DAJ CYNK

Telefonia stacjonarna poprzez sieć komórkową - porównanie ofert

Dodane przez: Mariusz Ring (Ringu)

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 47228

TELEPOLIS.PL przejrzało dostępne oferty telefonii stacjonarnej, opartej o infrastrukturę sieci komórkowej GSM, czterech największych operatorów.

TELEPOLIS.PL przejrzało dostępne oferty telefonii stacjonarnej, opartej o infrastrukturę sieci komórkowej GSM, czterech największych operatorów.

Jak to działa?

Przy zamówieniu usługi należy podać operatorowi adres, gdzie będą świadczone usługi. Dzwonić i odbierać połączenia można jedynie na obszarze o promieniu około 500 metrów od miejsca podanego w zamówieniu. W zależności od zagęszczenia nadajników w danej lokalizacji wielkość tego obszaru może być większa lub mniejsza. Warto także wiedzieć, że można przenieść tzw. strefę domową w inne miejsce. Wszyscy operatorzy udostępniają taką możliwość za niewielką opłatą.

Po podpisaniu umowy operator przekazuje klientowi kartę SIM i ewentualnie nowy aparat telefoniczny. Zarówno karta SIM jak i telefon są całkowicie standardowymi urządzeniami, które nie różnią się żadnymi parametrami od zwykłej, komórkowej karty SIM, czy telefonu GSM. Jedyną różnicą jest to, że do karty jest przypisany numer stacjonarny.

Przydzielony numer telefonu musi należeć do tej samej strefy numeracyjnej, co miejsce wyznaczone przez klienta - nie ma możliwości posiadania numeru telefonu zaczynającego się od 32 (Katowice) będąc fizycznie w Warszawie (22).

Osoby posiadające numer stacjonarny u jakiegokolwiek innego operatora też mogą go przenieść do nowego.

Komu może się przydać taka usługa? Na pewno wszystkim tym, do których kablowa telefonia stacjonarna jeszcze nie dotarła. To często tańsza alternatywa dla usług obecnych operatorów kablowych.

Telekomunikacja Polska oferuje najniższy abonament - Plan DoMowy 60 w wysokości 40 zł (Plan DoMowy w dobrej cenie przy podpisaniu umowy na 2 lata).

W ramach abonamentu do wykorzystania jest 60 minut na stacjonarne numery krajowe. Operatorzy komórkowi są w stanie zaoferować więcej, za niższą kwotę.

Z usługi skorzystają także ci, którzy mają znajomych, czy rodzinę za granicą. Dzięki telefonii internetowej VoIP można tanio dzwonić na numery stacjonarne praktycznie na całym świecie.

Warto zauważyć, że część operatorów komórkowych umożliwia zakup tańszych pakietów na numery stacjonarne, dlatego posiadając dodatkowy numer stacjonarny, inni ludzie mogą dzwonić do nas taniej.

Zalety i wady
+ działa tam, gdzie nie ma dostępu do linii kablowej
+ Działa w domu/biurze i okolicach na obszarze o promieniu 500 m.
+ Możliwość łatwego przeniesienia w inne miejsce (w ramach tej samej strefy numeracyjnej)
+ Znajomi z innych sieci, które posiadają tanie pakiety na numery stacjonarne mogą do nas taniej dzwonić
+ Numer stacjonarny wygląda wiarygodniej (w przypadku firm)
- Jakość działania zależy od zasięgu operatora w danym miejscu
- Stacjonarny telefon komórkowy także trzeba ładować

W dalszej cześci artykułu zostanie przedstawiona oferta poszczególnych dostawców.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu