Telekomunikacja jak na dłoni


Dezaktywowany numer, co mogę zrobić ?

Regulamin działu
Zanim założysz nowy temat upewnij się, że wybrałeś odpowiedni dział! W przeciwnym razie wyląduje w koszu! Tak samo będą traktowane nowe posty pisane nie na temat.

Odpowiedz

Kod potwierdzający
Przepisz ten kod dokładnie tak, jak jest wyświetlony na obrazku. Wielkość liter nie ma znaczenia.

BBCode jest wyłączony
Uśmieszki są wyłączone
Przegląd wątku
   

Rozszerz widok Przegląd wątku: Dezaktywowany numer, co mogę zrobić ?

Re: Dezaktywowany numer, co mogę zrobić ?

Post przez forum_tg » 5 cze 2018, o 21:12

najczęściej operatorzy nie robią problemu przez 30 dni od zablokowania. Jak blokowałem numery w Orange, to konsultanci sami mnie o tym kilka razy poinformowali, że mam 30 dni na zmianę decyzji

Re: Dezaktywowany numer, co mogę zrobić ?

Post przez Johnny » 5 cze 2018, o 08:35

Dokładnie miesiąc temu przerabiałem to samo. Numer zgłosiłem do wskrzeszenia po pięciu dniach od zablokowania.

Re: Dezaktywowany numer, co mogę zrobić ?

Post przez jutek » 5 cze 2018, o 00:50

Według Virgin numer nie jest ważny rok od ostatniego doładowania a rok + 60 dni na odbieranie.
https://virginmobile.pl/pomoc/karta/jak ... o-na-karte
Taka ciekawostka, że w a2mobile numer jest ważny dokładnie rok od ostatniego doładowania i ani dnia dłużej. Dzień po upływie roku wyłączają równocześnie możliwość wykonywania połączeń jak i możliwość odbierania. Dzwoniący dostają lakoniczny komunikat: "Przepraszamy wybrany numer nie działa". Mimo że telefon ma zasięg to nie można takiego numeru doładować, nie działają żadne kody USSD, a także nie ma możliwości doładowania przez internet. Jedyny sposób na odzyskanie takiego numeru to zakupienie doładowania Plus 5 i wysłanie kodu do BOKu. Znajoma jest właśnie w trakcie załatwiania, rok minął przedwczoraj. Oczywiście nie było żadnego smsowego ostrzeżenia, że ważność się kończy. Nie wiem przez jaki czas po wyłączeniu można w ten sposób reaktywować numer w a2.

Re: Dezaktywowany numer, co mogę zrobić ?

Post przez klaudiagargas » 2 cze 2018, o 03:09

Hej, też mam identyczną sytuację. Wyjechałam za granicę i numer służył do odbierania potwierdzeń SMS przy transakcjach z polskim bankiem i obsługi innych usług. Virgin pisze, że numer jest nie odzyskania, również nie dostałam żadnego powiadomienia, a powinni mailowo informować o takich zamiarach. Gdybym pamiętała, że ważność konta to rok od ostatniego doładowania, to oczywiste, że bym doładowała, żeby nie stracić numeru. A teraz sprawa się komplikuje, bo nie mam jak korzystać w pełni z własnego konta w banku, nie bywam w Polsce często, żeby kupić nowy numer... Jak się skończyły Wasze sytuacje? Udało się odzyskać numery?

Re: Dezaktywowany numer, co mogę zrobić ?

Post przez Kryniczanin » 7 sty 2018, o 11:08

Odzyskanie nr sprzed roku jak wrócił do puli operatora macierzystego jest możliwe, ale nie na wasze(nasze) możliwości.

Słyszałem o przypadku gdzie jedna osoba uparła się by taki nr odzyskać i odzyskała - jednak była prezesem firmy która ma kilkaset aktywacji i kilkadziesiąt tysięcy złotych rachunków miesięcznie.

Re: Dezaktywowany numer, co mogę zrobić ?

Post przez dalmashin » 7 sty 2018, o 08:46

Można zaryzykować piątaka i spróbować doładować przez np bank gdzie podaje sie tylko numer i kwotę. Albo będzie błąd, albo operator zarobi, a może się uda...

Re: Dezaktywowany numer, co mogę zrobić ?

Post przez PawlusG » 7 sty 2018, o 00:39

Powiadamiają, żeby doładować bo nie będzie można wykonywać połączeń, a po miesiącu od tego czasu jest wyłączony.

Re: Dezaktywowany numer, co mogę zrobić ?

Post przez kaspeed » 6 sty 2018, o 18:32

Ale masz okres odbioru połączen 90dni czy iles. I wtedy przywroci nr.A tu fizycznie dead

Re: Dezaktywowany numer, co mogę zrobić ?

Post przez pixi81 » 6 sty 2018, o 15:22

PawlusG napisał(a):Jeżeli numer był przeniesiony do Virgin i oni go już zwolnili do macierzystego operatora, to już nic nie zrobisz. Powiadomienia na pewno były, bo przysyłają wcześniej informację, że kończy się ważność konta. Musiałeś to przeoczyć, albo skasować SMSa.


oni nie powiadamiaja o tym żeby zasilic konto bo strace numer, to ciulowy operator w orange np. 14 dni na zgloszenie sie w salonie doladowanie numeru i wszystko ok

Re: Dezaktywowany numer, co mogę zrobić ?

Post przez Dorotea » 19 gru 2017, o 00:29

Po co dublujesz posty? I robisz złudne nadzieje? Po roku numer jest nie do odzyskania.

Re: Dezaktywowany numer, co mogę zrobić ?

Post przez Eon » 16 gru 2017, o 00:07

Podepne sie pod temat bo mam identyczną sytuacje jak justicef i oferuje zapłate za pomoc w tym temacie.
Jakis czas temu (ponad rok) straciłam swój numer tel który był w Play (numer przeniesiony z Orange). Wyjechałam za granice, numer był nieuzywany i niedoładowywany więc został wyłaczony przez Play i zwrócony do Orange. Gdy dzwoni się na ten numer to jest informacja ze "wybrany numer nie istnieje". Kontaktowałam sie z Orange telefonicznie i pisemnie ale konsultanci ze swoimi uprawnieniami i wiedzą nie mogą nic zrobić bo w dostępnych numerach go nie ma. Czy jest jakaś możliwość nawet odpłatnie odzyskania lub zakupienia dokładnie takiego numeru? ( np. numer na życzeni itp.) ? Jeśli nie da sie odzyskać to może ew. jest jakaś możliwość odebrania jednego SMSa który zostanie wysłany na ten numer ??
Jeśli ktoś odpłatnie może mi pomóc to prosze o kontakt na PW.

Re: Dezaktywowany numer, co mogę zrobić ?

Post przez Dorotea » 15 gru 2017, o 00:37

justicef napisał(a):Zapomnialem zasilic konta przez ostatnie pol roku i VIRGIN dezaktywowal mi numer (bez jakiegokolwiek powiadomienia mnie).
...
Jest to dla mnie bardzo wazna sprawa, gdyz moj numer figuruje w roznych formularzach kontaktowych, u ubezpieczycieli, w bankach, w urzedzie miasta itd. Po 14 latach nazbieralem naprawde sporo kontaktów.
justicef napisał(a):Zaden operator nie załatwil mnie przez te 14 lat tak jak VIRGIN...informacje, ze brakuje srodkow na koncie dostawałem gdy tylko konczyli mi sie srodki, ale nie otrzymałem ani jednego sms, ze moj numer straci ważność...po prostu nieporozumienie.
Współczuję, ale niestety jak pisali przedmówcy - załatwiłeś się sam. Numer bardzo ważny i przez pół roku nie doładowałeś - praktycznie u każdego operatora jest on nie do odzyskania. Nie chciałam Cię dobijać, ale taka jest prawda, a nadzieje na odzyskanie numeru są złudne.

Re: Dezaktywowany numer, co mogę zrobić ?

Post przez PawlusG » 5 paź 2017, o 22:27

W nju można sobie wybrać nr, obecnie oferują prefiks 690, ale można też próbować inne kombinacje, które się wpisuje samodzielnie (musi być prefiks Orange).

Re: Dezaktywowany numer, co mogę zrobić ?

Post przez zwariowany.kurczak » 5 paź 2017, o 21:18

jutek napisał(a):Raczej z powodu upływu terminu ważności karty i braku doładowań ("numer oczywiście służył do odbierania rozmów w telefonie jako druga karta").rozumiem karta wygoda... ale rok o niej sobie nie przypomnieć? na przyszłość może Nju abo? jakakolwiek aktywność płatna co 6mc i masz numer zachowany, no pierwsze 3mc po 9zł, później tyle ile wydzwonisz, np. nadpłata 5zl i co kwartał "sms dla jaj" i masz spokój..

ok., jak odzyskać numer? chyba u każdego opa można mieć numer na życzenie za grubą kasę.. możesz co mc chodzić pytać w sklepie czy jest on osiągalny... np. w PLAY przy mnie do abonamentu sprzedawca recytował klientowi numery jakie mu może "klepnąć"

Góra