DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

  • Strona 4 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

 #646821  autor: msq2
 13 lip 2013, 18:21
jest lista zmian w sofcie :)
Series 40 Developer Platform 1.0:

--------------------------------------------------------------------------------

206
Existing device hardware versions: RM-873 ("global")
Supported end-user update method/s: FOTA.
see all reported issues for this device: Nokia Developer bugs for Nokia 206

--------------------------------------------------------------------------------

Change log of Nokia 206 4.51 SW release:

Improved phone call quality.
Improvements for self-portrait voice guidance.
Youtube launcher added.
Updated versions of Nokia Xpress Browser, Twitter, Facebook, Email, eBuddy, Notifications & News & Offers applications.
General performance & usability improvements.

--------------------------------------------------------------------------------

Nokia 206 3.60 SW release:

This SW release is available only for Europe & Eurasia
Fix for displaying contact names in phone calls, inbox & conversations
General performance and usability improvements

--------------------------------------------------------------------------------

Nokia 206 3.58 SW release:

This was the device sales start SW on many countries/regions.


--------------------------------------------------------------------------------

206 Dual SIM
Existing device hardware versions: RM-872 ("global")
Supported end-user update method/s: FOTA.
see all reported issues for this device: Nokia Developer bugs for Nokia 206

--------------------------------------------------------------------------------

Change log of Nokia 206 Dual SIM 4.51 SW release:

Improved phone call quality.
Improvements for self-portrait voice guidance.
WhatsApp launcher and Youtube launcher added.
Updated versions of Nokia Xpress Browser, Twitter, Facebook, Email, eBuddy, Notifications & News & Offers applications.
General performance & usability improvements.

--------------------------------------------------------------------------------

Nokia 206 Dual SIM 3.59 SW release:

This was the device sales start SW for India.


--------------------------------------------------------------------------------

Nokia 206 Dual SIM 3.58 SW release:

This was the device sales start SW on many countries/regions.

 #646841  autor: sa
 13 lip 2013, 19:02
Wczoraj(no raczej przedwczoraj) zrobiłam aktualizację do 206,a dziś do 113 i patrze a tu ikonka z you tube no to sprawdzam 206 znów aktualizacja jest no i ikonka you tube też już jest :wink: ,apka przyzwoicie działa :lol: Subiektywnie poprawiła się jakość i głośność rozmów co do reszty ciężko mi się teraz wypowiedzieć.Na ciszej grające dwonki tj przychodzacej rozmowy nie mogę narzekać wszystko jest u mnie ok..Co do tej "wagi"pamieć dziwne ale nie uległa zmianie tj nadal mam te 10mb wolnych i 10 zajetych jak było wcześniej tylko każdorazowo VM przysyła mi ustawienia do neta :wink: ...

 #646846  autor: msq2
 13 lip 2013, 19:28
sa pisze:Wczoraj(no raczej przedwczoraj) zrobiłam aktualizację do 206,a dziś do 113 i patrze a tu ikonka z you tube no to sprawdzam 206 znów aktualizacja jest no i ikonka you tube też już jest :wink: ,apka przyzwoicie działa :lol: Subiektywnie poprawiła się jakość i głośność rozmów co do reszty ciężko mi się teraz wypowiedzieć.Na ciszej grające dwonki tj przychodzacej rozmowy nie mogę narzekać wszystko jest u mnie ok..Co do tej "wagi"pamieć dziwne ale nie uległa zmianie tj nadal mam te 10mb wolnych i 10 zajetych jak było wcześniej tylko każdorazowo VM przysyła mi ustawienia do neta :wink: ...
Aplikacja, jak dla mnie to przekierowanie do mobilnego yt w systemowej przegladarce (nie xpress) a jakość jest bardzo denna (na edge można mimo wszystko wyciągnąć troche lepszą jakość).
Odtwarzacz muzyczny troche odmulił, dorzucono whatsappa i aktualizacja szajsu które mi nie jest potrzebne (tweeter, fb, ebuddy, viber).

Przydałby się jesteszcze korektor graficzny z przedwzmocnieniem w tym telefonie i byłbym w stu procentach zadowolony, lecz nie można mieć wszystkiego :)

[ Dodano: 2013-07-13, 19:32 ]
krzychu.pl pisze:sa, zainstalowałem Operę Mini na tym telefonie, działa bez problemu :)


msq2, spróbuje w takim razie z UCBrowser :)
msq2 pisze:ma możliwość nie używania kompresji
a gdzie dokładnie można to w tej przeglądarce ustawić?
i którą wersje polecasz dla nokii 206 dual sim?


mam nadzieję, że to pomoże, mam telefon w wersji
V 03.58
05-12-12
RM-872

Na razie z aktualizacją się powstrzymam, poczekam aż to wszystko okrzepnie i nie okaże się, że są jakieś błędy :wink:
chyba można wyłączyć w
Menu > Settings > Network > Wap acces via server > Save
(ale ręki nie dam uciąć że to zadziała :) )
wersja, najlepiej z sklepu nokia

 #646857  autor: sa
 13 lip 2013, 20:17
Fakt że ta apka jakąś super jakością nie grzeszy czego przykładem jest to że 2 teledyski w całości zużyły tylko 2 mb transferu ale słuchowo nie jest źle wizualnie też ,choć fakt mogłoby być lepiej..no ale zazwyczaj klipów na komórce nie ogladam od tego mam lapka :wink: No skoro nokia wzieła sie za nowe wersje softu jedną za drugą to może w jakiejś kolejnej wersji poprawi jeszcze co nie co?grunt że rozmowy sa ok i głosność ich a sam fonik działa sprawnie.Co do tych śmieci w aplikacjach w skrótach,i na psku aktywnym można wszystko usunąć no chyba że korzystasz z apek przez głowna stonę,ja nie wiec mam z tym badziewiem spokój ...

 #646894  autor: msq2
 13 lip 2013, 23:26
sa pisze:Fakt że ta apka jakąś super jakością nie grzeszy czego przykładem jest to że 2 teledyski w całości zużyły tylko 2 mb transferu ale słuchowo nie jest źle wizualnie też ,choć fakt mogłoby być lepiej..no ale zazwyczaj klipów na komórce nie ogladam od tego mam lapka :wink: No skoro nokia wzieła sie za nowe wersje softu jedną za drugą to może w jakiejś kolejnej wersji poprawi jeszcze co nie co?grunt że rozmowy sa ok i głosność ich a sam fonik działa sprawnie.Co do tych śmieci w aplikacjach w skrótach,i na psku aktywnym można wszystko usunąć no chyba że korzystasz z apek przez głowna stonę,ja nie wiec mam z tym badziewiem spokój ...
Praktycznie mówiąc gdyby wprowadzili korektor z preampem to zrobili by bardzo dużą konkurencje, bo taka opcja istnieje tylko dla smartfonów, a na jakosć muzyki w 206 nie narzekam :)

Ewentualnie jeszcze ładny widget na pulpit z pogodą i jestem w niebie (samsung to ma) :P

W sumie gdyby nokia dostała bardzo duży spam w sprawie equalizera to mogło by to coś zmienić ?


Edit: z cząstkowych zmian w sofcie można wymienić zmiane ikony przychodzącego sms :)

 #646915  autor: sa
 14 lip 2013, 06:41
Nie chcę już wię :mrgreen: cej widżetów, niepotrzebnie pamięć zapychają ,a w sumie zawsze można skorzystać z apki w przeglądarce..Choć na korektor jakby dali nie pogniewałabym się ale ostatnia prosta nokia co go miała to były asha 302 i dual sim x2-02,od tamtej pory nokia nie robi już fonów z tą funkcja :smt010 choć z drugiej strony jakość wbudowanych ustawień jest przyzwoita a już szczególnie jak się własne słuchawki da :wink: ...

 #649111  autor: msq2
 22 lip 2013, 15:17
Hmm, właśnie wczoraj padła mi 206 ;/ podczas wymiany karty sim z 2 slotu po wyjęciu zapalił się ekran na biało i nic więcej, wyjąłem włożyłem akumulatorek i już się nie włącza, poszła do serwisu.
W sumie nie wiem czy to nie przez tą aktualizacje softa bo dziwnie sie telefon zaczął zachowywać od tego momentu.

 #649122  autor: kowcio
 22 lip 2013, 15:48
Do wgrania soft od nowa. Myślę że niebawem wróci do Ciebie. Czasami tak się zdarza, że telefon padnie po aktualizacji lub w czasie jej.

 #649264  autor: sa
 23 lip 2013, 05:45
A u mnie,na szczęście wszystko normalnie działa...

 #649483  autor: Ventussi
 23 lip 2013, 21:07
Czy ktoś potrafi wytłumaczyć znikające megabajty wolnej pamięci telefonu? Ściągnąłem kilka tych darmowych gier, wgrałem różne dzwonki, tapety, ale to wszystko poszło na kartę pamięci a megabajty znikają z pamięci telefonu. Niedawno miałem 6MB wolnych, teraz już tylko 5, a wgrałem tylko kilka gier ale na kartę pamięci.

 #649521  autor: sa
 24 lip 2013, 03:51
Niekoniecznie znikają w tej noki jest tak na opak tj.pokazuje stan pamieci ale zajętej ,aby poznać tą wolną ,musisz nacisnąć telefon i wtedy pokazuje ci się wolna pamieć oraz pozostałe foldery np.galeria,wiadomości itp. i tam sobie możesz sprawdzić co i gdzie ci się instaluje..Jako ciekawostkę podam fakt że po ostatniej aktualizacji pisało że ma 4tysiące i coś tam kb.po zainstalowaniu okazało się że pamieć wolna w telefonie nie uległa zmianie zajęta też nie,a doszła mi ikona od you tube,zresztą u mnie zajętej mam 10mb a wolnej 9,6 mb..reszta na karcie jest...

 #649573  autor: Ventussi
 24 lip 2013, 11:22
No i tak właśnie sprawdzam i mam:
Wolna pamięć: 4,9MB
Galeria: 3,3MB
Wiadomości: 304KB (dziwna sprawa, że tutaj zawsze jest ok. 300KB, nawet jak wszystkie skrzynki są puste)
Aplikacje: 9,5MB
Kalendarz: 0KB
Usł. internetowe: 1,0KB

Używam appki facebooka. Ona jest zainstalowana w pamięci telefonu. Czyżby to ona sobie pobierała jakieś dane do cache'u? Najgorsze jest to, że nie da się usunąć appek, których się nie używa. Np. taki Viber zajmuje mi 1,2MB i nic z nim nie mogę zrobić.

 #649713  autor: sa
 24 lip 2013, 18:28
Coś nie tak masz z pamiecią wbudowaną,czyżby mniej niż ja zainstalowanej fabrycznie ?bo lekko liczac wychodzi że masz ok.2mb mniej ciekawe czemu...
u mnie jest :
wolna pamieć 9,6 mb
galeria 2,8 mb
wiadomości314 kb
aplikacje 6,9mb
kalendarz i usługi internetowe identycznie jakmu ciebie
i niestety nadal nie da się usunać zbednych gier demo ani tych nieszcześnych apek spróbuj może usunać ciasteczka w przegladarce macierzystej.
A tak na marginesie masz dual sima i to może być powód ,bo masz dodatkowa apkę do zarzadzania kartami.. ale i tak dziwne to jest...

 #649746  autor: Ventussi
 24 lip 2013, 19:55
Już wszystko, co się dało pousuwałem. No i tak skacze, raz jest 5,3MB, raz 4,9MB, potem znowu wraca na 5 (wolnej pamięci). Odpaliłem facebooka, po chwili wyłączyłem i się zwiększyło do 5,3MB. Jeśli tak to działa, to ok, oby tylko nie zeszło pewnego dnia do zera.

//edit
Zresetowałem telefon za pomocą kombinacji *#7370# (oczywiście zrobiłem najpierw kopię kontaktów, itd). Po tej operacji zwolniło mi się trochę miejsca, ale też bez przesady. Teraz mam 6,1MB wolnego. Zauważyłem, że to appka facebooka tak się rozrasta podczas używania. Teraz na świeżo, po resecie telefonu, jeszcze nie skonfigurowana waży 261KB. Jednak przed resetem używałem jej sporo i rozrosła się prawie do 1MB, przy czym nie ma w niej żadnej opcji czyszczenia cache'u. W takim razie będę przeglądał FB na Operze Mini, którą mam zainstalowaną na karcie.

Sam folder Aplikacje zajmuje na "dzień dobry" 8,4MB, jeszcze zanim cokolwiek zrobię w telefonie. Głupi Viber, którego w ogóle nie używam, waży 1,2MB.

Wygląda na to, że wg telefonu, po zsumowaniu faktycznie mam 18MB. Jednak jak podłączę za pomocą Bluetootha do komputera, Nokia PC Suite pokazuje, że w sumie tej pamięci jest 27,5MB, więc możliwe, że po prostu te 9,5MB jest zarezerwowane dla systemu, konfiguracji itd, a użytkownik dostaje 18MB do dyspozycji. No i fakt, że to jest dual-sim może mieć jakieś tam znaczenie. Dobra, już to tak zostawię, nie chce mi się z tym nic więcej robić.

 #650213  autor: Luc
 26 lip 2013, 14:58
Witam!
Zastanawiam się nad kupnem Nokii 206. Mam gorącą prośbę o sprawdzenie, czy w przeglądarce systemowej Nokii na stronach: www.myheritage.pl oraz www.familysearch.org działają wyszukiwarki nazwisk? Wystarczy wpisać dowolne nazwisko (Kowalski) i zobaczyć, czy "wyskakują" jakieś wyniki, czy też pojawia się pusta strona albo nie ma przycisku "search"?
Czy można na tym modelu Nokii zainstalować jakieś inne przeglądarki, oprócz Opery? Tzn. UC Browser, Boat Browser, Firefox...? I pytanie ostatnie: czy w postach powyżej mowa o "prostej" Nokii 206 (bodajże nazywa się Cyan) czy o Nokii 206 dual sim?

 #650248  autor: kowcio
 26 lip 2013, 17:02
cyan to kolor - niebieskawy.

 #650267  autor: Luc
 26 lip 2013, 17:59
Możliwe. Pomijając kolorystykę, są dwa rodzaje nokii 206: dual sim i zwykla... Zresztą, nie o to mi głównie chodziło.

 #652010  autor: Ventussi
 02 sie 2013, 19:13
Jest jakiś sposób, żeby w tym telefonie sprawdzić, w jakiej sieci jest zalogowany? Mam Virgin Mobile i jak zmienię manualnie operatora, to się tylko pokazuje info, że "Wybrano operatora (nazwa operatora)" i tyle. Na ekranie głównym nadal widnieje Virgin Mobile. Nie ma żadnej ikonki R, ale w tym telefonie ona chyba w ogóle nie istnieje. I nie wiem, czy telefon trzyma wybraną sieć, czy nie. Jak miałem Samsunga Avilę, to tam się pokazywało Orange PL, a pod spodem Virgin Mobile, a tutaj nic, żadnych znaków, że nadal jestem w Orange czy w Plusie, czy innej wybranej sieci.

 #652034  autor: goral2099
 02 sie 2013, 20:17
A w Virgin można zmienić etykietkę jak w Play?

 #652043  autor: Ventussi
 02 sie 2013, 21:19
Jaką etykietkę? Chodzi o sieć? Virgin używa nadajników Play i Orange, a w przypadku przeniesienia numeru również Plus, więc prawie jak Play.
  • Strona 4 z 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7