DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #101  autor: Tolo
 07 sty 2005, 20:27
Kupilem na allegro Nokie 8210 niby wszytko fajnie , no powiedzmy prawie :) ale przy wybieraniu numeru telefonu . wtedy kiedy ma byc sygnal wybierania telefon wydaje 3 sygnaly takie szybko po sobie nastepujace i rozłącza.Niestety komentarz pozytwyny zostal juz wyslany nieuczciwemu allegrowiczowi i musze to naprawic na wlasny koszt.Czy jest ktos kto wie jak to naprawić.Dodam ze jedna na kilka prób kończy sie połączeniem,czyli raz na 15 razy :) mozna jakos sie dodzwonić.Z odbieraniem jakos takich problemów nie zauważyłem , moze ktoś dzwoni a ja o tym nie wiem ? ciezko mi powiedzieć ale raczej jest w miare dobrze z odbieraniem.Czy zmiana softu moze jakos pomóć? czy konieczna bedzie wizyta w serwisie? a jesli tak to ile to moze kosztować.Z góry dziekuje.Pozdrawiam !

 #102  autor: Dragon
 07 sty 2005, 21:28
sprawdz czy na 100% wszsytkie polaczenia dochodza (np zadzwonz domowego) jesli nie to moze tel gubi siec przez zle wgrany soft

 #104  autor: WitekT
 07 sty 2005, 23:15
No właśnie... Jaka sieć?
 #109  autor: Sirmark
 08 sty 2005, 01:10
Tolo pisze:Kupilem na allegro Nokie 8210 niby wszytko fajnie , no powiedzmy prawie :) ale przy wybieraniu numeru telefonu . wtedy kiedy ma byc sygnal wybierania telefon wydaje 3 sygnaly takie szybko po sobie nastepujace i rozłącza. !
niestety nie pociesze cie..
jesli dobrze pamietam czasy 8210 to byly z tymi modelami problemy..
cala duza partia telefonow w Idei byla jakas wadliwa, Idea wtedy zrobila promocje za 1pln.. a one hurtowo jechaly potem do serwisu..

inna sprawa ze w tych czasach jesli ktos zdjal zle simlocka to tez sie rozne cuda zdarzaly..


a teraz znaleziony news:
----------------------------
(2002-04-10
Jako kłamliwą i godzącą w dobre imie firmy, określili menedżerowie fińskiej Nokii analizę banku inwestycyjnego Dresdner Kleinwort Benson, dotyczącą usterkowości nowych modeli telefonów komórkowych. We wtorek analitycy banku opublikowali raport, z którego wynika, że 70 proc. telefonów Nokia 8210 ma wadliwe wyświetlacze. DKB oszacował, że kwartalny koszt wymiany uszkodzonych wyświetlaczy sięgnie 150 mln euro.

- Ten raport jest całkowicie oderwany od realiów. To prawda, że na przełomie 2000/01 r. w telefonach 8210 wykryto usterki, ale sprawa dotyczyła zaledwie kilku proc. urządzeń. We wszystkich stosowna wymiana jest dokonywana na koszt naszego dostawcy wyświetlaczy - powiedział w środę agencji AFX Tapio Hedman, szef Nokia Mobile Phones. Odmówił podania nazwy pechowego dostawcy.

Hadman dodał, że przedstawiciele Nokii rozmawiali z DKB przed opublikowaniem raportu i wyjaśniali, że zawiera on podstawowe błędy.
- Tym bardziej dziwi, że bank postanowił jednak upublicznić swoje nieprawdziwe rewelacje - powiedział menedżer Nokii.
W dniu opublikowania raportu DKB akcje Nokii potaniały na helsińskiej giełdzie prawie 5 proc. (Puls Biznesu)
-----------------------------

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #111  autor: Tolo
 08 sty 2005, 02:47
W tym telefonei jest tak ze gubi zasięg tzn przez jakis czas nie ma w ogole zadnej kreski , ale nawet jak niby jest zasieg maksymalny to i tak nie mozna zadzwonić , z dodzownieniem tez jest tak samo tzn.abonet czasowo niedostepny :( czyli tez brak zasięgu.Nie wiem pewnie jest cos trzepniete.A mam jescze takei pytanie czy te problemy z telefonem mogą mieć cos wspolnego z SIMLOCKIEM?A jesli chodzi o naprawe , ile to moze kossztować? czy w ogole to jest sens naprawiać

 #116  autor: Sirmark
 08 sty 2005, 15:39
Tolo pisze:W tym telefonei jest tak ze gubi zasięg tzn przez jakis czas nie ma w ogole zadnej kreski , ale nawet jak niby jest zasieg maksymalny to i tak nie mozna zadzwonić , z dodzownieniem tez jest tak samo tzn.abonet czasowo niedostepny :( czyli tez brak zasięgu.Nie wiem pewnie jest cos trzepniete.A mam jescze takei pytanie czy te problemy z telefonem mogą mieć cos wspolnego z SIMLOCKIEM?A jesli chodzi o naprawe , ile to moze kossztować? czy w ogole to jest sens naprawiać
jest mozliwe ze zle zdjety simlock mogl spowodowac takie objawy..
Albo po prostu telefon zostal uszkodzony np. przy upadku na ziemie.

w kazdym razie nie sadze aby sie oplacalo naprawiac.. :(

--
Masz juz 18 lat? Oddaj Krew

 #127  autor: Irek
 09 sty 2005, 14:10
Jak do tej pory miałem 2 telefony 8210. Jeden działał bez żadnych problemów, a w drugim "padał" wyświetlacz, ale to tylko i wyłącznie z mojej winy gdyż telefon spadł mi na beton! Niestety nie wiem co jest powodem, że telefon po kilku próbach nawiązuje dopiero połączenie!

 #129  autor: WitekT
 09 sty 2005, 14:12
Z 8210 to był znany problem z elastomerem łączącym wyświetlacz z płytą główną...