DAJ CYNK

Relacja z berlińskich targów IFA 2006

06.09.2006

Dodane przez: Witold Tomaszewski

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 27740

Berlińskie targi IFA to jedna z największych imprez w branży elektroniki użytkowej. Od hanowerskiego CeBIT różnią się tym, że prezentowane rozwiązania przeznaczone są głównie dla zwykłego klienta, końcowego odbiorcy – a nie dla operatorów usług. Wcale nie oznacza to, że jest tam więcej "gadżetów", a w Berlinie branża telefonów komórkowych jest prezentowana skromniej niż w Hanowerze. Dało się jednak znaleźć na targach IFA kilka ciekawych rzeczy, które powinny zainteresować naszych czytelników.

Berlińskie targi IFA to jedna z największych imprez w branży elektroniki użytkowej. Od hanowerskiego CeBIT różnią się tym, że prezentowane rozwiązania przeznaczone są głównie dla zwykłego klienta, końcowego odbiorcy – a nie dla operatorów usług. Wcale nie oznacza to, że jest tam więcej "gadżetów", a w Berlinie branża telefonów komórkowych jest prezentowana skromniej niż w Hanowerze. Dało się jednak znaleźć na targach IFA kilka ciekawych rzeczy, które powinny zainteresować naszych czytelników.Generalnie targi da się obejść w kilka godzin – co jest niemożliwe w przypadku CeBIT-u. Można je podsumować prosto: plazma, LCD, plazma, plazma… Czy wspominałem już o LCD? Aha, systemy nagłośnienia, DVD i plazma. A także skromne stoiska kilku producentów telefonów i telekomów (Deutsche Telekom z T-Mobile i T-Com, O2 i Vodafone). Przejdźmy teraz do nich, "bajery" zostawiając na koniec.Samsung

Samsung na targach IFA zaprezentował przedstawione kilka dni wcześniej w Paryżu nowe, "chude" telefony. Część z nich mocno przypomina konkurencyjne modele Motoroli, nawet aż za bardzo – SGH-D830 i SGH-Z620, przez swoje płaskie i działające pod delikatnym dotykiem klawisze do Motoroli RAZR V3, zaś SGH-X820 do Motoroli SLVR L7. Zdjęcia do końca tego nie oddają, ale kiedy te telefony weźmie się do ręki, skojarzenia same nasuwają się na myśl.

Ciekawszym modelem, który zdecydowanie się wyróżniał na stoisku Samsunga, był SGH-i600 - z Windows Mobile 5 na pokładzie.

SGH-D830


SGH-D900


SGH-i600


SGH-X820


SGH-Z620


SGH-Z720


SonyEricsson

SonyEricsson na targach IFA pokazał telefony, które oficjalnie zaprezentował już kilka miesięcy wcześniej. Jak widać, większość nowości to seria muzyczna Walkman. Telefony ciekawe, jednak moim zdaniem coraz bardziej przypominająca designem Samsungi - głownie ze względu na obłe kształty.

W710i


W850i


W950i


Z550i


Z610i

Przewiń w dół do następnego wpisu