowa, tania Nokia.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #641190  autor: user_delete34
 21 cze 2013, 18:24
1) Jeśli ogólnie jest spoko, to najważniejsze. Chodziło mi właśnie o ocenę poza transmisją w HD, bo tej nie wiem, czy kiedykolwiek uda mi się użyć.
2) Myślałem, że choć trochę lepiej. Szkoda, ale to w sumie budżetówka.
5) Dla mnie czas uruchamiania jest powodem, dla którego na jakikolwiek wyjazd biorę ze sobą 5110 (a i w domu z niej korzystam). Zawsze patrzę na każdą sekundę, tym bardziej w przypadku prostego modelu.
10 sekund od wciśnięcia włącznika? Jeśli tak - rewelacja, w końcu godny następca powyższego modelu.
6) Nie wiem, jak one się drą, ale oby na poziomie co najmniej Viewty. ;)

 #641228  autor: kowcio
 21 cze 2013, 21:03
Głośnik to pewnie taki jak w 206, czyli głośny, bardzo głośny i.. nic poza tym ;-) ale do dzwonków ok.
Jak ocenisz tę jakość rozmów w porównaniu do innych modeli? Jak ocenisz działanie HD Voice względem tego, co oferują smartfony? Ja raz rozmawiałem w HD Voice przez jedną z klasycznych Nokii i efekt był taki... Że raczej w przyszłości nie zależałoby mi na tym całym HD, a mając smartfona jest zupełnie odwrotnie.

Telefon całkiem fajny, bo specyfikację ma ok, powinien się sprawować jak 206, dodatkowo ma 3G, którego ostatnio coś nie widać w tego typu telefonach.

Ogólnie: jakbyś go porównał do S5610, który jakoś mi się w ogóle nie spodobał? :P W S5610 rozmowy było słychać tragicznie - dźwięk płytki, metaliczny, średniogłośny. W 206 było ok, ale za cicho.

Kiedyś będę musiał wymienić Samsunga i raczej będę chciał coś z 3G i najlepiej HD Voice (chociaż w Plusie nie ma HD i nie będzie :/), no ale. ;-) raczej klasyczny, bo te tanie telefony pokroju L3 II czy galaxy y, a nawet young (ostatnio o mało co mi w salonie Plusa go nie wcisnął :P ) wydają się być dość tandetne, a ja telefonu używam tylko i wyłącznie do rozmów głosowych (i to raczej w niemałych ilościach, więc ładować co wieczór baterii nie chcę). W Plusie chyba jest ta Nokia i pewnie niewiele kosztowałaby, tylko mi tego nikt nie proponował. 206 nie brałem, bo kurde, za chicho słychać. Ja jestem głuchy i muszę mieć głośno i wyraźnie :P

------------------

Pierwsze wrażenia (moje :P ) http://www.youtube.com/watch?v=viKWyB7P9LE
Test (mój :P ) http://www.youtube.com/watch?v=_Y7mw0NRRss
Ostatnio zmieniony 12 lip 2013, 07:06 przez kowcio, łącznie zmieniany 2 razy.

 #641288  autor: rahim
 22 cze 2013, 00:41
Mam pytanie, bowiem planuje zakupic ten telefon. W chwili obecnej mam x2-02 i mozna powiedziec, ze jesten bardzo zadowolony, to telefon idealny dla mnie, nie cierpie smartfonow w codziennym uzytkowaniu. Niestety strasznie wkurza mnie bardzo mala pamiec wbudiwana, przez co tel sie lubi przywiesic, a do tego non stop mi zapycha skrzynke odbiorcza. Dlatego rozmyslam nad 301. Ile ma mb pamieci wewnetrznej? Bo na stronach sarozne wersje... z gory dzieki za odp, pozdrawiam

 #641382  autor: orson_dzi
 22 cze 2013, 17:42
Markadiusz pisze:10 sekund od wciśnięcia włącznika? Jeśli tak - rewelacja, w końcu godny następca powyższego modelu.
No ze stoperem tego nie sprawdzałem (ciekawostka, Cyanoggenmod 7 dla LG P990 nie ma stopera), ale doliczyłem na spokojnie do ok 10 sekund. +/- nie więcej jak dwie.
Jak ocenisz tę jakość rozmów w porównaniu do innych modeli?
Wysoko. Nie ma wielkiej różnicy w porównaniu ze smartfonami, nawet tymi z najwyższej półki.
Jak mam ostatnio czasu żeby na luźno zobaczyć jak by to przy wyłączonym 3G wyglądało, ale to jeszcze sprawdzę.
kowcio pisze: jakbyś go porównał do S5610
Przede wszystkim lepsza muzycznie jest Nokia. Dźwięk co prawda nie jest aż tak bardzo szczegółowy jak w smartfonach, ale pod względem basu i głośności, to ostatnio tak bardzo spodobał mi się Desire X. W sprzętach Sony taki bas można uzyskać dopiero po zabawie suwakami, a do tej głośności, to się nawet nie zbliżają.
Ekran w sumie dość podobny, te same problemy z kątami, w słońcu tragedia. Klawiatura i rozmowy na plus w Nokii. Bateria też powinna być lepsza.
rahim pisze: Ile ma mb pamieci wewnetrznej
Żeby go tak wyczyścić z tapet i podobnych śmieci, to będzie tego ok 20 MB.

ZASIĘG jest póki co tragiczny. W domu mam luźno pełne HSPA, a czterostopniowa skala na 301 pokazuje mi zazwyczaj dwie, z czterech kresek 3G (pewnie ikony H tutaj nie ma, więc to tak całościowo). Rzadko kiedy mam pełną skalę. Popatrzę jeszcze w słabszych zasięgowo miejscach.

Piękną sprawą jest brak gniazda ładowania z cienki bolcem :!: To pierwsza rewolucja, bo jest też i druga - można regulować jasność ekranu :!:

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #641393  autor: user_delete34
 22 cze 2013, 18:16
orson_dzi pisze:ciekawostka, Cyanoggenmod 7 dla LG P990 nie ma stopera
Ciekawostka 2, na wyposażeniu organizera WP mam tylko alarm i kalkulator...
W prostym telefonie wolę zdecydowanie szybki start niż przydatne pierdółki typu nawet latarka, więc to mnie cieszy, ale:
orson_dzi pisze:ZASIĘG
był właśnie tym, o co miałem jeszcze zapytać. No i się zawiodłem. Z drugiej strony, 5110 jest nadal fajna, a że działa, to chyba długo będzie moim drugim telefonem. ;)

 #641444  autor: rahim
 22 cze 2013, 23:45
rahim pisze: Ile ma mb pamieci wewnetrznej
Żeby go tak wyczyścić z tapet i podobnych śmieci, to będzie tego ok 20 MB.
To tragicznie, bo pisali, ze niby 64...
Piękną sprawą jest brak gniazda ładowania z cienki bolcem :!: To pierwsza rewolucja, bo jest też i druga - można regulować jasność ekranu :!:
W przypadku x2-02 mozna bylo to zrobic po aktualizacji.
Ostatnio zmieniony 23 cze 2013, 14:58 przez rahim, łącznie zmieniany 1 raz.

 #641449  autor: wook
 23 cze 2013, 00:08
rahim pisze:
rahim pisze: Ile ma mb pamieci wewnetrznej
Żeby go tak wyczyścić z tapet i podobnych śmieci, to będzie tego ok 20 M
B.
To tragicznie, bo pisali, ze niby 64...
z mojego źródła specyfikacji wynika że ma 256 MB rom (na system (to troche zajmuje) i pliki użytkownika) i 64 MB RAM

Jestem dysortografem więc jak zrobię błąd to normalne.
"Od Samsunga, tragicznych plastików, Amoledów i TouchWiz'a Wybaw nas Stevie!

Od Androida i lagów Zachowaj nas Stephenie!

My userzy Was wielkich prosimy, wysłuchajcie nas!"

 #641576  autor: rahim
 23 cze 2013, 14:58
wook pisze:
rahim pisze:
Żeby go tak wyczyścić z tapet i podobnych śmieci, to będzie tego ok 20 M
B.
To tragicznie, bo pisali, ze niby 64...
z mojego źródła specyfikacji wynika że ma 256 MB rom (na system (to troche zajmuje) i pliki użytkownika) i 64 MB RAM
No właśnie pytanie ile zostaje na pliki dla użytkownika, bo taki x2-02 po usunięciu tapet, dzwonków, aplikacji, właściwie wszystkiego co się da (oprócz facebooków itp., bo tego szajsu nie da się wyrzucić) zostaje około 10 mega... I potem przychodzi co do czego i nie daje się odpalić ani odtwarzacza muzyki (nie że jest mi to aż tak bardzo potrzebne, ale ten telefon ma zajebistą rzecz, czyli transmiter fm i w aucie świetnie się słucha), bo potrzebuje 500 kilo, nie dochodzą mms-y... itp.

 #641822  autor: ttb
 24 cze 2013, 14:26
działa na tym aero2?

 #641906  autor: orson_dzi
 24 cze 2013, 19:39
O ile kupisz wersję RM-840 lub RM-839. RM-841 działa w 850/1900.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #641953  autor: sante
 24 cze 2013, 22:03
orson_dzi, jak tam kwestia zasięgu? Poprawiło się coś, czy nadal jest po staremu?

 #641962  autor: marcin-mw
 24 cze 2013, 22:52
Na stronie oficjalnego forum Nokii jest temat, że ten telefon zżera baterię w ciągu 3 dni. Czy ktoś spotkał się z czymś takim podczas użytkowania??

 #641966  autor: orson_dzi
 24 cze 2013, 22:57
Dalej to samo. Lata mi to 3G w różnych miejscach. A ikona H pokazuje się dopiero pod odpaleniu przeglądarki.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #642132  autor: kowcio
 25 cze 2013, 17:28
Ale ten zasięg jest słaby bo jest słaby, czy telefon tak jak LG 4x HD ciągle siedzi na EDGE? Ludzie, ten LG mnie do szewskiej pasji doprowadził. HTC też ma dość słaby, ale siedzi w 3G ile się da. Mnie po prostu to wkur., jak włączam przeglądarkę, a telefon mi siedzi w EDGE. Ponad 100m mam nadajnik i każdy inny telefon pokazywał mi full, żeby nie wiem co.
Wypożyczyłem tę Nokię, bo mnie ciekawość zjada. Chcę sprawdzić te jakość rozmów, zasięg, bo o baterię, ekran czy obsługę się nie martwię - 206 mi pasowała, tylko cicho rozmowy było słychać.
Jednak telefon wydaje mi się być lepszy w każdym względzie od tego S5610 (bo to chyba największy konkurent 301). Samsung ma tylko aparat lepszy, ale co tam, kupiłem sobie nowy aparat to teraz w komórce jak bedę robił to tylko po to, aby wrzucić na fb, albo wysłać MMSem (ja sporo wysyłam MMSów :) ). Orson, potwierdzisz moje przepuszczenia i spekulacje? :) Jest w czymś lepszy S5610, poza aparatem?

 #642321  autor: orson_dzi
 26 cze 2013, 11:07
Mnie przerasta to niewyraźne i paskudne Menu w Nokii, ale tak mam w każdej innej ;) .
A zasięg nie jest słaby, tylko do najlepszych mu brakuje.

Lista używanych telefonów nie mieści się w tym polu tekstowym :)

 #642326  autor: kowcio
 26 cze 2013, 11:15
A jak prędkość działania menu?
Ja nie wiem, czy tylko ja mam takie odczucia, ale jak obok takiej 206 wezmę 6300, to ta 6300 działa dużo szybciej... Już pomijam kwestię dobrego menu w 6300, bo taki interfejs to ja rozumiem... ;-) Szkoda że Nokia chciała zrobić coś lepszego z czegoś, co było świetne. I przecież wiedzieli o tym, bo kiedyś te telefony szły jak bułeczki z piekarni, a na interfejs nikt nie narzekał.

 #642340  autor: loveplay
 26 cze 2013, 12:03
Właśnie sobie kupiłem za 299 zł wysyłka 0 zł. :wink:

Jutro przyjdzie, sądzę że to trafiony wybór, zważywszy że nic nowego i konkretnego z takich telefonów nie ma u konkurencji.
  • Strona 1 z 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 16