Napisane: 19 kwi 2018, o 09:14
przez grzesk
@marcin19883 tak PLAY ma u mnie komplet pasm i tak nadal się zastanawiam. A to dlatego, że z dobrodziejstw tego BTS skorzystałbym tylko w pracy bo w domu gdzie jestem odalony o jakies 3 - 4 km bez widoczności masztu niewiele mi się zmienia co do zasięgu bo telefon nadal potrafi w niektórych pomieszczeniach wylądować w roamingu choć i tak już jest ciut lepiej i LTE800 jest bardziej zluzowane bo w samym mieście wiecej terminali siedzi na pozostałych pasmach. Po drugie gdybym wiedział, że tak sie sprawy u mnie potoczą (mała mieścinka i wioski wokoło gdzie modernizacje są wielkim wow, zwłaszcza Orange) to bym nie rezygnował a teraz takiej oferty (chodzi o koszty) już nie uzyskam w PLAY bo jestem dla nich w tym momencie nowym klientem, wiec dostane to co z cennika a nie np. to co Ci co przedłużają umowę. Chyba, że RBM to jeszcze można pomyśleć bo cbyba technicznie i usługi te same. Po trzecie to miałbym 2 numery do przeniesienia a takiej oferty jak ma NJU trudno znaleźć.
Stąd dylemat bo PLAY nadgonił technicznie choć w domu niewiele to mi daje a nju oferta i obsługa bez zastrzeżeń ale technicznie znów z tyłu. Nawet teraz jak to piszę to dziwnie sie zachowuję bo jestem jakieś 400 m od nadajnika i raz mam pełny zasięg LTE800 a raz kreskę lub dwie. Jak patrzę w netmonitor to przy pelnym zasięgu łączy się z "antenami" ( nie wiem jak to nazwać bo nie orientuje się jeszcze tak dobrze jak Wy) Orange a w każdym razie na to CID wskazuje a przy kiepskim zasiegu CID jest T-Mobile i to ten sam maszt.

@spotify analizowałem Plus/Plush i tu jest podna sytuacja jak powyżej z PLAY i Orange. W samym mieście jest w miarę ok ale wystarczy, że pojadę te 3 - 4 km do siebie na wioskę a z zasięgiem jest różnie do tego stopnia, że dość często ląduje w 2G a im dalej tym gorzej więc Plusa chwilowo odpuściłem.