DAJ CYNK

Nokie 6670 i 6170 zaprezentowane na polskim rynku

Dodane przez: Witold Tomaszewski

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 11040

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się wczoraj w warszawskiej restauracji Belvedere Nokia poinformowała o wprowadzeniu na rynek polski nowych modeli – 6670 oraz 6170.

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się wczoraj w warszawskiej restauracji Belvedere Nokia poinformowała o wprowadzeniu na rynek polski nowych modeli – 6670 oraz 6170.

Do swojej oferty smartfonów fotograficznych Nokia dodała model 6670 z rozbudowanymi funkcjami biurowymi i cyfrowym aparatem fotograficznym o rozdzielczości 1 megapiksela (1152 X 864 pikseli). Telefon jest już dostępny w sklepach Nokia a jego cena to ok. 2500 PLN. Nokia 6670 będzie dostępna w dwóch wersjach: GSM 900/1800/1900 na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji oraz GSM 850/1800/1900 na rynkach amerykańskich.

Poręczny i elegancki w klasycznym stylu telefon Nokia 6670 umożliwia trójzakresową, skuteczną i niezawodną komunikację oraz robienie i przeglądanie wysokiej jakości zdjęć. Wykorzystując przodującą w branży platformę smartfonów Series 60, umożliwia wyświetlanie załączników wiadomości pocztowych, wygodne i skuteczne porządkowanie informacji osobistych, przeglądanie stron internetowych i plików PDF oraz szybsze wprowadzanie danych przy użyciu Bezprzewodowej klawiatury Nokia. Użytkownicy mogą także drukować wiadomości i zdjęcia bezpośrednio z telefonu, korzystając z bezprzewodowego połączenia Bluetooth.

Telefon Nokia 6670 ma wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości i 65 536 kolorach oraz funkcję czterokrotnego powiększania cyfrowego zdjęć i nagrań, a ponadto umożliwia wygodne robienie, drukowanie, przechowywanie i wysyłanie megapikselowych zdjęć i nagrań wideo. Za pomocą nowej aplikacji do edycji fotografii można zdjęcia udoskonalić bezpośrednio w telefonie, przycinając je, dodając obramowanie lub tekst albo stosując automatyczną korekcję.

Nokia 6670 udostępnia mobilnym profesjonalistom rozbudowane zabezpieczenia. Jest to pierwszy telefon Series 60, w którym działa oprogramowanie antywirusowe opracowane przez firmę F-Secure. Z innych funkcji zabezpieczeń można wymienić aplikację Nokia Mobile VPN czy szyfrowanie SSL do aplikacji sieciowych.

Nokia 6670 poszerza możliwości osób pracujących w podróży oraz umożliwia korzystanie z takich akcesoriów, jak składana bezprzewodowa klawiatura Nokia, dzięki której można łatwo pisać wiadomości. Telefon Nokia 6670 działa też z nowym bezprzewodowym modułem GPS, który zaprezentowano również wczoraj. Wśród innych zaprezentowanych wczoraj akcesoriów jest lekki bezprzewodowy zestaw słuchawkowy HS-11W umożliwiający wygodne prowadzenie rozmów oraz nowa kamera obserwacyjna Nokia – bezprzewodowe i niewielkie urządzenie monitorujące do użytku domowego, które przesyła wiadomości tekstowe, wysokiej jakości zdjęcia, a nawet nagrania wideo z dźwiękiem z obserwowanego miejsca do kompatybilnego telefonu komórkowego.
Zobacz w katalogu: Zdjęcia i Dane techniczne telefonu Nokia 6670

Drugi z zaprezentowanych modeli to nowy, elegancki, rozkładanego telefonu fotograficzny klasy średniej — modelu Nokia 6170. Aparat ten, dostępny w stylowej obudowie z nierdzewnej stali, wyróżnia się nowatorskim wyglądem i najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi, ułatwiającymi organizowanie napiętego rozkładu zajęć. W sprzedaży telefon ten pojawi się w grudniu 2004 r., a jego cena wyniesie około 1800 PLN.

Dzięki synchronizacji danych kalendarza i kontaktów w telefonie Nokia 6170 użytkownikom, którzy są w ciągłym ruchu, łatwiej jest organizować sobie życie zawodowe i prywatne. Funkcje synchronizacji lokalnej i zdalnej zapewniają pełną kontrolę nad spotkaniami i kontaktami, a możliwość ustanawiania połączeń EDGE sprawia, że trójzakresowy telefon fotograficzny Nokia 6170 zapewnia szybszy dostęp do informacji, w tym do przekazów wideo na żywo, filmowych materiałów informacyjnych i przewodników turystycznych.

Korzystać można z funkcji Push-to-talk — wystarczy, że naciśniesz przycisk, a bezzwłocznie połączysz się z wybranymi osobami i przekażesz im wiadomość. Dzięki dostępnym w telefonie Nokia 6170 rozszerzonym funkcjom kontaktów, współpracownicy mogą być informowani o Twoim miejscu pobytu i dostępności nawet gdy z jakichś przyczyn w danym momencie nie zdołasz odebrać połączenia czy odpisać na wiadomość tekstową.

Wyświetlacz zewnętrzny o rozdzielczości 96 x 65 pikseli oferuje 4096 kolorów. Jasny i wyrazisty wyświetlacz wewnętrzny o rozdzielczości 128 x 160 pikseli z możliwością wyświetlenia 65.536 kolorów został zoptymalizowany pod kątem przeglądania stron XHTML, a także kolorowych zdjęć i filmów wideo, które można robić za pomocą wbudowanego aparatu fotograficznego VGA. Dzięki funkcjom MMS, telefon fotograficzny Nokia 6170 ułatwia nie tylko utrwalanie najważniejszych wydarzeń, ale i dzielenie się wrażeniami z najbliższymi.


Zobacz w katalogu: Zdjęcia i Dane techniczne telefonu Nokia 6170Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Przewiń w dół do następnego wpisu