DAJ CYNK

Zdarzyło się 10 lat temu - 10-16. listopada

12.11.2014

Dodane przez: Witold Tomaszewski

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 14753

Plus wystartował ze świątecznymi promocjami, a w nich - uwaga - z darmowym taktowaniem sekundowym, identyfikacją numeru i rachunkiem szczegółowym. Ech, to były czasy. Dziś 5 zł zniżki dostaje się za e-fakturę i zgodę na przesyłki marketingowe.

Plus wystartował ze świątecznymi promocjami, a w nich - uwaga - z darmowym taktowaniem sekundowym, identyfikacją numeru i rachunkiem szczegółowym. Ech, to były czasy. Dziś 5 zł zniżki dostaje się za e-fakturę i zgodę na przesyłki marketingowe.

Na koniec III kwartału 2004 roku liczba kart SIM obsługiwana przez Polkomtel przekroczyła 6,5 mln. Od początku roku telekom pozyskał netto ponad 1 mln nowych kart, z czego 504 tys. w samym III kwartale.

Zobacz: Świąteczne nowości w sieci Plus GSM.

Siemensowi coraz bardziej zaczynał ciążyć dział produkujący telefony komórkowe. Średnie ceny urządzeń spadały, a dodatkowo błąd w oprogramowaniu komórek serii 65 spowodował czasowe wstrzymanie ich sprzedaży. W efekcie dział odnotował roczną stratę rzędu 152 mln euro, wobec 27 mln euro na plusie rok wcześniej. Łączna sprzedaż aparatów komórkowych niemieckiej marki wzrosła w ujęciu rocznym o ponad 30% do 51 mln sztuk, z czego 12,5 sprzedano w IV kwartale. Wynik ten dawał Siemensowi czwarte miejsce w kwartalnym zestawieniu IDC.

Zobacz: Siemens - słabe wyniki działu telekomunikacyjnego.

Z kolei Telekomunikacji Polskiej zaczęła ciążyć spółka TP Internet. Spółka, która miała być internetowym ramieniem Telekomunikacji Polskiej, nie liczyła się w tym segmencie rynku, a spółka egzystuje tylko dzięki zleceniom TP. Spółka miała być zlikwidowana, ale wcześniej miała upłynnić posiadane aktywa - znaczące udziały w Wirtualnej Polsce (w upadłości), Sklepie Wirtualnej Polski (w likwidacji), w Parkiet Media i agencji interaktywnej Becomo. Chętnych, niestety, brakowało.

Zobacz: TPI stoi nad przepaścią.

Na koniec piękny jubileusz. 10 lat temu Idea (dziś Orange) wprowadziła możliwość odzyskania środków na koncie prepaid (POP), jeżeli użytkownik nie doładował konta na czas. A dodatkowo pojawiła się promocja z darmowymi weekendami w zamian za doładowanie konta.

Zobacz: POP pozwala odzyskać pieniądze.
Zobacz: Promocja "Darmowe weekendy" w Idea POP.

Komentarze
Zaloguj się
5. ~mirekb
0

2014-11-19 12:07:05

plus 10 lat temu jako ostatni z w3 wprowadzil w simplusie (bodaj team 4) sekundowe naliczanie tlumacząc sie "wątpliwościami prawnymi"

Odpowiedz

4. ~
0

2014-11-14 20:19:51

Też tam pracowałem i też mnie zredukowali.

Odpowiedz

1. ~Staszi
0

2014-11-14 12:33:34

Ach te stare, dobre czasy TPI :)

Odpowiedz