DAJ CYNK

Załóż firmę z mBank – prościej już się nie da

Dodane przez: Anna Rymsza (Xyrcon)

Kategoria: Akcje partnerskie

Interakcje: 29276

mBank – konto firmowe za darmo przez 24 miesiące
Marzy Ci się własna firma? To fajna sprawa, ale zakładanie biznesu to droga przez mękę. Jaki ZUS będę płacić? Jaka forma opodatkowana będzie najlepsza? Wchodzić z VAT-em czy nie? Jakie konto dla firmy wybrać? Na szczęście mam to już za sobą, a dla Ciebie mam dobrą radę – skorzystaj z usług mBanku. Wszystko jest tu w jednym miejscu.

Nie płać za konto, przelewy i kartę

mBank przygotował atrakcyjną promocję dla osób, które założą rachunek firmowy i działalność gospodarczą za pośrednictwem banku. Jeśli planujesz taki krok w najbliższych miesiącach, to oferta dla Ciebie.

Warunki są proste – w chwili składania wniosku o założenie rachunku firmowego nie możesz prowadzić jednoosobowej działalności gospodarczej. W praktyce oznacza to, że wniosek o założenie konta musisz złożyć razem z wnioskiem o założenie działalności gospodarczej. Promocja trwa od 1 października do 31 stycznia 2021 włącznie.

mBiznes konto Standard przynosi dodatkowye korzyści, które na pewno pomogą w pierwszych dwóch latach prowadzenia działalności:

  • 0 zł za prowadzenie rachunku, bez względu na to, jakie operacje są przeprowadzane.
  • 0 zł za pierwszą kartę debetową do rachunku podstawowego, do wyboru masz Mastercard Debit Business lub Visa Business Debit. Typ karty możesz wybrać przy zakładaniu rachunku.
  • 0 zł prowizji przy wypłacaniu złotówek z bankomatów mBank, Planet Cash, Santander Bank Polska i Euronet na terenie Polski.
  • 0 zł prowizji przy wpłatach w PLN we wpłatomatach mBank, Planet Cash, Santander bank Polska i Euronet na terenie kraju.
  • Darmowe przelewy w złotówkach (ELIXIR) z rachunku podstawowego bez ograniczeń.
  • Darmowe przelewy bez ograniczeń do krajów UE (SEPA) oraz Islandii, Norwegii, Liechtensteinu i Szwajcarii z rachunku podstawowego.

Korzyści są dostępne przez 24 miesiące od dnia zawarcia umowy o prowadzenie rachunku bieżącego (firmowego). Po dwóch latach konto firmowe będzie prowadzone zgodnie ze standardową tabelą opłat.

Biuro księgowe zawsze blisko

Firma potrzebuje nie tylko konta firmowego, ale też profesjonalnej i sprawnej obsługi księgowej. Nie musisz daleko szukać – to również znajdziesz w mBanku. Przy zakładaniu rachunku bieżącego dla swojej działalności możesz zdecydować się także na usługi księgowe. Wszystko załatwisz w jednym miejscu, od wystawienia faktury kontrahentom po przekazanie dokumentów do biura rachunkowego. Wisienką na torcie jest możliwość zamówienia terminala do przyjmowania płatności kartą.

mBank daje do wyboru trzy opcje: mOrganizer Finansów, mKsięgowość Komfort i mKsięgowość Premium. Dla mojej jednoosobowej działalności idealna jest mKsięgowość Komfort. Ta usługa gwarantuje, że rachunkowością zajmuje się cały czas ta sama osoba, co bardzo ułatwia współpracę. Nie jest to księgowa z drugiego końca Polski, której nigdy nie spotkam, ale z biura rachunkowego na moim osiedlu.

To możliwe dzięki wspieranej przez mBank Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych. Takich biur jest w Polsce około 500 w większych i mniejszych miastach. Lokalizację możesz sprawdzić na mapie na stronie lokalniksiegowi.pl. Ja do najbliższego biura mam 350 metrów. Jeśli trzeba coś załatwić osobiście, mogę się tam przejść i zajmie mi to 5 minut. 

Pracownicy biur z OSCBR są odpowiednio przeszkoleni i mają dostęp do narzędzi księgowych, połączonych z mBankiem. To znaczy, że pomogą Ci założyć działalność, konto firmowe, a potem będzie mieć bieżące informacje o kondycji finansowej firmy. To bardzo wygodne, bo sporo informacji jest przekazywanych do biura rachunkowego automatycznie. To oznacza, że można mniej zajmować się dokumentami, a więcej swoim biznesem. I o to właśnie chodzi!

Po drugie, mam możliwość wysyłania dokumentów w postaci cyfrowej. Drukowanie faktur i chodzenie na pocztę? To nie dla mnie. mKsięgowość Komfort utrzymuje za mnie porządek i wszystko jest załatwione na czas, a ja mogę zajmować się tym, co lubię. Ponadto mam jedno hasło mniej do pamiętania, gdyż logując się do bankowości internetowej od razu mam dostęp do panelu księgowego.

mKsięgowość Komfort obsługuje do 35 dokumentów miesięcznie, mam też możliwość podglądu deklaracji podatkowych przed wysłaniem i umieszczenia swojego logo na fakturze – mała rzecz, a cieszy. Jeśli będziesz dostarczać dokumenty cyfrowo, tak jak ja, zapłacisz za tę usługę 150 zł netto za miesiąc (180, jeśli płacisz VAT). Jeśli wolisz wysyłać dokumenty papierowe, koszt księgowości to 200 zł netto miesięcznie (230 zł dla VAT-owców).

mOrganizer finansów – zrób to sam

mOrganizer finansów to wyjątkowe narzędzie dla tych, którzy lubią wziąć sprawy rozliczeń w swoje ręce i chcą mieć lepszą kontrolę nad płynnością finansową biznesu. Ta usługa składa się z kilku modułów, które możesz dopasować do swoich potrzeb. Nie musisz decydować od razu – mBank umożliwia testowanie ich przez 3 miesiące za darmo. Potem możesz kupić te, które są Ci potrzebne lub cały pakiet w cenie 75 zł za miesiąc.

Moja księgowość to bardzo łatwy w obsłudze moduł do samodzielnego księgowania – jedyny taki na rynku. Z jego pomocą wygenerujesz i wyślesz wymagane pliki JPK_VAT i swoje deklaracje. Wartość podatków do zapłaty zostanie wyliczona automatycznie. Możesz też liczyć na porady eksperta księgowego. Ta usługa kosztuje tylko 10 zł netto miesięcznie.

Moje koszty to moduł ułatwiający opłacanie faktur i przechowywanie ich cyfrowych kopii. To ogromne ułatwienie, jeśli Twoja firma kupuje i sprzedaje sporo towarów. Możesz łatwo przejrzeć faktury zapłacone i niezapłacone oraz zapłacić bezpośrednio z widoku faktury. Możesz też prawdzić czy kontrahent jest aktywnym podatnikiem VAT. Dodatkowo moduł Moje koszty znacznie usprawnia komunikację z biurem rachunkowym. Moduł kosztuje 30 zł miesięcznie. Jeśli dodatkowo dokupisz moduł OCR (rozpoznawanie tekstu), wiele formatów faktur zostanie odczytanych automatycznie, więc nie musisz nawet przepisywać danych do zapłaty w bankowości internetowej.

Monitoring płatności to świetny moduł, jeśli czekasz na wpłaty od kontrahentów. System automatycznie wskaże, które z wystawionych faktur zostały już opłacone, a kto jeszcze zalega. Jeśli chcesz, Monitoring płatności mBanku będzie wysyłał ponaglenia klientom, którzy się ociągają. Ten moduł również kosztuje 30 zł netto miesięcznie, ale zawsze aktualna lista niezapłaconych faktur jest bezcenna.

Zestaw uzupełnia Asystent finansowy dla zapominalskich… czyli dla mnie. Znajduje się tu szczegółowy harmonogram płatności i informacja o tym, ile środków mam do dyspozycji. Ciekawostka – Asystent uwzględnia także przewidywane koszty w przyszłości. Dzięki temu może też oszacować płynność finansową mojej działalności na najbliższe 4 tygodnie. Takie prognozy są na wagę złota. Samodzielnie ten moduł kosztuje 30 zł netto za miesiąc.

Oferta mBanku jest elastyczna do granic i pozwala nawet połączyć mKsięgowość z mOrganizerem. Ta usługa to mKsięgowość Premium

Dopiero zaczynasz? To nawet lepiej!

Jeśli dopiero planujesz otworzyć własną działalność, to nawet lepiej. mBank pomoże Ci założyć firmę od zera, krok po kroku i nic za to nie zapłacisz. Tu znów do akcji wchodzą biura OSCBR. Sprawdź na stronie lokalniksiegowi.pl, gdzie jest najbliższe biuro rachunkowe z Sieci i zostaw swoje dane kontaktowe. Pracownicy biura oddzwonią i umówicie się na spotkanie.

Księgowi służą radą i są bardzo pomocni. Przez cały proces rejestracji działalności, wyboru zakresu, formy rozliczeń, deklarację ZUS i wszystkie inne nieprzyjemności księgowi poprowadzą Cię za rękę. Obejdzie się bez czytania poradników, regulaminów i wypełniania nieco dziwnych formularzy, a do tego wszystko załatwisz bez wizyt w urzędach. W zasadzie musisz tylko przemyśleć, co chcesz robić i jak na tym zarobić.

Oferta mBanku została skrojona dla takich osób jak ja. Nie lubię formularzy, terminów, wniosków i tym podobnych przeszkód. Gdy czytam zasady rozliczeń, coś we mnie umiera.  Moja pasja to pisanie i robienie zdjęć, na tym się znam i to chcę robić. Przecież gdybym chciała zajmować się rozliczaniem firm, zostałabym księgową.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: wł.

Źródło tekstu: wł.

Przewiń w dół do następnego wpisu