DAJ CYNK

Test telefonu Motorola RAZR2 V9

27.07.2008

Dodane przez: kkk

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 55191

Gdy kilka lat temu Motorola pokazała światu model V3, nikt się nie spodziewał, iż odniesie taki sukces. Szybko na rynku pojawiły się kolejne wersje kultowego już modelu. I chodź zawsze V3ki były trochę spóźnione w stosunku do obecnie panujących trendów technologicznych, to jednak ciągle cieszyły się sporym powodzeniem. Producenci poszli w ślad za Motorolą wypuszczając coraz to cieńsze modele. Motorola postanowiła znów "zaskoczyć" klientów. Wypuściła drugą serię supercienkich telefonów - RAZR2. Do niej należy omawiany w tym artykule telefon o symbolu V9.

Gdy kilka lat temu Motorola pokazała światu model V3, nikt się nie spodziewał, iż odniesie taki sukces. Szybko na rynku pojawiły się kolejne wersje kultowego już modelu. I chodź zawsze V3ki były trochę spóźnione w stosunku do obecnie panujących trendów technologicznych, to jednak ciągle cieszyły się sporym powodzeniem. Mieliśmy modele V3, V3i, V3x, V3xx, w różnych wersjach kolorystycznych. Od srebrnego, przez niebieski, aż po różowy.

Dziś żaden z liczących się producentów telefonów nie pozwoli sobie na pominięcie w swojej ofercie, chociaż jednego modelu, który byłby płaski. Nokia, Samsung i inni poszli w ślad za Motorolą wypuszczając coraz to cieńsze modele. Motorola postanowiła znów "zaskoczyć" klientów. Zdecydowała się wypuścić drugą serię supercienkich telefonów. I tak oto w lutym w Polsce odbyła się premiera serii RAZR2. Do niej należy omawiany w tym artykule telefon o symbolu V9.



Pierwsze wrażenie

W pudełku poza telefonem producent umieścił:
- litowo-jonową baterię (950mAh),
- ładowarkę,
- kabel USB,
- słuchawki.
Standardowe wyposażenie, choć jak na telefon multimedialny z tak małą pamięcią wewnętrzną, przydałaby się karta pamięci, której pomimo dwukrotnego przeszukania pudełka nie znalazłem.

Telefon przyciąga wzrok. Producent zrezygnował z tandetnych plastików na rzecz metalu i szkła. Nad ekranem zewnętrznym, a także na obudowie baterii, umieszczono charakterystyczne "M". Nad nim zerka 2 Mpx oko kamery, będącej zarazem aparatem jak i kamerą do rozmów wideo. Po lewej i po prawej stronie da się wyczuć płaskie przyciski, które dzięki żłobieniom nie ślizgają się pod palcami w użyciu. Do klawiszy zewnętrznych można także zaliczyć pola czułe na dotyk znajdujące się na dole ekranu zewnętrznego, ale o nich nieco później.



Nic nie skrzypi, pokrywa baterii nie obluzowuje się z czasem, a obudowa wydaje się być wytrzymała. Na potwierdzenie wytrzymałości mogę przytoczyć historię "z życia wziętą". Telefon upadł mi na chodnik i prawie jak w reklamie serii RAZR odbił się i wbił dalej w ziemię. Na szczęście poza lekko zdarta obudową urządzenie nadal działa bez zarzutu. Dodam, że telefon uderzył częścią na której znajduje się ekran. Wszystko jest dopasowane i nie odłazi, ani nie odstaje. Nawet zaślepka wejścia USB dobrze trzyma się obudowy i nie zaczepia przy wyjmowaniu telefonu z kieszeni. Można śmiało wysunąć tezę, że jest to jeden z najlepiej dopracowanych, pod względem wyglądu, telefonów na rynku. Będzie pasować zarówno w damskiej torebce jak i w teczce biznesmena.

Komentarze
Zaloguj się
34. ~
0

2009-06-20 15:20:03

wyglada niezle. a jak wyglada na nim mobilne gadu gadu?

Odpowiedz

33. Żyleta
0

2008-11-18 12:38:28

Posiadam ten mobile od jakiegoś czasu i muszę stwierdzić że robi dobre zdjęcia jak na taką matrycę. Wiele lepsze niż SE K550i bez uzycia flesza w domu, szczególnie dobre zdjęcia wychodzą na zewnątrz... Te zdjęcia z testu są trochę dziwne, moja ''razorka'' nie rozmazuje tak zdjęć, są one ostre a kolory nasycone więc... Bez komentarza, jeżeli chodzi o wykonane nią zdjęcia w teście:)

Odpowiedz

32. ~s
0

2008-11-04 13:13:02

A wie ktoś czy telefon ten posiada akcelerator 3D ?

Odpowiedz

31. ~aki ross
0

2008-09-10 12:10:00

Miałem ochotę na ten tel, ale mi przeszzła kiedy w końcu dorwałem go do testowania w swoje łapy. Design świetny ale co z tego, skoro kobylaste rozmiary psują cały efekt. Telefon jest po prostu za wielki, przede wszystkim za szeroki. Pisanie smsów jedną ręką to katorga. Po rozłożeniu zaś jest dłuższy niż cała twarz. Dla kogo oni to projektowali? Dla koszykarzy?

Odpowiedz

30. ~Maciek
0

2008-08-25 22:30:02

Spoko telefon. Mój brat sobie taki sprawił. Sam mam inny model - Rokr E8, dołączony do MusicPacka. Ten model też polecam ;]

Odpowiedz

29. ~Leszek
0

2008-08-13 15:43:48

#27 - Akurat Samsung D830 (10mm) jest klapkowcem i to starszym od Motki o 2 jakieś lata... :P Przyczepiłem się do wbudowanego aparatu. Wiem, że komórka nie służy do robienia zdjęć i wedle tendencji panujących na tym forum, powinienem zostać teraz zaatakowany przez parę osób tekstem: "Jak Ci się nie podoba to kup sobie cyfrówkę" Ale chodzi mi tylko o to, że wysoki, prawie "flagowy" i drogi telefon z wbudowanym słabym aparatem bez flesza i autofokusa, nie mówiąc już o braku WIFI to po prostu kompromitacja i "krok do tyłu". Nawet taka staroć ja N73 ma lepszy aparat.

Odpowiedz

28. ~
0

2008-08-11 10:40:15

Motorola V9 jest oparta o synergy os(system p2k)takie jak np motka k3 i v6 nie ma zadnego linuxa symbiana itp dzieki temu w polaczeniu z procesorem ARM11 500mhz dziala naprawde szybko i przyzwoicie.Sie naczytacie glupot i potem ludziom w glowie mieszacie.

Odpowiedz

27. ~
0

2008-08-11 00:44:24

Leszek podane przez Ciebie telefony to batoniki, nie klapki, więc motorola jest cieńka. Wszystkie Twoje wady dotyczą aparatu, który rzeczywiście jest dupny. Motorola została skreślona w piśmie komputerowym ? Straszne, dobrze, że nie skreślili jej w piśmie telekomunikacyjnym.

Odpowiedz

26. ~Leszek
0

2008-08-02 00:26:59

#12 - Muszę Cię zmartwić są cieńsze telefony niż ta Motorola. Cofnijmy się 2 lata do tyłu... Samsung D830 (10mm) i Samsung Z370 (8mm) I też były one wyposażone w aparat 2 mpx. Były cieńsze i lżejsze od Motoroli z tym samym aparatem i podobnymi funkcjami. Zatem V9 to żadna "nowość" tylko raczej krok do tyłu (brak auto focusa, bark flesza, i mała rozdzielczość aparatu) Zaś funkcje ma takie same jak prawie wszystkie tańsze od niej telefony. A z nowszych telefonów, przykładowo cieńszy jest SE W880i (9mm) i Samsung F300 (9mm) Oba aparaty kosztują ok. 500 zł. a niczym nie ustępują droższej motoroli, a nawet bym rzekł że są lepsze (SE ma lepszą baterię i robi lepsze zdjęcia niż Motka a Samsung to telefon muzyczny, więc lepiej gra od Motki) Na zakończenie dodam, że motorola V9 znalazła się na "czarnej liście" telefonów w pewnym szanującym się czasopiśmie komputerowym... Uznano ją za nieudany, zawodny i nieporęczny telefon ze słabą baterią, robiący słabe zdjęcia. Do tego jeszcze cena Motki powoduje że staje się ona ofertą wręcz "masakryczną" dla konsumenta.

Odpowiedz

25. ~fotomaniaq
0

2008-07-28 22:23:39

2mpis to malo jak na dzisiejsze standardy...

Odpowiedz

0

2008-07-28 17:36:51

#3 Nie martw się, już niedługa Samsung doścignie Motorolę w wałkowaniu tych samych rozwiązań, przy czym w przypadku Samsunga będą to slajdery...

Odpowiedz

23. jls
0

2008-07-28 15:44:57

22. super czekam na test c702 z niecierpliwością ze względu na jego możliwości nawigacyjne.

Odpowiedz

22. LuiN
0

2008-07-28 10:24:56

12, empireus - z tego co się orientuję tester zakupił ten telefon dla siebie na własność, więc mimo, że zwykle chwali się to co się ma, w tekście jest inaczej - plus za obiektywizm:) 21, test jak wspomniała wyżej butterfly pochodzi z konkursu, który jakiś czas temu przeprowadziliśmy na forum. Tekst nie był poddawany dodatkowej obróbce. Kolejne będą jak sądzę staranniej przygotowywane, ze względu na nieco inny już charakter ich publikacji. Już w teście Sony Ericssona W910i widać już zmiany. Pozostają jednak pewna lekkość przekazu i humorystyczno-sarkastyczne określenia (na plus oczywiście), które jak sądzę były jednym z czynników sprawiających, że test V9 zebrał najwięcej głosów. Sama formuła konkursu ograniczała ilość załączonych zdjęć czy materiałów dodatkowych, podobnie jak i jego objętość. Teraz Krzysiek testuje dla Was Sony Ericssona C702 w... Rumunii:) Będą zapewne ładne zdjęcia.

Odpowiedz

21. ~
0

2008-07-28 09:11:58

Tekst posiada wiele błędów stylistycznych oraz merytorycznych, jak np. o braku systemu operacyjnego.

Odpowiedz

20. tomiq
0

2008-07-28 09:03:40

Klasyczne, dobre i sprawdzone wzornictwo tej serii to już klasyka, tak więc telefon ma swoich fanów jak i przeciwników. Jak w życiu. Jedynie jakość zdjęć wykonanych tym razorem pozostawia wiele do życzenia.

Odpowiedz