DAJ CYNK

Głuche Telefony 2015

25.12.2015

Dodane przez: Redakcja

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 37426

Ig-Noble, są Złote Maliny - a my jedenasty (!) rok z rzędu "nagradzamy" największe wpadki i absurdy telekomunikacji wręczając Głuche Telefony. Chcecie zobaczyć, kogo wyróżniliśmy w tym roku, tradycyjnie w pierwszy dzień Świąt? W tym roku możecie także sami wybrać "zwycięzcę" i przyznać Głuchy Telefon 2015 Czytelników TELEPOLIS.PL!

Ig-Noble, są Złote Maliny - a my jedenasty (!) rok z rzędu "nagradzamy" największe wpadki i absurdy telekomunikacji wręczając Głuche Telefony. Chcecie zobaczyć, kogo wyróżniliśmy w tym roku, tradycyjnie w pierwszy dzień Świąt? W tym roku możecie także sami wybrać "zwycięzcę" i przyznać Głuchy Telefon 2015 Czytelników TELEPOLIS.PL!

Po długich rozmowach w redakcji zdecydowaliśmy się przyznać nagrody w kilku kategoriach - w tych samych, co w poprzednich latach.

Głuchy Telefon 2015 w kategorii Wydarzenie roku otrzymuje UKE, oczywiście za aukcję częstotliwości 800 i 2600 MHz. Absolutnie pierwszy wybór w tej kategorii, który uzasadniany był w wielu felietonach na TELEPOLIS.PL. Trudno dodać tu cokolwiek nowego, a już na pewno trudno o coś śmiesznego.

Głuchy Telefon 2015 w kategorii Usługa Roku dostaje Plus za nielimitowane niedziałające MMS-y w iOS9. Operator dowiedział się o tym nie podczas wielotygodniowych beta-testów użytkowników, a dopiero w dniu wprowadzenia finalnej wersji oprogramowania przez Apple. Tylko prawdziwi twardziele nie robią backupów i nie sprawdzają zmian w najnowszej wersji softu.

Głuchy Telefon 2015 w kategorii Prepaid Roku otrzymuje Vectone Mobile. Długi poród i szybka śmierć. Zero walki, jeden strzał i cichy pogrzeb. Krótkodystansowiec. Konar już nie zapłonie...

Głuchy Telefon 2015 w kategorii Telefon Roku otrzymuje Samsung za rysik w Note 5. Szczególnie przypadł nam do gustu sposób rozwiązania problemu - szalenie skuteczny. Wystarczyło stłuc termometr.

Głuchy Telefon 2015 w kategorii Marka Roku postanowiliśmy przyznać T-Mobile za konsekwentne utrzymywanie wizerunku najmniej przyjaznego klientowi operatora. Zmiany mają być, ale ciągle ich jeszcze nie widać. Jestem w timobaaaajl śpiewa coraz mniej klientów abonamentowych...

Wyróżnienie postanowiliśmy przyznać Apple za kolejne próby przejęcia domen. Najpierw było a.pl, a w tym roku ap.pl. Następną pewnie będzie dick.pl.

Głuchy Telefon 2015 w kategorii Promocja Roku otrzymuje T-Mobile za zmianę warunków umowy w trakcie jej trwania. Operator zmienia warunki, to klienci zmieniają operatora. Hurtowo.

Głuchy Telefon 2015 w kategorii Człowiek Roku mógł trafić tylko do jednej osoby - Andrzeja Halickiego, ostatniego ministra administracji i cyfryzacji. Dzisiaj krzyczący o łamaniu przez PiS Konstytucji, jeszcze kilka miesięcy temu bagatelizujący opinie znanych konstytucjonalistów o niezgodności z ustawą zasadniczą zmienianego rozporządzenia w sprawie aukcji. Zafundowany branży chaos będzie się jeszcze długo odbijał wszystkim czkawką.

Wyróżnienie w tej kategorii otrzymuje od nas Magdalena Gaj, prezes UKE. Uzasadnienie będzie krótkie - za współudział w tej zbrodni.

Głuchy Telefon 2015 w kategorii Wypowiedź roku otrzymuje Wiktor Sęga, dyrektor działu zagospodarowania częstotliwościami w UKE za słowa, że aukcja została zrobiona tak dobrze, jak to tylko było możliwe. Podobno krawiec kraje jak mu materiału staje, ale to przy założeniu, że mimo wszystko jest to krawiec, a nie rzeźnik.

Wyróżnienie w tej kategorii postanowiliśmy przyznać Annie Streżyńskiej. Za dysonans, jakiego doznajemy czytając jej wypowiedzi przed wyborami i po powołaniu do rządu. Szczególnie w kwestii rozstrzygnięcia aukcji. Albo za dużo polityki, albo za mało poparcia politycznego.

Jedno spośród opisywanych przez nas wydarzeń zostanie dodatkowo "nagrodzone" przez czytelników TELEPOLIS.PL i uhonorowane specjalną statuetką. Na wybrane wydarzenie można głosować w plebiscycie, którego wyniki zostaną ogłoszone 7. stycznia!Możecie także zobaczyć, komu przyznaliśmy Głuche Telefony w poprzednich latach: 2014, 2013, 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006 i 2005.

O statuetce

Statuetki Głuchego Telefonu czekają na odbiór w naszej redakcji. Nagrodzonych i wyróżnionych serdecznie zapraszamy! Proszę też nie martwić się o potrzebę odprowadzenia podatku - nagroda jest warta około 10 zł. :-) Jesteśmy więc tańsi niż Złota Malina, której wartość jest szacowana na 4,97 dolara.

Dotychczas tylko dwie firmy, spośród wszystkich nagrodzonych w ciągu 10 lat, zdecydowały się na odebranie statuetki. W 2008 roku w imieniu P4 nagrodę przyjął Chris Bannister, prezes, i Jacek Balicki, członek zarządu. W 2010 roku nagrodę w naszym biurze odebrał też Marcin Gruszka, rzecznik. Z kolei w zeszłym roku nagrodę w imieniu Aero2 odebrali Edyta Wiącek-Różycka i Mariusz Busiło.

Komentarze
Zaloguj się