DAJ CYNK

CALLUP otrzymuje nowe zamówienia do zdalnego systemu zarządzania kartą SIM

17.05.2017

Dodane przez: <span style="color:#9A2824;"><b>Artykuł sponsorowany</b></span>

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6573

CALLUP, dostawca rozwiązań takich jak Usługi Dodane (VAS) oraz Zarządzanie Urządzeniami Mobilnymi (MDM) dla przemysłu telekomunikacyjnego, ogłosił, że otrzymał nowe zamówienia na moduły SIM OTA, zdalnego systemu CALLUP do Zarządzania kartą SIM, jako część strategicznej umowy CALLUP z Azjatyckim Koncernem telekomunikacyjnym.CALLUP, dostawca rozwiązań takich jak Usługi Dodane (VAS) oraz Zarządzanie Urządzeniami Mobilnymi (MDM) dla przemysłu telekomunikacyjnego, ogłosił, że otrzymał nowe zamówienia na moduły SIM OTA, zdalnego systemu CALLUP do Zarządzania kartą SIM, jako część strategicznej umowy CALLUP z azjatyckim koncernem telekomunikacyjnym.

Na mocy tej umowy azjatycki koncern, wart miliardy dolarów, oferuje moduły SIM OTA oraz platformy do Zarządzania Urządzeniami Mobilnymi firmy CALLUP jako część swojego portfela produktowego. SIM OTA zarządza zdalnie plikami oraz aplikacjami znajdującymi się na karcie SIM. Platforma do Zarządzania Urządzeniami Mobilnymi firmy CALLUP dokonuje parametryzacji urządzenia w sposób całkowicie bezprzewodowy.

Coraz większa aktywność naszej firmy na rynku w Azji ukazuje naszą światową strategię jak również nieustanne zaangażowanie w obsługę naszych klientów na całym świecie - mówi Alon Roth, prezes zarządu firmy CALLUP. Azja jest dla nas kluczowym rynkiem, i planujemy nieustanny wzrost w tym regionie - dodaje Rtoh.

Platforma SIM OTA firmy CALLUP zarządza zdalnie całym cyklem życiowym karty SIM - od momentu aktywacji nowych kont, poprzez wszelkie aktualizacje, również roamingowe, po dezaktywację karty SIM lub jej zamianę.

Dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi, który jest niezależny od karty SIM, platforma SIM OTA łączy w sobie przeróżne cechy i możliwości takie jak:

  • Bezpieczne Zdalne Zarządzanie Plikami,
  • Zdalne Zarządzanie Aplikacją,
  • Sterowanie Roamingiem,
  • Usługi Nawigacji Satelitarnej,
  • Powitalna Wiadomość SMS,
a także różne inne bezprzewodowe operacje związane bezpośrednio z kartą SIM.

Platforma do Zarządzania Urządzeniami Mobilnymi (DM) firmy CALLUP jest automatycznym i wszechstronnym narzędziem systemowym, pozwalającym na wykrywanie, konfigurację oraz identyfikację nowych kombinacji urządzeń mobilnych włączanych do sieci. Po ich wykryciu, oparta na wstępnie skonfigurowanym silniku, platforma jest w stanie dokonać konfiguracji różnych usług na danym urządzeniu. Platforma DM wykorzystuje do tych operacji OMA-CP (Open Mobile Alliance Client Provisioning) jak również OMA-DM (Open Mobile Alliance Device Management) i umożliwia podpięcie zastrzeżonych protokołów.

Efektywne pod względem kosztów rozwiązanie dostarczane przez firmę CALLUP, a mowa o SIM OTA, ma wbudowane centrum obsługi krótkich wiadomości (SMSC), pozwalające zarządzać wszystkimi ustawieniami platformy SIM OTA. To właśnie ta platforma wykorzystuje karty 4G dla OTA po protokole HTTPS. Dodatkowe cechy, takie jak Sterowanie Roamingiem i usługi lokalizacyjne stanowią wartość dodaną, zapewniając operatorowi świetny zwrot z inwestycji.

Inteligentny system zarządzania kampanią zorientowaną na klienta zawarty na platformie SIM OTA, umożliwia zdalną aktualizację parametrów na wszystkich kartach SIM. System automatycznie powtórzy proces aktualizacji na kartach SIM, które nie przyjęły procesu aktualizacji z różnych przyczyn, na przykład gdy urządzenia były wyłączone lub w przypadku gdy użytkownicy byli w roamingu.

Za pomocą platformy SIM OTA, operatorzy mogą utworzyć dynamiczne listy dystrybucyjne oparte na dowolnych kryteriach, umożliwiające im wysyłanie aktualizacji skierowanych do konkretnej grupy kart zgodnie z ustalonymi wcześniej parametrami. Dodatkowo, nowa wersja umożliwia zarządzanie online pojedynczą kartą SIM.

O CALLUP
Założona w 1999 roku, firma CALLUP jest Dostawcą Usług Dodanych (VAS) jak również rozwiązań dla Zdalnego Zarządzania Urządzeniem (MDM). CALLUP jest spółką-córką Grupy One1, z siedzibą w Izraelu, notowaną na giełdzie spółek w TEL AVIV (TASE: ONE). Baza klientów CALLUP obejmuje cały świat i posiada operatorów sieci telefonii komórkowej, stacjonarnej, telefonii internetowej VoIP, operatorów mobilnych MVNE oraz MVNO, jak również wiodących operatorów telefonii, których CALLUP obsługuje w charakterze OEM. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.callup.net.