DAJ CYNK

Revolut wprowadza nowy rodzaj karty i znosi ograniczenia

Mieszko Zagańczyk

Kredyty

Revolut wprowadza nowy rodzaj karty

Revolut znosi dotychczasowe ograniczenia i udostępnia wszystkim klientom odroczone płatności Pay Later. Wprowadził też karty płatnicze Pay Later i kusi promocją, podczas której przez 30 dni nie będzie pobierał opłat za odroczenie płatności.

Revolut rozwija w Polsce ofertę płatności odroczonych w modelu BNPL (buy now, pay later). W sierpniu firma udostępniła pierwszym klientom usługę ratalną w aplikacji pod nazwą Pay Later. Teraz mogą już z niej korzystać wszyscy użytkownicy, a fintech wprowadza specjalną kartę Pay Later, która rozkłada na raty koszt zakupów. 

Karta działa na podobnej zasadzie jak udostępniona wcześniej funkcja w aplikacji. Klient sam decyduje, kiedy chce skorzystać z rat Pay Later i jaką metodą aktywować raty (aplikacja lub karta). Nie ma też ograniczeń w wyborze sklepów.

Dodatkowo firma uruchomiła promocję dla nowych klientów. Polega ona na zniesieniu opłaty za odroczenie płatności z pomocą funkcji Pay Later dokonanej w ciągu 30 dni od przyznania limitu. Dotyczy to płatności zarówno online, jak i w sklepach fizycznych. Promocja dotyczy tylko osób, które nie miały nigdy wcześniej limitu Pay Later w Revolut. 

Jak działa karta Pay Later?

Uprawnieni klienci mogą skorzystać z rat Pay Later przy zakupach do maksymalnej kwoty 5 tys. zł opłaconych kartą Revolut, zarówno fizyczną, jak i wirtualną. Wystarczy aktywować tryb Pay Later w aplikacji przed dokonaniem płatności, którą chcemy rozłożyć na raty. 

Nowością jest teraz opcja skorzystania z wirtualnej karty Pay Later. W tym przypadku kwota zakupu zostanie rozłożona na raty automatycznie podczas płatności, bez konieczności wcześniejszej aktywacji trybu Pay Later.

Ile to kosztuje?

Gdy klienci rozkładają dowolny wydatek zakupowy na trzy miesięczne raty, pierwsza rata jest opłacana z góry w momencie płatności, a kolejne w drugim i w trzecim miesiącu. Opłata w wysokości 2,99% za każdy rozłożony na raty wydatek jest uiszczana przy okazji zwrotu drugiej i trzeciej raty

Revolut sprawdza zdolność kredytową i zakupową klienta, a następnie decyduje o przyznaniu dostępu do usługi Pay Later. Obecnie, najwyższy dostępny limit kredytowy wynosi 5 tys. zł, ale klienci otrzymują limit indywidualny, w drodze oceny zdolności kredytowej.  

Klienci mogą skorzystać z rat Pay Later u dowolnego usługodawcy, który akceptuje płatności Revolut w sklepie stacjonarnym lub online. Usługodawca nie musi mieć z Revolutem żadnej umowy, a fintech nie obarcza sklepu żadną opłatą z tytułu transakcji Pay Later.

Zobacz: Revolut rusza z nowością – wprowadza czwarty rodzaj konta
Zobacz: Revolut Pay: nowa metoda płatności. Nie musisz być klientem fintechu

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Revolut