DAJ CYNK
  • Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.
Wszystko, co dotyczy telefonów i smartfonów marki Nokia, w tym serii Lumia oraz akcesoriów do nich - opinie, uwagi, pytania, itp.

Moderator: Moderatorzy

 #1032890  autor: WojciechZymbi
 04 lis 2018, 11:10
Na wstępie chciałem gorąco przywitać wszystkich sympatyków i pasjonatów marki Nokia. Może ktoś mi wytłumaczy jaki jest sens i w czyim to interesie przejmować i likwidować lub przekształcać takie perełki jak chociażby Nokia albo Motorola nie wspominając już o kultowym HP Touchpadzie. Wydaje mi się że jak ktoś jest użytkownikiem danego sprzętu czy produktu i jest z niego zadowolony to raczej nie zamienia go na inny. Symbian Nokii przegrał z Androidem i Samsungiem. Szkoda że tak wysoką cenę muszą ponosić co by nie było takie potęgi i producenci kultowego już sprzętu. Poproszę o wasze opinie i rozmyślenia na ten jakże smutny temat. PS. Nokia nie made in finland to już nie to samo. Serdecznie wszystkich pozdrawiam. :smt006
 #1032946  autor: Remington
 04 lis 2018, 13:19
W obu przypadkach przejęto całe wytwórnie razem z ich pracownikami, know-how'em technologicznym, projektami, produktami itd. Zrobiono to po to, by przejmujący prowadził ich dalszą działalność i docelowo na tym zarabiał. Ale obaj przejmujący (a szczególnie Microsoft) know-how'u rynkowego ani pomysłu na prowadzenie tego biznesu. MS przejął upadającą firmę, która też pomysłu na biznes mu nie dostarczyła. I tylko utopił kasę.

A później, markę i część praw przejęło HMD.