Napisane: 4 sty 2018, o 13:39
przez kozien70
Noworoczny wywiad z Prezesem UKE:
http://rpkom.pl/artykul/1350983.html?p=1

"Teraz jesteśmy na etapie negocjacji reshafflingu (ponowne ułożenie bloków pasm – red.) w obu pasmach: 1800 MHz i 900 MHz"
"Prawda jest też taka, że pasmo to dobro deficytowe i astronomicznie cenne, a prawo telekomunikacyjne jest ułomne w zakresie efektywnej gospodarki częstotliwościami. Kilka miesięcy temu przygotowaliśmy zmiany przepisów, dające regulatorowi możliwość reshafflingu, czy - szerzej - refarmingu z urzędu. Dodatkowo chcemy usprawnić procedury selekcyjne, także na bazie naszych ostatnich doświadczeń z 450 MHz. A także ograniczyć aukcyjne procedery negocjacji w złej wierze, zaimplementować zmiany oczekiwane przez Komisję Europejską. Projekt przepisów jest w resorcie cyfryzacji, czekamy na rozpoczęcie prac rządowych. Czasu jest mało, zwłaszcza w kontekście wdrażania 5G, planowanych aukcji i przetargów."


Czyli operatorzy ciągle próbują się dogadać, bez widocznego progresu.
UKE przygotowało nowelizację prawa, która ma im pozwolić na reshuffling "z urzędu", nowela czeka teraz na akcept MC, ale nowy premier zaraz zlikwiduje MC i tyle będzie ze zmiany prawa i urzędowego reshufflingu.
Czyli wszystko jak zwykle w naszym pięknym kraju.